Bisiklete plaka ehliyet olur mu?

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
bisikletlere plaka varmı olursa çalıntı bisiklettler falan belki azalmaya başlayabilir diye düşünüyorum

Scudo

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Neden olmasın
Mahallede bir abim var yaşı 60-65 arası bizim gençliğimizde plaka da ehliyet de vardı diyor.
Bence de olmalı bisikletin trafikte hak sahibi olması için fâideli olabilir.

Tepki
63
İsim
İbrahim TOSUN
Bisiklet
Specialized
@Yusuf'san otomobillerin bile çalınıp parçalandığı bir dünyada yaşıyoruz, bisikletin plakalı olması bişeyi değiştireceğini düşünmüyorum.
ayrıca devletin bunu uygulayıp vergi almasını sadece bütün şehirlerimizi baştan sona bisiklet yollarıyla donatmasından sonra cürrette bulunmasının uygun olacağını düşünüyorum

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Bizim kiralık bisikletlerde var. Bakın tanesi 200₺. Her sene ödüyoruz. Ne kadar şık ama dimii? Hemde 1.5 kilogramcık. Tır plakasından bile ağır. Ne kadar havalı değilmi? İnsanlar oturak sanıp arkasına birilerini otutturuyolar. Belediyemize bu konuda hayranım.

https://i.hizliresim.com/vLMnMR.jpg

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aslında gerekli ama bizim devletimiz bunu bir sömürü aracında dönüştüreceği için bize faydası olmaz zararı olur.
Bir de vatandaş 4000 euro verecek, canavar gibi bisiklet alacak, arkasına bir plaka düşünsenize. Adam pompa taşımıyor yanında, performansı düşer diye :D

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vergi konusundaki düşüncelere kesinlikle katılıyorum vergi olmamalı aksine bisiklet kullanımı ve alımı için bir şekilde devlet teşviği olmalı.
Bisiklet yolları yapılmalı, okullarda içinde bisiklet olan tasarım-başarım görevleri geliştirilmeli.

Ben bu ehliyet-ruhsat-plaka vesilesi ile trafikte diğer araç sürücüleri gibi kanuni olarak hak sahibi olabilir miyiz acep diye bu fikre sıcak bakıyorum.
Zira trafikte bir kısım sürücü müsvetteleri tarafından hiç kaale alınmamak hatta aşağılanmak zoruma gidiyor arkadaş vesselam.

Tepki
23
İsim
Mazlum Adaş
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Plaka ve ehliyet olsa ne olacak ki. Sanıyormusunuz bizleri diger araçlar dikkate alacak. Trafikte arabayla giderken bile sinyal vermeden üstünüze kıranlar, kırmızı ışıkta geçenler, sırf kestirme diye ters şeride dalanlarla her gün karşılaşıyoruz. Arabaların diğer arabalara saygısı yok ki, plaka taksak ne değişicek... Eşeğe altın semerde vursan eşek eşektir...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
vergi işi olmadan plaka olsa iyi olur aslında trafikte falan kaza olursa tutanak vs işler için,hak iddaa edebilmek için iyi teşvikte verseler bisiklet alınabilmesi için mesela 5 yılda 1 defaya mahsus 500 tl gibi oda çok iyi olur.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
10 gram daha ağır olmasın diye suluk kafesi takmayan adamım ben, plaka hayatta takmam :D

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Tepki
29
İsim
ibrahim kesen
Bisiklet
Diğer
Devlet nerden para gelse diyor herşeye vergi ve zam gelirken siz kimden taraftasınız

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aman ha bi vergi vermediğimiz hobimiz kalmıştı o da olursa zaten yaşamayalım daha iyi :)