Bisikletciden.com

Tepki
5
İsim
ERSİN
Bisiklet
Salcano
Yanlış birşey yazmamışım aslında ,tüketicilerin önerileri bizim için önemlidir... @sarper

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bisikletciden
Sitenizdeki Yol Bisikletleri sayfasında tek bir tane yol bisikleti yok, hepsi şehir veya tur bisikleti. Arkadaşların da dediği gibi kategorilendirmeyi yanlış yapmışsınız. Dikkate alıp almamak size kalmış.

Tepki
5
İsim
ERSİN
Bisiklet
Salcano
Sayın arkadaşlar öncelikle üslup için kusura bakmayın ,ben ve ekip arkadaşlarım müşteri memnuniyetine bu kadar önem verirken ve bu kadar çalışırken arkadaşın bu haksız tepkiyi vermesi sinirimizi bozdu anlık kızgınlıkla vermiş olduğum tepkinin yanlış olduğunu kabul ediyorum, bu yüzden siz bisiklet severlerden özür dilerim...site ismimizin diğer sitelerle benzer olması bize sıkıntı yarattı bunun farkındayız fakat ismimizi değiştirme şansımız olmadığı için bu konuda yapabileceğimiz birşey yok...Kategori konusunda da siz bilgili olduğunuz için her grubu ayırt edebiliyorsunuz fakat %80 müşterimiz yol ve yarış bisikletleri, şehir ve gezi bisikletlerinde takılıyor bu yüzden çamurluklu ve terkili bisikletleri şehir gezi, yol ve yarış bisikletlerini de farklı kategorilerde nitelendirdik... Güleryüzlü ekibimle her zaman hizmetinizdeyiz.. (link)

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
ben ersin beyin üslubunu duruma uygun görüyorum. yukarıda da zaten bahsetmiştim. kendisiyle de görüşüp durumun yanlış anlaşılma/isim benzerliği kaynaklı bir sıkıntı olduğunu belirttim. beni anlayışla karşılayıp özrümü kabul etti, teşekkür ederim.

fakat burada büyük harf kullanımı ve siz ne gördüyseniz tarafıma yapılan bir şeydir kimsenin üstüne alınıp şurası şöyleymiş burası böyleymiş dememesi gerekir. bunu bizzat yaşadım görüldüğü gibi. müşteri memnuniyeti konusunda şüphe duyan varsa ki ülkemizde özellikle bu ve benzeri sektörlerde istismar ve sömürü biraz daha fazla, alışveriş yapıp deneyelim burada belirtelim.

şahsım adına maddi durumumu düzeltir düzeltmez alışveriş yapmayı planlıyor eğer bir eksiklik varsa onun giderilmesi için neler yapılması gerektiğini bizzat söylemeyi düşünüyorum, ersin beyin beni bizzat uyardığı gibi. belki bizler forumda her bisiklet sitesi için yorum yapmışızdır ama "kaç site sahibinin bunlardan haberi var" gibi önemli bir sıkıntı var ortada.

diğer bir başlıkta dediğim gibi ersin beyi ve firmasını kendi açımdan dahi haklı görüyor, tarafımdan kaynaklanan tartışmalara yol açtığım için özür diliyorum. müşteri-esnaf ilişkisini zedeleyenin ben olduğumun farkına varılıp o şekilde değerlendirmenizi temenni ederim.

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Bisikletcim.com diye okudum nerdeyse agzima geleni verecektim bu site (bisikletcim.com) yuzunden İsmi duyulmayan sitelerden kendilerini kanitlamadan pek alisveris yapmiyorum bu yuzden firmaninda uslubu cok kotu yalniz begenmedim ama ozur dileme erdeminde bulundular..

• Beğen
Tepkiler: coffeeguy

fahritus

Üye
Tepki
36
İsim
Fahri
Bisiklet
b'Twin
Benim su internetten alisverisle ilgili emin oldugum tek bisey var;eger firmada calisan yetkili birileri herhangi bir sosyal paylasim sitesinde kullanicalarla iletisim kuruyosa aktif bir sekilde geri donuslere cevap veriyosa, sikayetlere kanitlarla karsilik veriyosa o firmadan gönül rahatligiyla alisveris yapilabilir

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
Sheldon cooper gibi ;

Oouuw kavga alırım bir dal

image.jpg

nepantes

Üye
Tepki
21
İsim
HASAN
Bisiklet
Salcano
Bu firmanin net sitesi uzerinden musteri hizmetleri ile bayagi bir görüşmüştum. Cok ilgili yaklastilar. Bikdigim kadari ile Tokat merkezli bir site. profosyonel bir yaklasimlari vardı. Fakat urun almadım. Aradığım ürünü bayiden almıştım.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Ben asıl sorunlu site hakkında olumsuz yorumları okuduktan ve bu sitenin de "gelirsem asar keserim" tadında dalaşmasını gördükten sonra önünde "bisikletci" kelimesi geçen sitelerden uzak duruyorum. Neme lazım karıştırırım falan. Sonra bunların kökeninin bir olduğunu düşünüyorum, en azından bazıları.

Bu site de her ne kadar özür dilese de rengini belli etmiştir. Önce düşünecek sonra konuşacaksın. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Burası mahalle kahvesi değil . Bu sitede yazılanları binler duyacak kulaktan kulağa. Kendi ayağına sıkıyorsun. Öyle tehditle korkutarak, "derdin varsa benle hallet" havasıyla daha çok karlı satışlar yaparsınız siz. Böylesine düşüncesiz birinden zaten alışveriş yapmak en basitinden zevksizliktir.

Ayrıca netle haşir neşirseniz bir sitenin dizaynının yozluğu, amatörlüğü o siteden uzak durulması gerektiğini haykırır.

Emin olamadığımda ya da gerçekten aradığım ürünü sadece orada görmüşsem, telefonlarını arar görüşürüm. O vakit anlaşılır nemenem bi şey oldukları. Konuşmalarından, hitaplarından, ürün hakkındaki bilgilerinden hatta ses tonlarından, şivelerinden.

Hepsinden öte tanınmış olmaları, internette müşterilerin olumlu yorum ve birbirlerine tavsiyeleri ve daha önceki deneyimlerim esastır.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kovancı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Esnaflık için bilgi(satış, pazarlama, insan ilişkileri vs), kültür, ahlak, aile görgüsü, dürüstlük gerekir. Bunlardan biri dahi eksik olsa o esnafdan alışveriş yapmak zuldür. Ben çok çaresiz olmadıkca hemen hemen hiç Türkiye deki sitelerden alışveriş yapmıyorum. Aynı şey daha pahalı bile olsa dışardaki sitelerden alma imkanım varsa oradan alıyorum. Türkiye de gözü kapalı rahat rahat alışveriş yapmak ister internetden olsun ister dükkandan çok kolay değil. Hiçbir ürüne güvenemiyorsunuz özellikle gıda da. Az sayıda olan dürüst esnafda kurunun yanında yanıyor.

Seneler önce Kanada dan bir motorsiklet çizmesi istedim dedikleri zamanda gelmedi, adamlara söyledim hemen yeni bir tane gönderiyoruz eğer o gelirse bize geri yolla dediler. Ertesi gün çizme geldi kendilerine çizme geldi dedim fakat gönderdik biz dediler arkasından ikinci çizme geldi çizmeyi kendilerine yolladım. Aldıklarında teşekkür ettiler ve kargo parasını benim kredi kartı hesabına geçmişler. İngiltere den çok acil lazım olan bir köpek malzemesi istedim DHL ile çok hızlı şekilde gelecekdi ve yüksek kargo ödedim kargo Türkiye ye zamanında geldi ama DHL beni arayıp bugün getiremiyeceğiz yoğunuz yarın getirelim dedi olmaz desemde yapacak bir şey yok dediler. Firmaya durumu bildirdim hemen firma “olmaz öyle şey senin ödediğin kargo fiyatıyla bugün alman gerekiyor malını dediler” ve halledeceklerini söylediler. Gece saat 9 da DHL kargomu getirip verdi özür diledi.
Dışarda da sahtekar firma var fakat tanınmış, belli, başlı firmalarda ki bunlar çoğunlukda başınıza hiç kötü Bir şey gelmiyor.

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@bisikletciden

Varsayalım ki Alperen Haner adlı kişi sizden alışveriş yaptı ve memnun olmadı. Varsayalım ki siparişini kendi adına değil başka biri adına verdi. Sizin hitap şekliniz hiçbir şekilde saygıyı hak etmiyor. Gerekli dava açılacakmış ve kimse çamur atamazmış bak bak bak.. :naslyany::naslyany: Madem 7/24 Hizmet veren bir bisiklet e-ticaret sitesisiniz madem kocaman kocaman yazdığınız '' YÖNETİM KURULU BAŞKANI'' mevkiisindesiniz lütfen müşterilerinize ve müşteriniz olacak kişilere 'HİTAP' etmesini öğrenin.

tunç akay

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Lapierre
bisikletfirsati.com u tavsiye ederim ben yol bisikletimi oradan aldım hem indirim yaptılar hem iki kartla alışveriş yapmam gerekti iki adet toplam tutarı kendi bisikletim olan alışveriş yaptım(irtibat kurarak) kargosuda dahil gayet güzel yolladılar bu arada samsunda öğrenciyim bu site istanbulda bir void bayisinin 1 hafta içinde stoklarında olmayan ürünü tedarik ettiler memnun kaldım tavsiye ederim

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Site sahibinin burada kullandığı üslup eleştirilmiş, "Hiç kurumsal değilsiniz," falan denmiş.

Doğru, site sahibi kurumsal bir dil kullanmamış. Ama hepimiz biliyoruz ki bizleri, yani müşterileri esas kazıklayanlar, "kurumsal dil"le bize yaklaşan ve her sorumuza adeta copy/paste cevaplar veren o lanet "kurumsal" siteler. O sitelerin yavşak ve laçka müşteri hizmetleriyle "kurumsal bir dil"le muhatap olmaktansa, böyle içten bir üslupla bana cevap veren ve gerçek bir insan olduğunu, robot olmadığını hissettiren bir yetkiliyle muhatap olmayı tercih ederim.

İşbu yorumun, başlığın ana konusuyla ilgisi yoktur, sadece tartışmaya başka bir açıdan yaklaşmak istedim.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@Birhan K.

Birkan bey bu siteden bir alışveriş yaptığınızı ve bir sorun olduğunda, haklı olduğunuzu düşünürken de böyle "bir anlık sinirlerle" yazılmış maillerle muhatap olduğunuzu düşünün bir de. Bu da açınızın başka bir açısı.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ne olursa olsun, internetten satış yapan bir firmanın sahibi de olsanız çalışanı da olsanız, bir anlık sinirlenmeye bile hakkınız yok. her kim bir itham da bulunmuşsa ona cevaben bir yanıt yazıp kibarca bilgi istemeli ve bu konuyu araştıracağınızı söylemeniz gerekirdi. yukarıda "(link)" arkadaşımızın söylediği gibi, herkes kendi adıyla alışveriş yapacak diye bi kural yok.

not: site adını "bisikletcim.com" diye okuyanlardanım.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kovancı