Bisiklet Forum Tüketim Karşıtı Çevreciler Platformu

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben insanin kendi geliri nispetinde bu dunyada israfa kacmadan istedigi kaliteli urunu satin alabilecegini dusunuyorum. Bazi insanlar buyuk markalara anlamsizca dusman oluyorlar sacma geliyor bana bu
Misal gelirimi sarsmayacaksa ben kaliteli bir bisiklet, spor malzemesi , elektronik esya , yiyecek vesaire vesaire....alirim arkadas kime ne? Ben birazda sisteme kafa tutuyorum ayagina dandik mallara para harcayanlari anlamiyorum . 20 tl lik ayakabidan 200 tl lk bisikletten sana ne hayir gelir ki hem? Kaliteli al uzun omurlu olsun

• Beğen
  • İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin ve Aloha
Scudo

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet daha öncede bahsettiğim gibi televizyonda yapılan reklam ve programlar biz farketmesek de biinçaltımızı çok fena etkiliyor ve yönlendiriyor.Banlanma ihtimalim olabilir ama bir kaç subliminal içerikli çizgi film görüntüsü falan paylaşıcam bunları bilelim ki bizden küçükler de bunları izlemek zorunda kalmasın. AMA ÖNCELİKLE BURASI ÇOK ÖNEMLİ insan beyninde AYNA NÖRONLAR denen nöronlar vardır .Bu nöronlar şans eseri keşfedilmiş olmakla beraber işlevi basitçe açıklarsak taklit etmek .Nasıl mı ? Atıyorum televizyonda filmde adamın müsait olmayan yerine bir tekme savruldu siz de o an size atılmış gibi bi garip oluyorsunuz demi işte bunun sebebi ayna nöronlar.Ayrıntılı okumak isteyenler internette araştırabilir .Bilindiği üzere haberlerde sürekli şiddet,öfke,cinayet içerikli haberler ile arada çok nadir iyi haberler çıkar.İnsanlar bunları izliyor,bişey yok sanıyor ama ayna nöronlarımız çoktan taklit etmeye başladı bile. Benim arada dikkatimi çeker mesela haberlerde bir tane kadın cinayeti çıkar bir bakmışsınız o ay ardı ardına sanki anlaşılmışçasına o tip haberler gelmeye başlar.En basit örneği bu.Bizim bir hocamız sırf bu yüzden televizyon almamış evine "ne gereği var hep şiddet haberleri,beynimiz etkileniyor bunlardan" diyordu.Çok da doğru diyor. ŞİMDİ izninizle ikinci bölüm yani subliminal içerikli bir kaç çizgifilm ve film görüntülerine geçiyorum

The Rescuers adlı Disney çizgi filminden bir kare:
https://3.bp.blogspot.com/-b733tYeMo3E/URus2NeV58I/AAAAAAAAChU/iPGPuXpy2vk/s320/p2.png
daha yakından bakalım :
https://3.bp.blogspot.com/-4zrZ66eZcgY/URus2BpOXsI/AAAAAAAAChY/p_wcEjIZrJE/s320/p3.png

arka tabloda ne görüldüğü açık başka birine geçelim:

Clone High adlı çizgi filmin 9. bölümü
https://1.bp.blogspot.com/-njXmKejGyj4/URuwKGD2icI/AAAAAAAACis/HWJls3Tz0Po/s320/p5.png

teyze işin ehli olmuş :D sigara dumanıyla ne yazdığı açık başka bir çizgi film :
Who Framed Roger Rabbit adlı animasyon
https://1.bp.blogspot.com/-qWG8BSMMV9M/URuxk0RsGQI/AAAAAAAACi0/i2IWtSLjvdY/s400/p6.jpg

bütün ayrıntılar düşünülmüş ama iç çamaşırı yok bunu kaç tane bebe izledi kim bilir

Aslan Kral'ın afişi:

https://4.bp.blogspot.com/-1CWqHEQ-WS4/URu2Z0EsfgI/AAAAAAAACjc/lnyV3gIUR98/s320/a1.jpg

biraz daha dikkatli bakalım ;
https://3.bp.blogspot.com/-JshuRxUqJcY/URu2aeFKZuI/AAAAAAAACjk/UYBMROiNWIU/s320/a2.jpg
bakınız bunlar hepsex sürekli bu tip şeyleri kullanıyorlar.Neyse bu kadar yeter daha birrrrr sürü şey var tepki olmazsa devamını atarım

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
@Ahmetgitar

ben de denemiştim bu sabunu, fakat bir ayda kafamı o kadar kuruttu ve saç derimi öyle bir döktü ki, o kepeği geçirene kadar 5-6 ay ilaç katkılı şampuanlar kullandım.
Sadece ben değil evde kardeşim ve annmin de kafa derisi benzer şekilde oldu. Sabunu yanlış hatırlamıyorsam doğudan bir ilden oralı arkadaşım orjinal diye getirdi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetgitar
Hocam yeşil mi o sabun ?

O değil de konuyla ilgili ben de bi şeyler yazayım malum tatil canımız sıkıldı :D

2 gün önce arkadaşım mesaj attı iphone 6s plus alacam diye. İhtiyacın mı var dedim. Takılıyor telefon arada o yüzden almam lazım, almışken en iyisini alayım dedi. Telefonun fiyatını bilmeyenler için 4 bin lira şuan :krktm::krktm:

Yani bir telefona o kadar para verilir mi? Bilgisayara verene bir şey demem de telefona vermek saçmalıktır. İki gün sonra değeri olmayacak aletler bunlar. Anlamıyorum taksitte kalktı telefona, adamlarda hala iphone var. Herkes zengin de bir biz mi fakir kaldık :koptum::koptum: 6 gündür 1-2 öğünü makarna olan öğrenci adamlarız şurda, arada tavuk alıyorum, makarnanın üstüne koyup iskender düşünüp yiyorum çok şükür doyuyoruz elbette de bu paraları millet şak diye nasıl veriyor bir telefona cidden anlamak çok zor.

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
evet yeşil ama bayağı koyu renkti

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Auron Sanchez gerçekten bi telefona o kadar vermek :acpsnr: ne gereği var alsın bi fiyat performans ürünü mis. Ben elimdeki telefonu almak için 4 yıl para biriktirmiştim,gidip en uygununu aldım bana göre

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Auron Sanchez
Rahat batıyor sanırım insanlara, artık çok sorgulamıyorum. Tatmin kaynağının pahalı araba ve telefon olması giderek yaygınlaşan bir şey. Audi, Golf, Bmw, iPhone, C 180 sahibi olmak en sıradan şeyler artık.
Muhtemelen çoğu insan bunları borçlanarak alıyor. Range Rover görünce dünyanın en klişe şeyini görmüş gibi oluyorum. Bu arabanın en tutulan modelleri 280 - 300 bin € civarında ve güzel bile değiller ama insanlar bunun hayaliyle yaşıyor. 20 bin lirası olan bile bunun hayalini kuruyor, sonra hedef küçültüyor 150 binlik araba alıyor. Takdir ediyorum gerçekten.

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nefis her şeyi istiyor gerçekten. Bir şey alıp düşünürken obsesif gibi olmalı insan bana lazım mı değil mi hangisi karlı ..

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Fatih ÇT yeşil değil, kahverengi. Bıttım sabunu yeşil.olmaz. Bir çok markayı denedim. Hepsi kahverengi. Çağdaş marketlerde var hatta. Yanlış sabun kullanmış olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege prosedürleri ,nasıl olacağını bilmem ama mantıklı :harika::)

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@Kuzey Ege
Size Nasrettin Hoca ve timurun filleri hikayesini öneririm. Ben ahali den umutsuzum maalesef

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hauy
Ben de bilmiyorum da arastiririz, sorustururuz.

@mehmetlevent
Biliyorum o hikayeyi. Hepimiz yalniz birer aktivistiz zaten. Birlik olsak ne kaybederiz? Ama olamazsak cok sey kaybederiz ve kaybetmekteyiz de...

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@Kuzey Ege
Çok yıprandım-yorgunum. Ama yardımcı olabilirsem kalan enerjimi size ayırayım.

@Kuzey Ege
Çok yıprandım-yorgunum. Ama yardımcı olabilirsem kalan enerjimi size ayırayım.

• Beğen
Tepkiler: hauy

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
insanlar her zaman yormuştur illa ki karşı çıkan olur.Anlamayan,saygı duymayan ama bizim amacımız güzel olduktan sonra hal,hareketlerimiz,düşüncelerimiz de amacımız doğrultusunda olursa bir kişi bile olsa bizi anlar ve hak verir bir kişi bile çok önemli bence. Sonuçta ayrı dünyalarda yaşamıyoruz ,bana olan onlara olmayacak diye bir şey de yok .O yüzden fikir olarak birleşmek tavrımızı ortaya koymak zorundayız diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
insan ego bir varlıktır,egosuna daima yenilecektir,almadan vermem sisteminde köleler gibi çalışan milyonlarca insan batı doğu farketmez,hepsi bombardıman edilecek reklamlarla ,kapitalizm budur,köle rejimi,köle sistemi,sosyalizm ise ,işçi diktasının sovyet modelinin nasıl yıkıldığa şahit olduk,onlarda oldu liberal,çin koministmi,ama coca cola içer kominist ,
vietnamda coca cola reklamı,ne oldu kardeşim vietnam savaşını kim kazandı,dünyada kazananlar ,küresel sermayenin ağa babalarıdır,bunlar tüketim maddelerini elde tutarlar üretirler,,küresel sermaye bi bakar abd 'de işçilik pahalı kaçar çine,
çini büyütür,küresel sermayenin dört kolu çok karlıdır,

1- petrol sektörü
2- silah sektörü
3- gıda sektörü
4- ilaç sektörü,

bunlara hakim olan dünyaya hakim olur sadece bumu,yüksek teknoloji ve finansta elinizde ise ve altın madenleri ve yeraltı kaynaklarının hepsi,dünyayı elinize alır topaç gibi çevirirsiniz ,küresel sermayenin devleti yoktur sınır tanımaz..dokunulmazdır.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Çevirmenlik yapan bir arkadaşım var. Bir yazarı çok çevirmek istiyormuş ama izin vermiyormuş yayın evleri. Hayatımın en büyük hedefi bu dedi bana. Ben de çevir o zaman, internette pdf olarak yayınla dedim. Para almadan haybeye çevirmem dedi. Ben de şimdi işsizim. Bu arada teknik bir kitabİ çevirip yayınlamak istiyorum internette.

Sütünü sağamayacağı ineğin önüne ot koymayan ile ot koyan bir arada.

Çok paran olsa çevirirsin dedim kendisine. O arkadaş çok param olsa kitap mitap çevirmem makale yazarım dedi.

Sanırım 42 yaşında bir salağım ben bisiklet dostları.

Bu dünyaya karşılıksız verenler de var. Biz misafiriz bu dünyada. Güzel şeyler bırakalım. Keşke bırakabilelim. Ama ne yazİk ki iyiliği kötülük olarak görenler de oluyor.

Çok yordu insanlar beni.

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
estağfurullah kendinizi öyle itham etmeyin lütfen , siz büyüksünüz illaki daha çok şey görüp daha çok kazık yemişsinizdir ama önemli olan bunlardan ders alıp daha iyisine doğrusuna yönelmek değil midir

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@hauy
Ben yanınızdayım. Elimden geldiğince. Zamanla gaza gelirim :)

• Beğen
Tepkiler: hauy

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
David Icke adlı kişinin bir sözü vardı şu şekilde çok hoşuma gitmişti : " En iyi kontrol şekli kökünden kandırıldığında ve kurallar dikte edildiğinde özgür olduğunu düşünmendir .Diktatörlüğün bir şekli ,bir hapishane hücresinde olmaktır.Parmaklıkları görebilirsin,onlara dokunabilirsin.Diğer bir şekli ise yine bir hapishane köşesinde oturursun ama parmaklıkları göremezsin ,böylece özgür olduğunu düşünürsün." çok doğru bir söz çoğu kişi bu fikirle yaşıyor ve kendilerine komplo teorisi gibi gelen fikirlere karşı aynen bu şekilde karşı çıkıyor:" Biz özgürüz"

devamı için bunu izleyebilirsiniz, çoğu kısmı çok doğru,bazılarını bilemem.Baya küfürlüymüş video pardon :D sesi kısıp da izleyebilirsiniz