Bisiklete binince bel ağrıması

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır bisiklete biniyorum ama cogu bınısımde hep belım agrır :( bunun sebebını bılen veya çaresiyle ilgili bilgisi olan arkadaşlarımız varsa ve yardımcı olurlarsa sevınırım ...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
sürüş esnasındaki oturma pozisyonunu gözden geçirmekte fayda var. oturma açılarında hata olabilir.. bir ihtimal de bel kasların zayıf ise bu durum ortaya çıkabilir. belini güçlendirmen için yapman gereken egzersizleri internette kolaylıkla bulabilirsin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben basketbolcu'yum bel kaslarımın zayıf olmasının imkanı yok :(
Oturma pozısyonumda normal aslında sele normal duruyor dızım kırılmıcak bır bıcımde gıdon da hafıf havada duruyor :S

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
ısınmadan biniyosundur bence.bisiklete binmeden tüm kasları ısıtmakta fayda var özellikle boyun ve bel kaslarını. önce ağrının geçmesini bekle daha sonra ısınarak bin bir sorun kalmayacağını düşünüorum.Birde üşütmüş olabilirsin kaslarını bunada dikkat et.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Boyum 1.80 iç bacak boyum 79-80 cm şehir bisikletinde 20" kadro kullanıyorum. Fazla olmayan bel fıtığım vardı ondan olabilir mi? 20" kadro normal çünkü. Hesaplarda 21" uygun yazan oluyor.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Bende zorlamadan kaynaklı sürekli bir gerilme var. Rahatsızlık veriyor. Fitik olmadığı söylendi. Bisiklete bindikçe rahatsızlık geçiyor.

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Çağdaş78 Bugün bir arkadaş sağolsun yol bisikleti denedim. Onda daha feci.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Bir doktora gittiniz mi ?Mr cektirdiniz mi ?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
8 ila 12 hafta arası yapacağınız hyper extansion hareketinin faydasını görürsünüz. Burdaki püf nokta, hareketi nizami, ekstra ağırlık kullanmadan, vücudunuzu dinleyerek yapmanız. 3 set %60 tekrar ile başlayıp, güçlendiğini hissettiğinizde kademe kademe %70-%80 tekrar sayısına kadar arttırabilirsiniz.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Oksal Özdöl 15-20 güne full-body çalışmaya başlayacağım. Etkisi olur mu?

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Harun.
Bel kaslarınızı kuvvetlendirmeden çok önermem. Belki düşük ağırlıklarla 20-25 tekrar yapabileceğiniz ağırlıklar ile 15-18 tekrarlar faydalı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: mertznc ve Harun.

Ken

Üye
Tepki
48
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Bisikletiniz şehir bisikleti mi geometrisi veya sele ayarı vücudunuza uygun olmayabilir yatık pozisyon sürmekte zorlayabilir genelde tavsiye edilmez. Ama benim için aksine ağrılarından kurtulmama vesile oldu. Öncelikle sürüş pozisyonunuza dikkat edin, Sele ayarinizi kontrol edin. geçmiş olsun fazla zorlamayın ilerlememesi faydanıza ama spordan asla uzak kalmamanız şart unutmayın

• Beğen

SmtTrlk

Üye
Tepki
42
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
ağrının sebebi muhtemelen fıtıktan kaynaklanıyor. benim de başıma aynısı geldi. doktor bisiklet sürmemi yasaklamıştı ama ben bir takım hareketler yaparak bu ağrının önüne çok büyük ölçüde geçtim. internetten araştırabilirsin fıtık hareketleri diye...

• Beğen

Aspartus

Üye
Tepki
6
İsim
Safa
Bisiklet
Ümit
Gidon yükseltmek faydalı olabilir belki.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Afyon35 ve Harun.

klawizell

Üye
Tepki
56
İsim
Emre
@Harun.

Hocam bu tip saglik sorunlarini tanimadiginiz insanlarin cevaplarina gore degilde doktora danisarak neticelendirmeniz daha dogru olur.Bu tip sorunlar yanlis hareket sonucu cok daha ciddi problemlere donusebilir.A egzersizi b kisisine cok faydali olurken sizin icin cok ciddi sikintilar yaratabilir.İyi gunler

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
Biz doktor değiliz. Bel fıtıgının örnek veriyorum binlerce çeşidi var. Bende de bel fıtığı var yataktan kalkamıyordum ama doktor önce yüzme tavsiye etti, yuzemiyorsan bisiklet bin dedi düz asfalt yolda. Senin bel fıtığına göre doktorun bir tavsiyede bulunacaktır. Ama bana göre kesinlikle ağırlık kaldırma gibi şeyleri yasaklar. Oyun değil bu iyi bir doktor bul...( İyi doktor derken seni ilk muayenede ameliyat edelim diyen değil, son çare olarak ameliyat diyen...)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Kullandığın bisikletin tekerleri 27.5 ya da daha büyük olmalı bende de l4 var şayet bisiklet sürünce bu ağrılar bende olmuyor. 20" değil 19" bisiklet kullanmanız gerekir benim bacak boyum 84cm 20" tam oluyor... Kısacası oturma yüksekliği fazla olduğundan ağrınızda olur düşük yaparsan da olur. Vücudun bisikletteyken azcık öne eğik (ama vücudun kesinlikle çıta gibi düz olmalı) olmalı. Ya da yatay konumda olmalı. Diğer değerler belini kesinlikle ağrıtır.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur