Bisiklet forum forması

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
bence tek renk yerine aynı modelin farklı renkleri yapılırsa çok güzel olur :) Hep destek tam destek

Scudo

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Örnek olsun diye değil de fikir vermesi açısından bu foruma benzeyen bikeforums.net sitesinde daha önce bölgesel olarak yapılmış iki çalışma var. İlgilenenler bakabilir.

(link)

(link) son sayfada nihai foto var.

Tepki
57
O zaman forum yonetimi de deatekledigine gore konu sabitlenip, belirli basliklar hakkinda konu altinda bir anket acilsin. Bu anket sonucuna gore de 3-4 tasarim cikarilir. En son bu tasarimlar oylanarakbkar verilir. Anketle bana gore ilk etapta karar verilmesu gereken sorular:
1.forum yazisi ve amblemi olacak mi?
2.forum harici disaridan para karsiligi sponsor aranacak mi?
3.bayrak ve ataturk portresi koyulacak mi?
4. Isme ozel mi bastirilacak yoksa genel mi?(isme ozel olursa iskonto alinamaz gibi geliyor bana)
5.doga temasi olacak mi?
6.renkler ne olacak?

Bu gibi bazi basliklari bir an once oylayip kararlastirip tasarimci arkadaslari sonra yormak lazim. Once topluca ne istiyoruz. O konuda anlasalim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
güzel bir fikir gelişmeleri takip edeceğim

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Can Yoltar

Aynen katılıyorum zar zor renk uyumu yapıyoruz yeşil bisiklete mavi forma alıp uyumun altını üstüne getirmeyelim :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Şahsen ben kullanmam, ama kullanana da niye kullanıyorsun demem :)

Şunu paylaşmak istedim. Daha önce formaiste.com'a forma yaptırmıştım. Formaları şu şablon üzerine çalışıyorlar;
http://s26.postimg.org/ok3w8dvvd/bis.jpg

Hem sizin için görselleri üzerine yerleştirmek, hem de karşı tarafın tasarımı rahat anlaması kolaylaşır. :)

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
bence bi anket düzenlensin çoğunluğun isteği hangi yöndeyse tasarlama ve üretim o şekilde olsun , tasarımlar yapılsın ankete sunulsun en beğenilen olsun :)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Ben formanın abartı olacağını düşünüyorum. Bisiketlerimize yapıştırabileceğimiz şekilde küçük bir sticker yapılmasını daha uygun görüyorum. Kimler 50 lira civarı bir para verip bu formaları alır bunuda düşünelim. :) Hem reklam yapıcam hem paramı vericem derim ben şahsen :D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Cok guzel bir fikir pedaldaşlarımızı yolda tanımış ve tanışmış oluruz. Ayrıca böylesine seçkin bir topluluğun bir parçası olmak sürüş keyfinide arttiracaktir. Bu sekilde yapan örnek topluluklar ve gruplar var acikcasi ozeniyorum, dusunsenize guzel bir forma tasarimi forma kollarında isim soyisim ve kangrubu insallah bu guzel fikir hayata geçer. Esenlikle kalın. ..

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren
Tepki
57
anket oluşturdum ama yanlış oldu nasıl silebilirim veya düzeltebilirim?

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Türk Bayrağı, Bisikletforum logosu, 2 renk ve isim soyisim isteğe göre olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fazla siyah olmuş sanki
forumun rengi gibi lacivert olsa sanki daha güzel olacak.
Genel olarak güzel bence.

Tepki
57
*siyah yerine beyaz ağırlıklı yapılırsa çoğu arkadaşın da bisikletine uyar hem de gece karanlığında siyah dezavantajını yaşamayız.
*yakalardaki bayrak olmamış ve sırtta logo varken kollara ve sağ göğse bir daha logoya gerek yok. sağ göğse atatürk portresi koyulabilir.
*forum üyelerinin yaşadğı şehirler formaya rastgele yazılabilir hem boşluklar doldurulmuş olur hem de her forum üyesinin yaşadığı yer temsil edilmiş olur.
@Hüseyin Külcüoğlu

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Hüseyin hocam gayet güzel olmuş eline sağlık. Ufak bir önerim olacak . önde site adı yazıyor zaten. kollarda ve arkada da var. sağ göğüsteki logoyu kaldırıp ad soyad ve kan grubu tek kalabilir o bölgede bence. Sitenin rengini öneren arkadaşara şunu söylemek istiyorum. Renk tam olarak mavi değil zaten çok hafif mora yakın ki rgb de böyle gözüküyor cmyk geçip baskıdan çıkınca ne hal alır grafik tasarımcı arkadaşlar daha iyi bilir. Mavi düşünülüyorsa parliment mavi gider düşüncesindeyim.

Forma basımıyla ilgili görüşüm ise site yöneticileri "kardeşim sitenin reklamı olsunda nasıl olursa olsun, site adı yeterli benim için" derse tasarım kararlaştırıldıktan sonra malum firmaya verilir herkes bedenine göre ücreti karşılığı siparişini geçer. Ayrıca yöneticiler "biz buraya yeterince vakit ayırıyoruz, server, bakım vs yeterince de masrafı oluyor siteye de 3-5 bişey kalsın" der ön siparişle toplu baskı yaptırır bir kaç tane sponsorla (maksimum rakam 2 iyidir bence :p Arka cepler tam yeridir ) bu iş hallolur düşüncesindeyim. Reklam olayına karşı çıkan arkadaşlar bence de haklı ama sonuçta bu siteye giriliyorsa, 5 dakika bile vakit geçiriliyorsa, bu siteye bu emeğe bir borç vardır, nasıl ödeyeceği kendisine kalmıştır elbet. İster google reklamlarına tıklar, ister ziyaretçi çeker, isterse ürünlerinden alır yada diğer arkadaşlara yardımcı olur sitede.

Kimse kimseye de zorla da birşey yaptıracak değil elbet ama her kullanılan eşya vs üzerinde üretenin logosu kendi üzerindedir ve kullanan onun reklamını yapmak zorundadır doğal olarak. Sponsorlu ne kadar hoş gözükmese de :)

Saygılarımla

B

berkay onaylıı

Misafir
@ulas

''Ülkesinin yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk ulusu, dilini de 'yabancı dillerin boyunduruğundan' kurtarmalıdır'' M.Kemal Atatürk hatırlatmakta yarar var dedim

Tepki
57
Kesinlikle katiliyorum ya gogse bir portre veya bir imza olabilir.
@berkay onaylıı

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.