Bisikletforum Geleneksel Bisiklet Şenliği

Scudo

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
@Muharrem karadağ
Bu çok güzel bir fikir
Böyle birşeyi keşke yapabilsek :cool:
Geleneksel bisikletforum buluşması çerçevesinde olmasa da çok anlamlı bir tur olur.

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Halil kardeşimin fikri süper hem coğrafi olarak ortada biyer hem de yarış var hem de turistik imkanlar mevcut. Kesinlikle Kapadokya......

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
şimdi şöyle bir durum var hepimizin hepberaber bir araya gelmek istemesi çok güzel bir olay ama çok ciddi sorumluluk görev paylaşımı ve organizasyonda görevli kişiler gerekiyor işin bu kısmını aşabileceğimize eminimmm...

ama düşündüren durum işin maddi durumu..
herkes kapadokyaya geliş gidiş parasını belki ayarlayabilir.
ama bu külfet kimileri için çok küçük bir rakam olurken benim gibi öğrenci olan kişiler için 5 liranın bile hesabı önemli bunu kimse inkar edemez...

peki varsayalım kapadokyada buluşacağız dedik
tarih saat mekan belirli şu anlamda...

işin geri kısmı hakkında konuşmak lazım bence ...

hadi bakalım biraz düşünelim hepberaber
nasıl olacak ulaşım kişilere ait tamam
her gün 1 ytl bir yere koysalar şuan için kaç gün var bilmiyorum ama baya bir vakit var sanırım... yeterli olabilir kanımca :)

sizin fikirleriniz nelerdir?
Sponsor vs ayarlanabilir mi?
Az uz da değiliz ki :) baya bir kalabalığız değil mi?

Benim diyeceklerim bunlar
Bana düşen görev olursa yapmaya çalışırım
tabiki yaz okulu zamanıma denk gelmezse...

Saygılar...

Turkishflier

Aktif Üye
Tepki
143
Tek bir yerde toplanma fikri uzaktan gelecek arkadaşlar için maliyetli ve zaman alıcı;organizasyon'u da içinden çıkılamayacak kadar zor bir duruma getirir gibi geliyor bana.Büyükşehirlerde toplanmak her iki açıdan da daha sorunsuz olur bence.Benim İzmir buluşması için güzel bir fikir var aslında kafamda,durum biraz şekillensin,katılımcı potansiyeli ortaya çıksın,bir kaç arkadaş ta yardım ederse bomba gibi bir şenlik yapabiliriz burda.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bu konu hakkında somut çalışmalara başlamak gerektiğine inanıyorum.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Benimde şöyle bir düşüncem var;
Türkiye'nin orta noktası ve başkenti olan ANKARA toplanmak için en uygun yer bence. Katılımın ne kadar olacağını bilemeyiz ama farklı şehirlerde toplanmak bence olmaz. Erzincan'da kaç kişi var. Birtek benmi toplanıcam. Bölge bölgede olsa biraz zor olur.
Düşüncem Türkiye'nin merkezinde tüm forumun toplanması. Hem sesimizi duyurmak açısında hemde tüm dostların kaynaşması açısında en güzeli bu olur. Gelenekselleşeceği için herkes tarihi benimseyecek.

Benim düşümcem budur. Farklı düşüncelere açığız..

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

burak92

Üye
Tepki
0
bencede kapadokya guzel ama temmuz olamsi kotu cunku o siralar tatilde olan sayisi fazla olacagi icin katilim azalabilir yine onada gidilir ama bence geleneksel bahr senligi nisan mayis arsi olmalidir

cordell81

Üye
Tepki
3
@nikanam

slm
ben siteden bulamadım da şimdi üye oldum hatta 1 nisan harici etkinlik var mı?

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Değerli forum dostlarım merhaba.

Hasan Hakan KOÇ arkadaşıma bu konuyu açmasından dolayı teşekkür ederim.Bisikletforum olarak böyle bir etkinliğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.Zira arkadaşlığımızın ve dostluklarımızın sanal ortamdan gerçek ortamlara taşınmasının zamanı gelmiştir.
Etkinliğin ilk ANKARA'da yapılması ve hepbirlikte Atamızın huzuruna çıkılması çok uygun olur.Sonraki yıllarda hep birlikte karar vererek ülkemizin diğer yöre ve şehirlerini tanımak adına değişik yerlerde toplanabiliriz.
Ülkemizde bisiklet kullanımını tanıtmak ve kullanımını artırmak gibi bir misyonumuzun olduğunuda düşünüyorum.
Serkan arkadaşımızında dediği gibi sponsor bulunabilirse çok daha iyi olur.Bisiklet firmaları stant açıp şenlik ve festival havasında bir etkinlik düzenlenebilir.Birlikte çeşitli etkinlikler yapılabilir.
Genel çoğunluğun katılımı açısından tarih çok önemli.Hepimizin bir işi var ya çalışıyoruz yada öğrenciyiz.
Bu konuda özellikle yönetici arkadaşlarımızın fikirleri önemli.Umarım bu güzel projeyi festival havasında gerçekleştirebiliriz.
Evet fikirlerinizi bekliyoruz arkadaşlar...

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Can ağabeyime katılıyorum. Yöneticilerimiz ( forum yöneticileri ) tarih hakkında kesin karar vermesi ve katılımcıların buna göre kendine plan yapması gerekiyor. Tarih net olarak belli olursa kendimizi ona göre ayarlayabiliriz.
Çalıştığımız için öncelik olarak bu organizasyonun başlama tarihine odaklanmak zorundayım.
Sonra da bisiklet firmalarına büyük bir iş düşüyor! Tabiki onların da sponsorluğu gerekecektir! En azından basın- yayını organize edebilirler... Bu şekilde bisiklet sporu ülkemizde daha iyi tanınmış olur.
Ayrıca önemli bir nokta 19 Mayıs'ta Ankara da etkinliklerin en yoğun olduğu zamanlardır. Bu yüzden sevgili yöneticilerimiz bu konuda da araştırma yapabilirlerse iyi olur. Belki o tarihlerde bisiklet konvoyu ile Ankaraya girmemiz pekte sağlıklı bir düşünce olamayabilir!
Forumdaki arkadaşların bu konuda fikir paylaşarak özenlerini göstermelerini isterim.
Esen kalın.

wolverinewashere

Daimi Üye
Tepki
139
ankara bencede süper bir fikir
ancak şöyle bir durum var herkes şehir dışına çıkamayabilir bence öncelikli olarak büyük şehirlerde istanbul, ankara, izmir ,antalya gibi tanışma günleri düzenlemeliyiz ki sadece şehir dışına çıkabilen insanlar diil o gün birkaç saatini
ayırabilecek herkesi aramızda görebilelim yeni arkadaşlar edinebilelim böylece herkes bisiklet camiasındaki arkadaş çevresini genişletebilir daha az sıkılarak (!) daha kalabalık şehir içi bisiklet turları yapabilir
Mesela istanbul için polonezköy , ada yada belgrad ormanı gibi bir yerde süper bir buluşma ayarlanabilir

Tepki
6
konunun içine balıklama atladım kusura bakmayın:) ankara fikri çok hoşuma giti katılmak için elimden geleni yaparım bu arada bir fikir daha ankara ya gidilmişken bahar şenliği de adı var ken bence kızılca hamam ormanları unutulmamalı çok güzel orada çok kamp yaptım ve kendini özletcek kadar güzel bisikletle gezmeside güzel olur

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
ankara cok super olur, hem forumdaki üyelerin türkiyenin hertarafından olduunu düşünürsek herkesin ulaşmakta en az zorlukla karşılaşacağı yer olur diye düşünüyorum..

bu arada anıtkabiri de ziyaret etmek gerçekten çok güzel olur ve bu olay medyada da ilgiyle yer bulur, e tabi bisikleti medyada ne kadar ön planda tutabilirsek şüphesiz ki biz bisiklet severler için o kadar güzel şeyler olur...

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
bilmem sanki bende ankarada olsun gibi diye düşünüyorum hem anıtkabirede gitemek istiyorum .

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Selam arkadaşlar konuyu açan arkadaşımıza buradan çok teşekür ediyorum bir bisiklet seven olarak bence çok güzel bir düşünce okudugum kadarıyla ilgi ankara üzerind ebencede ankarada olması çok dogru bir fikir hem TÜRKİYE'nin ortası oldugundan bir çok arkadaşımız gelebilir diye düşünmüyorum özelikle bu organizasyon cumadan başlayıp pazar akşamına kadar sürerse katılım hafta sonuna denk gelice için dahada çok ola bilir kanatindeyim .
Bu KONUYLA İLGİLİ YAPA BİLECEK BİR GÖREV OLURSA MEMNUNİYETLE ÜSLENMEYE HAZIRIM.

HER ŞEY BİSİKLET İÇİN

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
Ankara' da olması ve Anıtkabir' e gidilmesi basında önemli yer alır diye düşünüyorum. Böylece tek taşla 2-3 kuş vurmuş oluruz. Hem geleneksel bisiklet şenliğinin ilk adımını gerçekleştirmiş oluruz hem de bisikletin daha çok tanınmasını sağlarız.

bunları yazdım ama içimde bir yerde de belli illerde toplanılsın fikri var. çünkü Ankara' ya gidememe ihtimalim yüksek

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Adana fena olmaz hani :p şaka şaka ... Hasan abi süper projelerin varr .. Eger Ankara olursa gelmeye çalısırımm ..

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
ankara en iyi seçenek her açıdan.önemli olan sadece tarih ve sponsorlar ve yine iş forum yöneticilerine düşüyor:)
sevgiler saygılar