Bisiklet Forum forması

hasan6010

Üye
Tepki
23
evet bencede ilk forma biraz fanatik fenerli işi olmuş gece şartlarıda düşünülerek güzel renklerde şahane bir forma yapılabilir

Scudo

hasan6010

Üye
Tepki
23
aslında bu iş için bi sponsor bulsak hiç fena olmaz hemde formalar daha sağlam olabilir

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@thephoto_man
aile ne demek bunu herkese duyurmalıyız bisikletlıler ayrıcalıklıdırlar cevrecı nın yanı sıra aynı zamanda dogaderdir.
bende arkadasım gibi dusunuyorum. bunu adı artık bir aileyiz
abarmayalım takım bile kurabiliriz.:D :D
adıda belli bisikletforum aile kulubu kurulus yılı ???? bilen varsa eklesın yada yazabilir tsk ....

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
tasarımcı arkadslar formalrı takım formalrının renginde degılde forum yada bisikletlerın renklerınde olsun yanlıs anlasılmasın kırmızı bisikletı olana kırmaızı degıl genel olarak bisikletlerın renlerı orantısında forum rengı mesela buz mavisi yesilim trak gibı renk ya bi dakıka sedona formayı gordunuz mu buz mavısı olanı onunde kocaman sedona yazılı olanı nasıl dır rengı
yada asics fırmasını tanıyan yokmu onlara verebiliriz formaları daha makul bir fıyata dıkebilirle nedersınız yonetım admınler uyuma uyelerın isteklerıne kulak arkası yapmayınız biz hep birlikte bir aileyız aslında bunu tekstılcı arkadslar varsa dahada ucuz olabılır arkadaslar konuyu guncel tutun ankete bi baksanıza %68 cok abrtmıyoruz isteklerımız bu yonde devam edeck birilri bunu kesfedene kadar

Tepki
70
Bildiğim kadarıyla bugünlerde Türkiye'de baskısı ve kumaşı ile tam anlamıyla bisiklet forması hala yapılamıyor. Halen yurt içinde talep artarken umarım bir gün dışardaki kaliteyi içerde yakalarız.

Herşeye rağmen bazı firmalar internet üzerinden takıma özel yapılmış taleplere cevap veriyorlar.

Bioracer (link)

Bioracer bir Belçika firması. Milli takımızın da formaları yapmıştı. Bioraces online dizayn programına sahip. Ben basit bir forma ürettim. Bu linkten göz atabilirsiniz.

Santini SMS (link)

Santini İtalyan bir firma. Onların da online takım forması seçme ve dizayn etme imkanı var. Uygulama için üyelik gerekiyor.

Custom Cycling Gear (link)

Amerikan kökenli bu firma da dijital baskı ile forma üretiyor.

Primal Wear (link)

Yine Amerikalı ve dijital sistem kullanan bir firma. Bence en iyi baskıları çıkartıyor. Bu yazıdaki örnek forma Primal.

Diğer firmalar;

(link)

(link)

(link)

Bu firmalar da email ile başvurursanız takımınız için özel forma yapıyorlar. Hepsi bir yana parayı gönderip yurt dışında yaptırsanız da Türkiye'ye sokmak için Gümrük Kanunları karşınıza çıkıyor. Bu noktada en iyi yöntem tekstik ithalatı yapan biri ile görüşmek olabilir. Yada yurt dışındaki bir arkadaşınızdan ricada bulunacaksınız.

Tepki
70
görüş ve öneri aktaran arkadaşlara minnetdarım ama katılım çok az, yeterince öneri gelmemekte. çekmeköyde bir imalathane ile görüşme yapmaktayım tasarımın ve isteklerin notlarını aldım ama hala yetersiz kanısındayım ama bu bi süreç ister tabi. en önemli ve uzun olan tarafı da tasarımdır ve isteklerin toplanması işlemidir. imalat en fazla bir hafta, dağıtım iki hafta kadar alır önemli olan bu işin netleşmesidir. hayal gücünüz ve deneyimlerinizi lütfen bizden esirgemeyin. teşekkür ederim tüm bisikletforum ailesine... .

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Tepki
70
Şunuda eklemek istiyorum sevgili arkadaşlarım Türkiye'de bisiklet kullanıcılığı yeterince desdek görmüyor biliyorsunuz. Ve ne yazık ki bunu düzeltecek ne ben nede bir başkası.. Bir güç değil bir yumruk olamadığımız müddetçe haklarımız göz ardı edilecektir. Sahip olduğumuz gücü kullanmanın tek bir yollu var; bir ve bereber olmamız. Afınıza sığınarak bir örnek vermek istiyorum belki bunu sizde yaşamış olabilirsiniz ama ben çok yaşadım: Karayolunda tek bir bisikletçi olarak seyrettiniz zaman trafikteki araçların sizi pek fazla önemsemeyip dışladığını görmüşsünüzdür ama bir grup olarak seyrettiğiniz zaman sizlere karşı daha duyarlı olduklarını hissetmişsinizdir. Bu bir birlikteliğin gücüdür. Bu bir grup olmanın gücüdür. Bu sadece küçük ve herkesin yaşadığını zannettiğim bir örnekti. Bu forma sadece bir simge bir gücün simgesi.. Sokaklarda bu birlikteliğe inanan insanlar çoğaldıkça inanın bisiklet yolluda, okuluda kurulur bu ülkede. Dışarıdaki İnsanların sadece bakkala giderken kullandığı bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu da öğretmemiz gerekiyor.
Neden Bisikletforum forması peki?
Çünkü; Bu Siteye giren insanlar sadece bakkala bisikletle giden insanlar değil. Ona aşık, onunla yatan onunla kalkan, onu bir ulaşım aracı olarak kullanan ve trafikte saygı gösterilmeği bekleyen insanlardan oluşuyor. Ve bu insanlara yanlız olmadıklarını göstermemiz gerekiyor. Aile olmanın şartı aynı evde yaşamak ve ortak çıkarları savunmaktır. Biz Bisikletforum evinde ve aynı çıkarları olan bir yığın değil bir toplumuz. Biz bir aileyiz. Bu simge şimdi sizin aydınlık kafalarınızdan çıkacak parıltılarla şekillenmeyi bekliyor. Sevgiler....

alicanpek

Aktif Üye
Tepki
79
Tasarım konusunda elimden geldiğince yardım edebilirim
Gerçi forumun logosunun bile değişmesinden yanayım ama zor işler tabi
Özel bi forma yapılması fikri gerçekten çok hoş
Üretim vs konusu çözümlenebilirse alternatif tasarımlar yapabilirim
Bi kaç seçenek olur, anketleriz
Tasarım boşa gitmeyecekse özelden ulaşabilirsiniz seve seve yaparım

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Selam Dostlar.

Dünyanın takip ettiği ve bisikletle ilgili bir çok konuda referans aldığı mtbr.com, tıpkı bizdeki gibi üyelerin yoğun ilgisinden hareketle kendine has forma-tayt tasarladı ve satışına başladı.

bakalım mtbr.com neler tasarlamış.bizim tasarımlar içinde referans olabilir.

http://www.velowear.com/images/productimages/1010373/1010373_prt_f_400.jpg
http://www.velowear.com/images/productimages/1110162/1110162_prt_f_400.jpg

http://www.velowear.com/images/productimages/1010433/1010433_prt_f_400.jpg
http://www.velowear.com/images/productimages/1010432/1010432_prt_f_400.jpg

fiyatlarıda 65 ila 75 usd arasında değişiyor.

oyaa

Aktif Üye
Tepki
162
yeniyim forumda..konuyu bugün gördüm!heycanla tüm yazıları sayfa sayfa okudum.var mı acaba forma??merakıyla..harika bir fikir olduğu kanaatindeyim.rizede bu konuda elim kolum bağlı-kask bile bulamadım ki forma yaptıracak birni bulayım:(..bir kaç sitede tasarım denedim ama yok o da olmadı.beceremedim:Dama tam destek benden.ortaya bir forma çıkarsa ilk alanlardan olur ve bu formayı bisiklet kültürünün nerdeyse sıfır olduğu bu diyarlarda gururla taşırım!
ayrıca forma olması bence de bir birlik halinde, ciddiyetle algılanmamızı da sağlar..

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ben bir aile oldugumuzu daha cok hissetmek istiyorum.:) Bu yüzden bizim çizimlerimize ait olan bir "MADE IN TR" olan ve"Bisikletforum logolu" bir forma şart diyorum ;)...
Saygılarımı iletiyorum

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
Bu formanın ortaya çıkmasında emeği geçecek herkese şimdiden kolay gelsin diyorum...En kısa zamanda yapılacak olan formayı giyerek,bisikletimi kullanmak istiyorum...

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
yapılmasını çok istiyorum.ama nasıl?firmayla anlaşmak gerekli.biraz zahmetli iş.

Decoy

Üye
Tepki
35
Öyle birşey yapılırsa kesinlikle alıp bisiklet sürerim...:D

Tepki
5
Forma bazı arkadaşlara maliyetli gelebilir . O yüzden bisikletlere bir bisikletforum sticker'ı da yapıştırılabilir. Aynı amacı sağlayan daha düşük maliyetli bir fikir.

Tepki
70
@oyaa

Oya hanım ve diğer arkadaşlar desdeğiniz için çok teşkkür ederim öncelikle. bu arada foruma katılamadım mesleğim icabı biraz yoğun bir dönemdeğiz.neyse bu durum gerçekten benim için daha bi önem kazaamaya başladı umarım istanbuldan tayiinim çıkmadan bu işi yolluna koyarız. tasarım işi ile uğraşan arkadaşlala birebir konuşmam gerekiyor. tasarımlar gün yüzüne çıkmaya başlayınca burda oylarız hangisi beğenilirse onda kanaat kılarız. istekler aşağı yukarı belirlendi. bi formada olması gerekenler harıcınde ekstra olarak üzerine eklenecek şeyler i de belirledik. işallah allah yüzümüzü kara çıkarmaz.

Tepki
70
@hayko-cepkin

arkadaşlar konuyu ben açtım ama fiyat konusu daha öncede bahsetmiştim maliyetine olacak diye. aksi bu işe gönül veren insanların kandırılması anlamına gelir. sadece uzak yere gönderilecekler için + yol olabilir. maliyet + nakliyat bu işin eder fiyatı olabilir. ama talep ekseninide değerlendirmek gerekiryor. bende konuya katılan insanların biraz nabzını ölçüyorum. umarım satışı iyi yapabiliriz elimizde patlamasın:)