Bisikletçilerde duyduğunuz en saçma sözler

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@CandanC Yok sabahlayacağım.Sabah Uludağ'a gidiyorum.Neyse konu bulandı. :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
o zaman sana iyi yolculuklar :)
e saat 1 olmuş, bana da iy'geceler :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Kürşat Altunay

Aktif Üye
Tepki
77
Bisiklet
Dahon
@guplok

Son Feci Bisiklet diye grup var ama sanırım bisikletle ilgili şarkıları yok bilen varsa yeşillendirsin (gerçi tarzlarını pek sevmesem de).

@M.Argın

Bunun nedeni internet alışverişinin tıpkı paypall gibi üstlenici firmalar aracılığıyla yapılması. Yani senin kredi kartından aracı firma çekiyor dükkan firmadan parasını alıyor, fatura dükkanın adına kesiliyor. Yani internet alışverişinde dükkanın pos cihazından çekim yapılmıyor. Bu yüzden zaten aracı firmanın sağladığı taksit imkanlarıyla dükkanların farklılık gösteriyor ;)

@Gökhan BİROL

Beşiktaş'taki Bike&Outdoor'a gidiyorum ben arada sırada. Sırf bisikletleri görmek bilmediğim şeyleri sormak için. Bir kere bütün çalışanlar son derece kibar. Bir sürü gereksiz soru soruyorum (onlara göre) ama sabırla cevap veriyorlar. Teknik servisteki elemanlar da bisiklet kullandıkları için bizim dilimizden daha rahat anlıyorlar.

Benim de başımdan geçen anıyı anlatayım. Bisikletimi yeni almıştım ve katlanırların menteşedeki çıt çıt sesi bilenler için malum. Zaten bisikletin sınırlarının üstündeyim diye kıllanıyorum, yokuş aşağı inerken çıt çıtlar canımı sıkmaya başladı. Aldığım yere götürdüm abi dedim böyle böyle ama yerini tespit edemiyorum sesin dedim. Kaldırdı bisikleti yere bıraktı "Fren kabloları vuruyor onların sesi merak edilecek bir şey yok" dedi.."Haaa..." dedim uzaklaştım ben ne bileyim. Sonradan burada öğrendim ki "olur öyle" imiş. Kıssadan hisse: Sattığın bisikleti bileceksin arkadaş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sıfır sedona bisiklet alacağım internetten. Kurulumu da sedona servisine götüreceğim, istanbulda çok var. Ama bu yorumları okuyunca sormak istedim, İstanbul' da hangi sedona servisine gidiyim ?? (Anadolu yakası olursa çok iyi olur, ümraniyedeyim ama bana uzak bile olsa giderim. Yeterki bisikletten bi haber adamlara teslim etmiyeyim bisikleti)

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Ben de bi gün vites ayarı bozulduğu için gittim bisikletçiye tam bilmiyorum o günler tamam dedi adam ben buna genel bi bakım yapar veririm 1 saat sonra gel. Gittim bi saat sonra (vitesim 3e atmıyodu bu arada 2de kalmıştı önü) çıkardı getirdi bisikleti 15 lira para istedi babam yanımdaydı o verdi sonra arabayala dndü o ben bisikletle. Dönerken dedim ki bi de bakıyomuşum atmıyomuş 3e :D ve güldüm kendi kendime sonradan farkettim ki adam 1 saat boyunca yalnızca maşayı ve arka freni sıkmış vitese dokunmamış bile 15 lira aldı... Söyliyemedim babama başka bi bisikletçiye götürdüm 30 snde halletti ve para almadı

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
İlk bisikletimi alacam. Soruyorum ben şehirde kullanacam yol falan mı alsam "sen kullanamazsın al bu mtb'yi ilerde şehir lastiği takarsın". Kilitli pedal alsam mı peki deyince " boşver ustalar bile zor kullanıyor" cevabı geldi:)

Beni tanımayan biri benim yol kullanamıcamı söylüyor. Yol ve rampa candır diyorum burada;)

M.Argın

Üye
Tepki
34
@Kürşat Altunay
@Kürşat Altunay

Aktarmak istediğimi tam anlayamadınız veyahut aşırı bilgilisiniz ve faydalanılmak için sabırsızlanıyor önünüze gelen her konuyu açıklama gereği duyuyorsunuz sanırım. Bahsettiğim mağazadan birçok kişinin 100 tl altı taksitli alışveriş yaptığını biliyordum. Zaten bunu belirtince "heaa omuu" gibi bir tepki almıştım. Ve ayrıca söylediğiniz olay kredi kartına taksit yapma limitini belirleyen bir olay değil, tamamen mağazanın kendi inisiyatifi. Daha sonrada hıyarlık edip acil temin etmem gereken şeyleri aynı mağazadan temin etmek zorunda kaldım. Nedense 25 tllik alışverişi dahi 9 taksite böldürebildim. Sanırım o gün aracı firma insafa gelmişti yoksa yine bir 75 tl daha gözden çıkarmam gerekebilirdi.

Anlatmak istediğim Türkiye'de bisikletçilik ve bisiklet teknik servisi gibi bilgi ve incelik gerektiren mesleklerin bu ve bunlar gibi paragöz, nasıl daha fazla koparabilirim diye düşünen, sattığı parçanın montaj servisini vermesi gerekirken o parçanın 3 te 1 i fiyatınıda montaja isteyen çakalların tarafından üstlendiğiydi.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Gökhan Toros merhaba abi bu yaza doğru spd ye geçmeyi düşünüyorum sirkecide aldığın yer neresidir uygun hesaplı bir yer bulmak istiyorum merlin de pedal + ayakkabı 170 tl kampanya ama ayakkabı küçük gelir falan risk almamak gerek ayak taraklı teşekkürler şimdiden :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Yanimda pompa olmadigi icin girdigim bi ara sokak bisikletcisi anlam veremedigi bisikletimin etrafinda tur atarken kac para bu?, iyi mi? Salcano'dan da iyi mi? Sorulariyla beni guldururken bisikleti kaldirince bombayi patlatti. -ula. Bunun ici bos mu?

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
İzmir çankaya'daki bisiklet mağazalarından birine babamla girdik. 29 mtb'lere bakıyordum, adamlarda sadece paxton markalı 29 mtb'ler vardı. Neyse babamla başladık bakmaya, amortisörü denemek için frenleri sıkıp ağırlığımı verdiğimde amortisörün çalışmadığını gördüm, amortisör kilidi de yoktu. Satıcıya bunun amortisörü çalışmıyor dediğimde yağlanması lazım dedi. Teknik öğretmen babam da sıfır amortisöre ne yağlaması yapacaksınız dedi. Adam da abi yağlıyoruz zamanla açılıyor dedi, sonuç olarak hayırlı oldu, sunduya gidip iki katı fiyatına mosso 3.29 aldım. İçime de sinmiş oldu...

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@z. usta kandırmakla alakalı bir durum değil pek taktırsanız size fayda sağlamayıp sizi zarar ettiricek bişey değil sonuçta en üst düzey shimano aynakol dura ace param var taktırıcam diyen taktırsın yani :)

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
a arkadaş,b ben
a senin bisikletin güzelde tutulmuyor hem çok adi ( assos 20 xt 2015) benimki daha iyi bundan alsaydın keşke öneriyorum bunu (bianchi speed 7000)
b ??!!!

oha be. insanın kullandığı mal nasılda kendisini bu şekilde kör edebiliyor?

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
1 yıl önce yol bisikletimin lastiği patladı bisikletçiye yakın bir yerde.yamalı olan lastiğimi çıkartıp taktım.yardıma geldiğini sandığım uyanık bisikletçi bana yol bisikletinde yama lastik dayanmaz bi tane vereyim dedi.vallaha mı dedim güldüm.1 yıldır tık yok nazar değmesin.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Ankh

Üye
Tepki
6
İsim
Berkcan Çağatay
Bisiklet
Specialized
Bu tam prof mu yarı prof mu sorusu. Bir de ne dedigini anlamiyorum tam duyamıyorum bunu soran kisileri. Efendim? Anlamadim? Tarzinda cevap veriyorum. Anlayinca da yaa ne prof u arada bir dağa cikip iniyoruz iste diyorum.
Bisikletim carraro big 827