Bisiklet forum forması

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
İlk arkadaşın yaptığı forma güzel duruyor lakin kırmızı siyah çizgiler yerine kırmızı-beyaz daha mantıklı.Ayrıca Turkuvaz renk harika beyaz yerler biraz daha güncellemeyle daha iyi olabilir.Formada AD-SOYAD,KAN GRUBU vs yazarsa daha iyi olur ÖZGÜRLÜK İKİ TEKERDE sloganı diğerine nazaran daha güzel.

Scudo

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
@Hüseyin Külcüoğlu
çok güzel bir çalışma elinize sağlık siyah beyaz yerine farklı renkler de kullanılmalı tasarım harika

Özellikle görünme avantajı sağlıyacağı için sarı yeşil turkuaz tarzı fosforlu veya forsforumsu renkler kullanmak iyi olacak diye düşünüyorum, çok çirkin duracağı düşünülüyorsa da sırt ve kollara şerit reflektör bulunmalı.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
https://lh6.googleusercontent.com/--c4390mQa3Q/UyAKOrEUKjI/AAAAAAAAOH0/X5z8HSXHkFA/w1278-h644-no/bisikletforum-2.png

https://lh4.googleusercontent.com/-xKtTgMFY2jw/UyAKOjImOYI/AAAAAAAAOH4/bJ-oYlpFRWg/w1278-h644-no/bisikletforum-3.png

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Değerli Arkadaşlar,

Formada olması gerekenler.

1.Ana renkler: Mavi'nin iki tonu, Kırmızı ve beyaz Kullanılacak logolar aşağıdaki gibidir.

Ekte logonun pdf hali bulunuyor

2.Sponsor konusu

Eğer sponsor olacaksa formaya maddi destek yapmak zorundadır. Fazla sponsor olacaksa forma ücretsiz verilmelidir. Sponsor noktaları tasarıma eklenmelidir.

3.Slogan yazmalıdır . Alışkanlık yapar

4.Doğa teması olabilir tamamen tasarıma bağlı

5. Kolunda veya göğsünde Türk Bayrağı olmalıdır

6. Hem uzun kol hem de kısa kol tasarımı olmasında fayda var

Dosyalar

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
İsim ve kan gurubu konusuna gelince tamamen kişiye özel bırakalım derim. Bunlar pazarlık şansımızı azaltacaktır. Biz tasarımı netleştirdikten sonra konuşulacak bir konu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca isim ve kan gurubu yazıldı diyelim forma küçük büyük gelebilir. Bunun önüne geçemeyeceğimizi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eser SevinçÜstteki formaları çok beğendim. Elinize sağlık.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@ulas

Bu dediğiniz gökkuşağı şeridinden farklı birşey mi? Normalde formada gökkuşağı şeridi taşımak için geçmiş dünya şampiyonlarından birisi olmak gerekir; yıllarca ter döken profesyonellerin bile çok azının taşımaya hak kazandığı birşeyi bisikletforum formasına monte etmek özentilik olur bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben dikkat etmemişim kesinlikle haklısınız doğru olmaz.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Değerli arkadaşlar beğendiğiniz için teşekkür ederim eleştrilerinizi dikkate alıcam. Aklımda daha farklı tasarımlar var bunları da yapmayı planlıyorum.
Ayrıca World Cup renkleri bence de olmamalı. Peki alt forma buna dahil mi ? Yoksa sadece üst forma mı olacak ? Birde sponsor olsa güzel olur aslında. Bizler gönüllü olarak tasarım yapıyoruz ve bunların baskı maliyetini de bir sponsor karşılasa ve forumda da bir çekiliş ile dağıtılabilir. Şahsi düşüncem bu yönde.

Son olarak tasarımları CMYK renk modunda olmalı.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Murat B.

Galatasaray SK'nın forma üstüne 3 yıldızı hak etmesinin ardından Fenerbahçe SK sırt kısmı yıldızlarla dolu bir forma ile çıkmıştı maça. Bir Fenerbahçeli olarak ne kadar utandığım geldi birden aklıma :) Bu da öyle olmasın sakın :D

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
World cup konusunda haklısınız. Kimseye haksızlık etmek istemeyiz. Renkleri güzel diye kullanalım istemiştik. Benzer renklerle çözeriz...

Tepki
57
@sezer16

Forma guzel. Arka amblemde zaten forum ismi yazmakta bence one koymaya gerek var mi yok mu tartisilmali. Ayrica forumun slogani veya baska bir slogan eklenebilir. (Trafikte ben de varim gibi) ayrica inatla ataturk portresi de eklenmeli diyorum ama pek orali olmuyorsunuz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gelecek yorumlara göre forma üzerinde değişiklik yapacağım.
Atatürk`ü çok sevmeme rağmen bisiklet forması üzerinde olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ülkemiz giderek kutuplaşıyor ve Atatürk`ü sevmeyen yobaz tiplemeler bisiklet sürücüsüne tacizde bulunabilir, Allah göstermesin aklımıza getirmek istemeyeceğimiz kötü sonuçlara kadar gidebilir ucu.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bence üstteki forma harika olmuş. Önümüz yaz çok koyu renkler iyi olmaz.

Selahattin Aydın

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Trek
http://i.imgur.com/wbHkwF5.jpg

Güzel olmuş. Ilgilenen emek harcayan bütün arkadaşlarin ellerine sağlık

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Burak Celep

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bu da çok güzel olmuş, seçmekte zorlanacağız sanırım..:in:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forma fikrini çok beğendim. Hala forma almamış biri olarak ilk formamın bu olmasını isterim.

Ayrıca bu bölgeden formasına nakışla kan grubu yazdırmak isteyen arkadaşlar olursa ve elden bana ulaştırırlarsa evimizde nakış atan makinemiz (pfaff 2170) olduğu için yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. Emin olmamakla beraber, elimizdeki en küçük kasnağın 80*80 mm.olduğunu düşünürsek sanırım kısa kollu bir t-shirt'ün kol ucuna doğru kan grubu nakışını ücretsiz işleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@Eser Sevinç

@Eser Sevinç

Arkadaşım fikrinize saygı duymakla birlikte nacizane fikrim o yobazlara boyun eğmektir. Formada Atatürk olması gerekiyorsa olmalı Ayyıldız kesinlikle olmalı birde olası kaza ihtimaline karşı kazadan sonra en az zarar görebilecek ama ilk yardım sırasında rahatlıkla görülebilecek bir şekilde isim soy isim ve kan grubu bilgileride olmalı örneğin Soner UĞUZ a rh(+) veya S.UĞUZ A rh(+) gibi

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.