Forumdaki mantık hatası

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
az tartışalım çok spor yapalım herkes haklı kendi açısından

Scudo

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Bizim buralarda söylenen bir söz geldi aklıma; "Delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk tane akıllı çıkartamamış."

musAKka

HeadBanger
Tepki
145
İsim
Oğuz
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu

1- Sözü geçen insan foruma üye olmuştur ve uzaktan yazılanları okuyordur. Sonuçta bu insanların hayatı aslında bu forumun dışında devam ediyor. Burada yazılanlar sayesinde bilgi ve fikir dağarcığını genişletiyor ve bunu gerçek hayatta kullanıyordur. Belki sizin yolda giderken gördüğünüz "sağ şeridi bisikletlilerle paylaşın" tabelası, burada o mesaj atmayan ama yazılanları okuyan kişiler sayesinde olmuştur.
Kendisi ile ilgili bir konu açıldığında cevap vermiş. E ne güzel işte, hiç cevap vermeseydi daha mı iyiydi? Eğer 7 yıl önce üye olduğu forumdan sırf mesaj atmıyor diye uzaklaştırılsaydı o cevabı da veremeyecekti belki de. Bir insanın bir şey yazması ya da yazmaması tamamen kendi insiyatifidir. O yazdığının ne denli önemli olduğu tartışılır; ama yazmadığı süre boyunca ne yaptığını kimse bilemez.

2- Adam belki sırf ikinci el ürün satıyordur... Eğer bir başkası bu ürünü alıyorsa, ya da almasa bile sırf fiyatını öğreniyorsa forum yine amacına ulaşmıştır; üyenin kazancı olmuştur. Ama yapılan reklam bisikletforum'a rakip bir oluşumun reklamı ise elbette yanlıştır, gereği de zaten yapılıyordur diye tahmin ediyorum.

3- Bu da tamamen kişisel tercihtir. Ve dediğim gibi atılan mesajların değeri ve doluluğu her daim tartışılır.

4- Büyük forumlarda reklamlar için üye sayısından ziyade site trafiği daha önemlidir. Hiçbir şey yazmayıp sayfalarda dolaşan tekil üye de oldukça değerlidir.

5- Üyeliğin askıya alınmasının dezavantajını, olmaması gerektiğini birçok kişi yazmış. Ama bu uygulamanın ne tür bir avantaj sağlayacağına dair herhangi bir görüş belirtilmedi.

Saygılar.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baranozhan

Şimdi foruma sürekli giren, paylaşımda bulunanlar boş gezenin boş kalfası kategorisine mi giriyor sevgili bisikletsever dostum. Bilmiyordum öğrenmiş olduk.

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Dostlar bir de fark ettim ki bisiklet camiasından olup da o veya bu sebepten dolayı foruma üye olmayan ancak bazı mesajları "misafir üye" olarak paylaşanlar var. Bunu az önce @NEVRES KME hanımefendinin paylaşımında üye olmayan ama bizzat tanıdığım arkadaşlarımızın mesajlarını gördüğümde farkettim. Üye olsun olmasın, paylaşımda bulunsun bulunmasın burada çok güzel insanlar var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu forum kime mal olmuş da böyle bir mantık yürütebiliyorsunuz anlamış değilim.

Her ne kadar forum domain ve hosting sahibi kişiye ait görünse bile bilgi amaçlı mesaj yazan her kişinin forum kültüründe yeri ve hakkı vardır. Bir üye velev ki 5 sene boyunca hiç mesaj yazmasın, bu günde ortalama 2 mesaj yazan adamdan değersiz veya gereksiz mi yapar? Belki bu mesaj yazmayan arkadaş sessiz sedasız yardım isteyen birine (riyadan kaçmak veya hava atmak istemediğinden) gizliden yardım ediyor. Belki de sadece sessiz sedasız duruyor. Kimi ilgilendirir.

Günümüzde herkesin eleştirdiği yasakçı zihniyeti daha zalimce uygulanmasını öneriyorsunuz şu an!

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Title mesaj sayısı önemli değildir önemli olan birlik beraberlik karseşlik. Yaşlarda önemli değil. Önemli olan yaşlar değil kalpler bir olsun. Yoksa kimi yeni üye kimi eski üye ne fark eder

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Hayir uyelerin silinmesinin sana kari ne onu anlamiyorum. Egonu boyle mi tatmin ediyorsun

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
34
Bisiklet
Cube
Sevgili arkadaşlar, umarım konuyu açan kardeşimi incitmiyorum ancak bu tür tartışmalar açmak yerine üstat olarak niteleyebileceğimiz ve bilgilerinden bir çoğumuzun çok öğrenecekleri olan kardeşlerimizin (isim vermek istemedim eski konular incelenirse ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır) neden foruma mesafeli olduklarını anlayıp onları tekrar kazanmaya çalışmak daha doğru olacaktır düşüncesindeyim.

Şeref ARSLAN

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Specialized
Valla şöyle bir baktım , Soneryen'den sonra en eski , en kidemli benim. 9 . yılı dolduruyoruz.
Sayın admin'lerime buradan duyurulur. Bende Onursal , Kıdemli , demirbaş, bisikletist, bisikletkolik gibi ünvanlar istiyorum :hhhhhh:

Arkadaşlar , Forumumuzun amacı bilgi paylaşım ve birlikteliktir.

Çok takılmayın bu tip şeylere.. fakat 10.yılı doldurduğumda , bişiler yazıverirsiniz artık ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
maksadımız tartışmak deil farklı fikirlerle daha iyi şeyler ortaya çıkarmak olmalı yeri gelecek tartıştığınız arkadaşlarla beraber tur düzenleyeceksiniz beraber gezeceksiniz kimseye kötü söz söylemeyin konuyu açan arkadaş mesaj ve konu kalabalığını önlemek istemiş sadece

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
:)
Gülümsedim
Mesaj sayım bir tane daha arttı.

• Beğen

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
@Yusuf'san Mabadını yırtan kısmına güldüm bende o arkadaşlar isimlerini yazarsa teşekkür ederim açıkçası:koptum:

• Beğen

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
@Şeref ARSLAN
Şeref Hocam bu arada bisikletist unvanını kendim için ben icad ettim;). Yoksa bazılarına göre bizim unvan olsa olsa "silinmiş üye" olurdu.:D

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aylak aylak konular açanların forumdan silinmesini istesem doğru olur mu?

Doğru diyenler ...............1
Doğru değil diyenler.........2 desin.
Kararsızlar ise GİYOTİNE gidecekler......!!!!

Boş vakti geniş üyeler bu mesaja katılabilir ama çok katılmaları çok boş olduklarını belli edeceğinden az katılımda bulunmaları "tavsiye" olunur. yada olunmaz. bana lennnnnnnn ne yaparsanız yapın işte.

mesaj iki.....eklemedir, vaktim bol.
QQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQ

Önce mantık nedir diye sorgulayalım :)
Şenol hoca ders 1 i 303.000 kişi takip etmiş sizle birlikte .303.001 olmuştur. :) Demekki Şenol hoca doğru yolda o zaman banlayın gitsin.

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
Bu konuya özgü değil elbet, ama çağrışım yaptı nedense.. :p
Bu yazı tüm forumlarda ve tartışma ortamlarında arasıra anımsanmalı sanırım... :)

"... Trol sizinle fikir tartışmaz, herhangi bir düşünce veya görüş geliştirmeyle ilgilenmez. Düşüncenizi dayanaklarından kopartır. Bunun için izlediği başlıca yol laf cımbızlamaktır. Trol, sizin bir cümlenize, kelimenize, benzetmenize, mecazınıza, göndermenize, referansınıza takar. Onlardaki herhangi bir özelliği ‘kusur’ olarak öne sürer ve bunu sizin kusurunuz haline getirir."

(link)