Bisikleti Köye Götüreceğim Gerekli Olan Malzeme / Araç - Gereçler

Tepki
45
Bisiklet
Kron
@Edip Dinçer

Hocam bu gözlüğü tavsiye eden de var, etmeyen de. Bakınca; 4 adet lens ile birlikte o kadar ucuz olması şaşırtıcı aslında. :) Benim de alasım var ama karar veremedim. Alternatifler çok pahalı.

Scudo
Tepki
45
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar, Btwin SG 700 gözlük aldım yalnız gözlüklerin hepsi 3 derece. Yahu dikkat etmedim, eve geldiğimde bir bakıyorum hepsi siyah cam + 1 adet beyaz şeffaf cam var. Sizce gidip değiştirmeli miyim? Yoksa yedek olarak mı kullansam? Şeffaf diğer renkli camların çok fazla etkisi var mı? Çünkü yol gidiş geliş 5 saat.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
şu an kullandığım gözlük tchibo'dan aldığım gözlük... şeffaf, açık ve koyu renkli 3 cam seçeneği var...
sabah evden çıkıp hava karardığında döndüğüm çok oldu... açık kahverengi olanını hem günşte hem de karanlıkta kullanabiliyorum..
dolayısıyla şu anki fikrim, farklı cam renkleri, benim için, kullanışlı değil...

eğer gözlüğü değiştirirsem, yine çok koyu olmayan bi camı tercih ederim (yine açık kahverengi olabilir, sarı da olabilir... sarı kullanmadım ama gündüz ve gece kullananı gördüm.. eğer kötü olsaydı kullanmazdı diye düşünüyorum)... ve tek renk bana yeter..

dolayısıyla, bence elinizde herşey var ama en çok kullanacağınız renk yok... mümkünse değiştirin derim..

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Evet ben de sizin gibi sarı renk konusunda hassasım. Edip Dinçer arkadaşımız da sağolsun baya bilgilendirdi bu konuda. Geceleri falan karşıdan gelen arabaların veya kesiştiğiniz noktalarda farlar baya rahatsız ediyordu. Yarın olmazsa değiştireyim camların bir kaçını. :)

Arkadaşlar bu arada aklıma bir şey geldi;

Şimdi port bagaj ve heybe de lazım ama bütçe yok. Şimdilik idareten şunu yapsak.. Port bagaj alsam ve sırt çantamın ön yüzünü havaya bakacak şekilde yatay bagajın üzerine yerleştirsem. Arka askılıklarını da bagaja dolasam, ip veya başka bir şeyle sabitlesem olur mu? :) Heybe en aşağı 60 lira falan onlar da küçük modeller.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben bu dediğini hafta sonu sele borusuna takılan bagaj ve kullanmayı planladığım sırt çantasıyla denedim.
(hafta sonu yanımda taşımam gereken çok şey vardı... gidon çantamı aşıyodu)

benim çanta bagaja büyük geldi. yanlardan çok fışkırdı. kullanışlı olmadı, vazgeçtim... hafta sonunu sırtımda çantayla geçirdim..

bence camları değiştirdiğinde kullanmayı düşündüğün çantayı da yanında götürüp bi deneyebilirsin... kendin görmeden karar verme bu konuda.

(ben de amma çok şey denemişim yahu :S)

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Vallahi bugün ehliyet işleriyle uğraştım, zaten sabaha kadar uykum yoktu. Uyku düzenim bozulmuştu, şu an ölü gibiyim. Gidemedim de Decathlon'a. Aslında değiştirmesem de olur diye düşünmeye başladım. :) 5,6 saat yahu yol. :)