Bisikletciden.com

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
Bisikletciden.com üzerinden kask aldım. Telefonda öneri veren arkadaş (ismi sanırım tolga idi) gayet samimi ve yardımcı olmak ister şekilde tavsiyelerde bulundu. Ürünü sipariş geçtim 2 iş gününde elime ulaştı. Şahsen memnun kaldım.

Bir de birbirine çok benzer isimlerde farklı firmalar var. Ona da dikkat etmek lazım.

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bisikletciden
Hocam digital ortamda büyük harf karakteri daima "bağırmak" anlamına gelir. Bilginiz olsun, ben üzerime düşeni yapayım da...

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@bisikletciden

Mesajı attığım tarihte satış yaptığınız yer İstanbul adresli olduğu için İTO'yu referans almıştım. Ayrıca şu an iletişim bilgileri bölümüne baktım tüm bilgileri değiştirmişsiniz. Ben o tarihte gördüklerimi yazdım.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
daha geçen hafta sanalmarketim.com sitesinin başına gelenleri gördükten sonra bütün online satış yapan firmaların daha dikkatli olması gerektiğini anlaması lazım..

eskiden yaşanan olumsuzluklar sadece iki kişi arasında kalıyordu, artık öyle değil..

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@bisikletciden

Sırf bu tehtid dolu mesaj ve üsluptan dolayı dahi bu siteden alışveriş yapmayacağım. Yüz lira fazla veririm Antalya da bir bisikletçiden alırım.Tehtid en sevmediğim esnaf tarzıdır.

o_kuzucu

Üye
Tepki
0
@Bahadır Gürel
Normaldir, çünkü ito İstanbul Ticaret Odasıdır bu firma Tokat merkezli :)

Merhaba,

Bir firmanın hak etmediği bir şekilde karalanması bırakın firma sahibi ya da yetkilisi tarafından; bilinçli, saygılı, duyarlı 3. bir şahıs tarafından anlayışla karşılanabilecek bir olay değildir. Bu bir ahlaksızlıktır. Bu kadar usluba takılan kendini medeni zanneden vatandaşlarımız önce konunun kimin hakkında olduğuna çok dikkat etmeleri gerekirdi. Diğer yönden firma sahibi ya da yetkilisinin duruma haklı olarak öfkelenmesi çok doğaldır ve gösterdiği tepkinin şiddeti ortadadır. Fakat ben tehdit denebilecek bir ifadeden ziyada açıkca hukuki bir yolla bu saldırıyı şikayet edeceğini belirtmiş olduklarını görüyorum. Genel anlamda da uslup meselesine gelinirse, kimisi tatlı dille samimiyeti aynı zanneder ve öyle muamale görmek ister ki buna günümüzde kurumsallık adı altında her alanda karşılaşılabilir. Bu problemlerin daha kolay çözüleceği ve tek doğru yaklaşım olduğu anlamına da gelmez. Internetten alışverişin bizlere sağladığı en büyük avantajın fiyat araştırmasının kolaylığıdır ki çoğu zaman tamamen fiyat odaklı alışveriş yaparız. Ama bence sorun yaşadığımızda sorunumuzu çözebilecek içten belki laubali birileri çoğu zaman yetkisiz afedersiniz tele sekreter modunda ki görevlilerden daha iyidir. Kısacası ben tatlı söze değer verir gerekirse 50-100-200 tl farkı önemsemem diyenlere de saygım var tabi, ama kimimizin tatlı söze verecek parası yok. Sonuçta aldığımız ürün ile ilgili sorun yaşamadığımız müddetçe kimseyle de muhatap olmayız. Zaten müşteri olarak da saygılı ve nazik olunduğu müddetçe kabalıkla karşılaşılacağını da hiç sanmıyorum.

Saygılarımla,

atafemrea

Üye
Tepki
11
İsim
Egecan
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar, bu başlığa geçen aylarda bisiklet araştırırken denk gelmiştim. Atılan mesajları okumuştum, bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu ve sonradan çözüldüğünü gördüm ve bugün bahsi geçen bisikletciden.com sitesinden salcano city sport 20 hd almaya karar verdim. Sırf bu siteye yorum yapmak için ve bu site hakkında aklınızda soru işareti kalmasın diye foruma kayıt oldum ve bu mesajı yazıyorum. Çünkü bu mesajı okuyan insanlar büyük ihtimalle ben gibi kaliteli bisiklet alıp çok para vermek istemeyen, aynı zamanda dolandırılmak istemeyen, bu yüzden 1-2 ay internette bisiklet forumlarında dolaşıp durmuş insanlar olacaktır.

İlk önce Salcano'nun kendi sitesine girdim, bisikletin 1395 tl liste fiyatı, sonra esnafa gittim 1300 tl liste fiyatı, bisikletciden.com a girdim 1105 tl liste fiyatı vardı.

Sevgili şehrimin esnafı, alacağım bisikletin fiyatında hiçbir değişiklik yapmadı. Esnafa durumu anlattım malum sitede bu bisikleti 1100 tl ye satıyorlar siz 1200 e verin site ile uğraşmayayım direk sizden alıp gideyim dedim yok fiyatı indirmem dedi. Sitede satılan bisikletler eski kullanılmış bisikletlerdir dedi siteyi kötüledi hemen. Sonra siteden bisiklet alsam montajını siz yapar mısınız montaj kuponu ile dedim, adam salcano resmi satıcısı ve teknik servisi olmasına rağmen sadece kendi sattığı bisikletlerin teknik servisi ile ilgilendiğini söyledi. Bende o dükkandan bir daha oraya uğramamak üzere ayrıldım.

Bisikletciden.com un müşteri hizmetlerini aradım. 2 model arasında kaldığımı söyledim (Salcano city sport 20 HD ve Salcano City Life 10 HD). Telefondaki görevliyle yaklaşık 5-6 dakika konuştuk. Hidrolik frenlerin çalışma mantığını, iki bisiklet arasındaki vites ve lastik farklarından bahsetti. Aynı fiyat aralığında 1-2 bisiklet daha önerdi. En sonunda zaten istediğim bisiklet olan City Sport 20 HD yi almaya karar kıldım. Telefondaki görevli gayet kibardı kask hediye edebilir misiniz diye sordum öyle bir kampanyaları olmadığını söyledi. Ama ellerinde son kalan bir kask modelini uygun bir fiyata verdiler. Sipariş tamamlanana kadar sanki esnaftaymışım gibi telefondan yardımcı oldu. Cumartesi yani bugün verdiğim siparişi pazartesi kargoya vereceklerini söylediler. Çarşamba günü de ürünler elime gelecek umarım aynı memnuniyetle kalırım.

Özet isteyenler için, internet üzerinden 2. alışverişimi yaptım, site gayet güvenilir ve müşteri hizmetleri kusursuz ve bisikletler konusunda bilgi sahibi.

• Beğen
Tepkiler: DutPekmezi

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@atafemrea Başlığı şöyle bir okuduktan sonra siteyi de kontrol ettim. Bisiklet konusunda bilgililer demişsiniz diye belirtme gereği duydum. Yol bisikletleri bölümünde Salcano "City" sport, Bianchi "Touring" ve Carraro "Sportive" model bisiklet mevcut, kısacası bir tane dahi yol bisikleti yok.

• Beğen
Tepkiler: Ali Sinan DENİZ

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@atafemrea Bir konu söz konusu olmasa burada, ben yol kategorisi sayfasını açtığım an kapatırdım. Bu yüzden bu politikaları ne derece işe yarıyor bilmiyorum.

atafemrea

Üye
Tepki
11
İsim
Egecan
Bisiklet
Salcano
Cumartesi siparişini verdiğim bisiklet pazartesi günü Yurt İçi Kargo ile Tokat'tan yola çıktı, çarşamba günü elime ulaştı. Kargo ücretini site karşılamış. Kutuları aldım (Kask ve Bisiklet), gayet iyi paketlenmişlerdi, Salcano teknik servisine gittim. Açtılar kutuyu 5 dakikada kurulumu tamamlamadılar, içinden çıkan kupon ile de ücret ödememe gerek kalmadı. Hem bisikletten hem siteden memnun kaldım arkadaşlar öneriyorum.

xrepla

Üye
Tepki
1
salcano nun sitesinde
IGMAN 26 DEORE
2999 TL iken sizde 2169 tl nasıl oluyor ? bu kadar fark olunca insan ister istemez şüpheleniyor , 12 taksit ne alaka ? şu an hala 9 taksit geçerli. Site pek güven vermiyor açıkçası.

(link)
(link)

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar cuma günü bir arkadasım bu siteden 2 adet bianchi touring 827 Aldı 900 lu fiyatlar net bilmiyorum. Salı günü eksiksiz kazasız eline ulaştı.

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Ben alışveriş yaptım gayet ilgililer hiçbir sıkıntı yaşamadım

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Bu arada tokat ankara ve istanbulda diye biliyorum şirketlerini. Bana tokattakinden geldi

kokanche

Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Ben 3 hafta evvel piyasa fiyati indirimlerle pesin yada 3 taksit 2100 tl olan carraro sportive 330 u bahsedilen siteden 12 taksitle 1900 tl ye aldım. Hiçbir sorun da yaşamadım. Ertesi gün de kargoya verdiler.

tolgus

Üye
Tepki
1
İsim
tamer olgus
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar cuma günü 02.09.2016 bisikletçiden.com dan carraro sportive 225 aldım. aynı gün kargoya verildi pazatesi günü (bugün öğlende 05.09.2016) elime geçti. edirnede oturuyorum ve tokattan bana bu süre içerisinde teslimat sorunsuz yapıldı. hemen yetkili serviste ücretsiz kurdurdum ve kullanmaya başladım. piyasanın en düşük fiyatlısı ve en hızlısı bana kalırsa. ayrıca kredi kartına taksitli olarak satın alabildim. sorunsuz site benden söylemesi. teşekkürler bisikletciden.com

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU