BisikletForum İstanbul Buluşması

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

ozi*

Üye
Tepki
22
İsim
Ozan
Herkese merhaba :)Ben Ozan.Forumda yeniyim diyebilirim.Şimdiye dek baktığım, incelediğim topic'lerde İzmir buluşmasının detaylarına rastladım.Ancak İstanbul'da olacağıyla veya daha önce olup olmadığıyla ilgili bir konuya rastlayamadım.Hep okuyorum,yapılan incelemeleri, yaptığınız yorumları,önerileri ve tavsiyeleri.Okudukça okuyası geliyor insanın :) Hepiniz çok değerli insanlarsınız ve daha önceden bir buluşma tecrübem olmadı kalabalık gruplar eşliğinde.Sizlerle tanışmak,görüşmek bilgi paylaşımında bulunmak isterim.Organize etme konusunda eğer sizler için de uygunsa,ben hazırım ,elimden geleni yaparım insanları bir araya getirmek için ama çevrem burada pek geniş değil maalesef :) Sizlerin de desteğiyle bir buluşma organize etmek isterim.Ben Anadolu yakasında sahilde bir mekân olarak düşündüm.Tabi sizin de görüşlerinizi almak isterim.Nasıl uygun olacaksa ;) Teşekkür ederim...

-Ozan

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Olabilecek bir şey ama bence şu an yanlış zaman :) Bayram'dan dolayı herkes tatile vınnnnn.. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ozi*

Üye
Tepki
22
İsim
Ozan
Haklısınız :)
Ama hani erkenden haber vereyim,bilgi vereyim amaçlı yazdım.Umarım güzel sonuçlanır bu isteğim ;)

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eylul ekim gibi yapilir biseyler de, ana tema ne olacak? Herkesin grubu falan var zaten. Pek kimsenin de genis capli naylon bi tanisma formatini isteyecegini dusunmuyorum, en guzeli trafikte bisiklet kullanimi konusunda toplu bir tur-eylem yapmak. Şöyle 200-300 kişilik...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Emirhan Sahin
Yahu bayramdan sonra demissin "bayrampasadan sonra" gibi okudum, bir anda gozumun onune esenler, gop, bagcilar falan geldi, yatip uyuyayim artik en iyisi ben :)

Y.Genç

Üye
Tepki
82
İsim
Yasin Genç
Bisiklet
Bisan
Konuyu güncel tutalım
Yeni bisiklet arıyorum. Bayramdan sonraki ilk hafta haletemem lazım bisiklet işini.
Benim çevremde pek geniş değildir. Uygun olursa katılmak isterim.
Yada ben har akşam Dudulludan Üsküdara Bostancı üzerinden iniyorum. İşe değilde eve bisikletle gidaenler denim .
Buluşup bir çay molası verebiliriz belki.

Çaylaq

Üye
Tepki
21
İsim
Hamza A.
Bisiklet
Bianchi
olursa katılırım bayramdan sonra ...

ozi*

Üye
Tepki
22
İsim
Ozan
@Kuzey Ege
Yani elbette dediğiniz trafik formatlı bir buluşma da yapılabilir ama hani ben daha çok İzmir'deki buluşma benzeri,ve biraz eklemeler yapıp;

-Bir rota belirlenir.
Mesela bostancidan fenerbahceye gidilir bisikletler ile,ardindan fenerbahcede bir mekânda oturulur,yemek yenir,çaylar içilir.Ordan da bostanciya geri donus yapilir veya fenerbahcede dağılınır.

Ama tabi bu benim kafamda anlık oluşturduğum bir organizasyon.Sizin de fikirlerinizi bekliyorum zaten sevgili abilerim ablalarım;)

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul ekibinde İzmir ekibinin ruhu yok. :)
Geçen ay köprü geçişi organizasyonunda bir şeyler yapmaya çalışmıştım ama ilgi gösteren olmadı İstanbul buluşması işi yaş bu forumda.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Bir ara İzmir'i kıskana kıskana benim de çok imrendiğim bir konuydu ama... Maalesef İstanbul bu tip bir organizasyonu yapmak için fazla büyük. İstanbul'un neresinde toplanacaksın mesela? Bostancı desek hadi Berke kalktı Beşiktaş'tan geldi, e Yeşilköy'den falan nasıl gelecek insanlar? Öyle bir gazla belki bir kere falan yapılır da sürdürülebilir olmaz.

Ha şu olur, Anadolu Yakası'nda sürekli sahilde çıkanlarımız var. Arada sırada zaten çıkıyoruz bari toplanıp çıkalım olur, sahil bisikletçileri toplanır. Keza beşiktaş sarıyer yapanlar var galiba, onlar buluşur.

Ama İstanbul buluşması diye genel birşey yapmak zor olur, sürdürülebilir de olmaz. Olsa olsa geleneksel olur, yılda bir kere falan toplanılır.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

gezginhan

Üye
Tepki
12
İsim
burak palabıyık
bayramdan sonra pisiklet alacaklardanım ben varım :)

• Beğen
Tepkiler: birol

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Açlıktan burnumun ucunu görmüyorum, bence zamanlama iyi değil. :D

ozi*

Üye
Tepki
22
İsim
Ozan
@Mert E.
Hocam öyleyse sahil bisikletçileri olarak görüşmek uygundur :) Tarihi belirleyebiliriz hep birlikte,güzel olacaktır :) Teşekkürler..

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ozi*
Yahu fenerbahce, bostanci falan kesmez buradaki bircok kisiyi, bi 70-80 kmlik rota belirlenir gidilir gelinir

Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
kapışalım abi yarış yapalım :)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bostancı falan kesmez bizi. aksiyon, heyecan ve karmaşa avrupa yakasında :D

• Beğen
Tepkiler: sspl
Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
aynen ya çıkalım yollara :D bi pedal bi pedal daha orhan gazi köprsünde

ozi*

Üye
Tepki
22
İsim
Ozan
@Kuzey Ege
Hocam tamam ama 70-80 km dediniz şimdi herkes sizce bu yolu gidebilecek kondisyona sahip mi ? Yeni bisiklet alacaklar bile var.Belki daha amatör olanlar var, yani bunlar ihtimal.

Bu dediğim buluşma niteliğindeydi daha çok.Zaten oturup yemek yiyeceksek,o kadar km gitmek,uygun rota bulmak,belki yoğun kalabalıkta sıkıntıli olur gibi geliyor.Ancak erkenden yani sabah saatlerinde istanbul gibi bir yerde bisiklet sporunu rahatlıkla yapabiliriz uzun uzun.Buluşma da zaten saat sabah 7 de olacak değil.

Eğer ki 80 km diyorsak,gideriz hocam sabahtan,eşyalarımızı alırız,dağlara tepelere çıkarız.

Bence biraz fazla.Diğer üyeleri de kesmeyecek ise bu uzunluk (bahsettiģim fenerbahce-bostanci) o zaman isteyen gider 80 km yapar istediği zaman.

Şahsi görüşüm bu şekilde.Yorumlarinızi ve goruslerinizi bekliyorum.

• Beğen
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.