Bisikleti boyamak?

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Selamlar.

Aşağıdaki resimdeki gibi mavi+siyah+beyaz bir kron sahibiyim. Ancak bisikleti aldıktan sonra aldığım tüm aksesuarlar (forma, tayt, kask vs vs) ne hikmetse kırmızı+siyah+beyaz ağırlıklı denk geldi. Aslında bisikletimin renginden dolayı bir sıkıntım yok ama ben ve bisikletim bir araya geldiğimizde tam bir gök kuşağı gibi oluyoruz. :p Bende çareyi bisikletin jantından, sele borusuna kadar tüm mavi kısımlarını kırmızıya boyatmakta buldum. Şimdi sormak istediğim şu;

Bu boyama işlemini hiçbir profesyonel yardım almadan kendi başıma halletmeye kalksam bisikleti mahveder miyim? Eğer bisikleti mahvetme durumum söz konusuysa bunu profesyonel olarak İstanbul (Anadolu)'da nerede elden geçirtebilirim?

http://www.atillabisikletklinigi.com/upload/editor/data/bisikletresimleri/kron/xc500hd/XC500_MAV%C4%B0.jpg

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Hiç gerek yok bana sorarsanız. Mantıksız bir iş olur.

• Beğen
Tepkiler: Sefa

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
biraz zor bir iş olur eğer ilk defa deneyecekseniz.
Oto boyacılarda yapılabilir ama onlar da uğraşırlar mı bilemem.
Öncelikle alt boyanın temizlenmesi,zımparalanması ,astar çekilip boyanması lazım ve bu biraz deneyim gerektirir bence yoksa kadroya yazık olabilir.

• Beğen

abdullah0732

Aktif Üye
Tepki
18
Bisiklet
Atala
Bence de bisiklet bu haliyle daha güzel. Boyarsanız bisikletin güzelliği bozulur.

• Beğen

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Mesajımda da belirttiğim gibi, bisikletin rengi ile bir sorunum yok aslında. Nereden çıktıysa bilmem bir anda bisiklet ile aksesuarların renk tutarsızlığını takıntı yapmaya başladım. Şu aşamada bisikleti ya da aksesuarlarımı yenileyemeceğime için boya(t)ma olayı daha makul gibi görünüyordu.

Tamam, bisiklet üzerindeyken diğerlerince görünür olabilmek artı bir değer ama ne bileyim, bu kadar çok renge de gerek yok sanki. :D

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Aksesuarları elden çıkarıp bisikletinizin rengine uygun almak daha mantıklı gibi duruyor. :)

• Beğen

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Emre GÜLEN

Bisiklet nereden baksan 1,5-2 aylık, aksesuarlar ise maksimum 15 günlük. :D Yani neredeyse hiç kullanılmadılar bile. hal böyleyken yeni ürün(ler) almayı da pek istemiyorum açıkçası.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Sefa.N

2 aylık bisikleti boyamak dahamı cazip geliyor size ? :) Bisikleti boyamak daha masraflı ve profesyonellik isteyen bir iş eğer kendiniz bu işi kalkışırsanız sonuç facia olabilir. Birde siz sadece mavi olan kısımlarınımı boyamaktan bahsediyorsunuz. Böyle bir işlemde hiç uzun ömürlü olmaz .Komple boyamada tasarım gidecek.Bence girilmez bu işe. Siz bilirsiniz yine.

• Beğen

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yepyeni bisiklete zımpara sürmek akıl işi değil :D Hele daha önce hiç tecrübeniz yoksa hepten yanlış bir olay :D

• Beğen

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
:D

Boyamanın bu kadar çetrefilli olabileceğini düşünmemiştim açıkçası, sonrasında boyatmaya doğru kaymaya başladı düşüncelerim ama onda da Türk insanının işgüzarlığına ve boşvermişliğine sahip ustaların neler yapabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum şu an.

Tamam tamam, ben gökkuşağı gibi dolanmaya devam edeyim en iyisi. :p
Bu da bana ders olsun bir daha ki sefere bisiklet (ya da aksesuar) alırken renk bütünlüğünü ön planda tutmaya çalışacağım. :D