Bisikletçiler için kamera ve arka aydınlatma bir arada (Dünyada ilk)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dünya üzerinde hem spor hem de günlük ulaşım amaçlı milyonlarca insan bisiklet kullanıyor. Aktif trafik içerisinde birçok bilinçsiz araç sürücüsü yüzünden sorun yaşayan bisikletçiler için Kickstarter üzerinde destek aramaya başlayan Fly6 ise, geliştirici Andrew Hagen ve Kingsley Fiegert'e göre kişilerin arkasını kolluyor.

Temel olarak arka lamba ile HD kamerayı birleştiren Fly6, bu doğrultuda bisikletlerin arka koltukları altına yerleştiriliyor ve buradan parlak LED ışıklarıyla hem güvenlik sağlıyor hem de 720p sesli kayıt yapabilen HD kamerasıyla olası istenmeyen durumları güvenlik güçleriyle paylaşmak adına kayıt altına alabiliyor. USB üzerinden şarj edilebilen lityum-iyon bataryasının 5 saat aktif kullanım ömrü sunabildiği belirtilen Fly6, 105 gram gibi düşük bir ağırlığa, suya karşı dayanıklı gövde yapısına ve micro SD kart girişine sahip.

Faydalı bir amaç için hazırlanan bisiklet aparatı Fly6, Kickstarter üzerinde konan 95,000$ hedefin bitimine 27 gün kala henüz, 166 bağış ile 19,65$'lık kısmını toplamış durumda. Yapılacak 119$ (Avustralya dışı 15$ kargo) bağış ile 2014 Mayıs ayında elde edilebilen ürün hakkında hazırlanan tanıtım videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

https://s3.amazonaws.com/ksr/assets/001/535/208/a1075b8235dc62139f6a86e096f60dac_large.png?1389943864

Video Link'i : (link)

KAYNAK : (link) / (link)

Scudo

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Bunun UK forumlarinda tanitimi yapilmisti. Reklam videosunun aksine arkada kamera varligi anlasilmiyor ve sadece 720p kayit yapiyor. Arka kameraya kask kamerasi kadar onem vermedigimden arka icin 35 dolara 720p kayit yapabilen bir kamera aldim. Lcd ekrani da mevcut ve her turlu mounta sahip (herkesin sele arkasi bos degil) Kalite olarak muhtesem olmasa da aradaki fiyat farki ciddi.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Katılıyorum. Ürünün sloganı "İnsanlar izlenildiklerini bildiklerinde doğru şeyi yaparlar", fakat kameranın varlığı çok belli olmuyor.
Yapılmak istenen şey gizli kamera kaydı ise başarılı ama onun dışında, caydırıcı olabilmesi için, biraz daha fark edilebilir bir şey olması gerekir diye düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
İlk başta dedim acaba yanlış linke mi tıkladım diye :D

C. Yavuz

Üye
Tepki
19
Güzel bir ürün. İlk dikkatimi çeken gizli kameralı gözlüktü. Bu da güzel, fakat merak ettiğim şarj etmek için çıkarmak gerekiyor sanırım. Çıkartıp takması nasıldır acaba? Her seferinde elimizde aletle söküp takacaksak hiç gerek yok. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@C. Yavuz
Bu aksesuar iki parçadan oluştuğu için, bir parçasını sele borusuna monte ettik'den sonra, diğer parça kızaklı bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla sökülüp takılabiliyor.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Camurluk sart, camurluk onemli haci