Bisikletçiler Zafer yolunda pedal çeviriyor.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında gencizmirli tarafından paylaşıldı.

 1. gencizmirli

  gencizmirli Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Mart 2007
  Mesajlar:
  685
  Beğeniler:
  391
  Şehir:
  ABS
  Seviye:
  Büyük Taarruz'un 85. yıldönümü olan 26 Ağustosta başlayan yarış, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Kütahya'nın Dumlupınar İlçesi'nde sona erecek.

  Bisiklet Federasyonu ile Kastamonu, Çankırı, Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya valiliklerinin organizasyonunda düzenlenen 1. Uluslararası Zafer Yolu Bisiklet Turu'nun startı, Kurtuluş Savaşı yıllarında silah ve cephanenin Anadolu'ya en önemli giriş kapısı olan Kastamonu'nun İnebolu İlçesi'nden verildi.

  6 ÜLKEDEN 38 SPORCU

  Türkiye, Gürcistan, Sırbistan, Macaristan, Azerbaycan ve Bulgaristan'dan 38 sporcunun katıldığı 1. Uluslararası Zafer Yolu Bisiklet Turu başlamadan önce İnebolu Kaymakam Vekili Tuğba Koşal, Türk bisikletçi Behçet Usta'ya Türk bayrağı, cephane maketi ve İnebolu toprağını teslim etti.

  Zafer Yolu Caddesi'nden başlayan yarışın startını Kaymakam Vekili Tuğba Koşal ve Belediye Başkanı İdris Güleç birlikte verdi.

  Zafer Yolu Caddesi'nde düzenlenen uğurlama törenine katılan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu yaptığı konuşmada, milli mücadele yıllarında denizden gelen cephane ve mühimmatı kayıklarla sahile indirip, oradan, erkeği cephede olan Kastamonulular'ın kadını, yaşlısı ve çocuklarının omuzlarında ve kağnı arabalarında, kar, kış, tipi, yağmur demeden cepheye kadar taşıyan ve bu uğurda canlar veren bu yiğitlerin memleketinde Büyük Atatürk'ün Şapka ve Kıyafet İnkılabı'nı başlattığı Yiğit İnebolu'da olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

  5 ETAPTA 650 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRECEKLER

  1. Uluslararası Bisiklet Turu 650 kilometrelik 5 etap halinde gerçekleştirilecek. İnebolu-Kastamonu arasındaki 95 kilometrelik ilk etabın ardından 27 Ağustosta 113 kilometrelik Kastamonu-Çankırı etabı geçilecek.

  28 Ağustosta Çankırı-Ankara, 29 Ağustosta Ankara-Sivrihisar etaplarıyla devam edecek olan yarış, Zafer Bayramı'nın 85. yıldönümünün kutlanacağı 30 Ağustosta 180 kilometrelik Sivrihisar-Afyonkarahisar-Dumlupınar etabıyla sona erecek.

  Bisikletçiler İnebolu Kaymakam Vekili Tuğba Koşal'dan aldıkları Türk Bayrağı, cephane maketi ve İnebolu toprağını 30 Ağustos Perşembe günü saat 14.00'de Afyonkarahisar ve Kütahya Valileri'ne törenle teslim edecekler.

  Bisiklet turunda her etabın birincisi, sonunda da yarışın şampiyonu belli olacak. Birincilere çeşitli ödüller verilecek...

  Alıntıdır.
   
  specialagent ve Pelin bunu beğendi.
 2. Pelin

  Pelin Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  452
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Felt
  Seviye:
  Güzel bir organizasyon.
  Paylaşım için teşekkürler.
   
  gencizmirli bunu beğendi.
 3. ahmet ozgen

  ahmet ozgen Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.760
  Beğeniler:
  645
  Seviye:
  organizasyonda görevli olmaktan mutluyum ;) gelecek arkadaşlar varsa görüşelim tanışalım
   
  gencizmirli bunu beğendi.
 4. Fatih Ertörün

  Fatih Ertörün Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.281
  Beğeniler:
  1.099
  Şehir:
  izmir/bostanlı
  Seviye:
  acaba milli takımda kimler var..
   
 5. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.922
  Beğeniler:
  3.025
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Çok güzel bir organizasyon planlamışlar. Tebrik etmek lazım. Paylaşım için teşekkürler.
   
 6. #6
  gencizmirli

  gencizmirli Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Mart 2007
  Mesajlar:
  685
  Beğeniler:
  391
  Şehir:
  ABS
  Seviye:
  Bu konu hakkında yeni bir haber buldum 2 gün öncesinin haberi ama aynen paylaşıyorum sizlerle...

  Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Zafer Yolu Bisiklet Turu'nun son etabı yarın (Perşembe) yapılacak.

  Milli mücadele yıllarında orduya cephane taşınan güzergah üzerinde yapılan ve toplam 650 kilometrelik 4 etaptan oluşan Zafer Yolu Bisiklet Turu, yarın gerçekleştirilecek 180 kilometrelik Sivrihisar-Dumlupınar etabıyla son bulacak.

  Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, yapmış olduğu açıklamada Türk milletine bağımsızlığını kazandıran kahramanlıkları uluslararası organizasyonlarla ölümsüzleştirmek istediklerini belirterek, şöyle konuştu: ''Kurtuluş Savaşı döneminde orduya getirilen cephaneler İnebolu açıklarına geliyor ve kayıklarla kente taşınıyor. O dönemde yaşlı insanlar bu cephanelikleri kağnılara yüklüyor. İnebolu'dan her gün 1500 kağnı cephanelik gidiyor. Bu kağnılar, Kastamonu Ilgaz Dağları'nı aştıktan sonra Çankırı, Ankara, Sivrihisar, Afyon ve son olarak da Dumlupınar'a geliyor. Bizler 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bu kahramanlıklar sayesinde kutluyoruz. Bu tarihi güzergahı yaşatmak amacıyla da böyle uluslararası bir tur düzenledik.''

  Bisiklet turunun, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Ordular! ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri'' dediği Dumlupınar'daki Zafer Anıtı önünde sona ereceğini ifade eden Müftüoğlu, İnebolu'dan alınan toprak, bayrak ve temsili merminin de tur sonunda Dumlupınar'a getirileceğini kaydetti.

  Bu arada Ankara-Sivrihisar arasında bugün yapılan 137 kilometrelik 3. etapta, Remak Zoltan birinci, Svetoslav Tchanliev ikinci ve yine aynı takımdan Kemal Küçükbay üçüncü oldu
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-25_19-39-23.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
upload_2015-7-20_12-17-30.png
Antrenmana çıkmadan önce bünyemizin ne durumda olduğunu bilmek can alıcı nokta. Aslında bisikletin başına geçip de pedal çevirmeye başlayıncaya kadar kendimizi yeterince formda hissedebiliriz ama...
upload_2016-4-29_8-51-15.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...