Bisikletçi beslenmesi ve diğer beslenme konuları

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Sizlerin daha çok bilgi sahibi olabilmesi için benzer şekilde bisiklet kullanıcıları tarafından hazırlanmış bir site.

Buyrunuz beslenme konuları

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
selamlar arkadaşlar benim iyi bir antreman ve beslenme proğramına ihtiyacım var eğer bana yardımcı olursanıız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Gkhnerdal

Cebrail ŞEKER

Forum Demirbaşı
Tepki
409
bence bu konuyu açmana bile gerek yok biraz araştırsan yeterli olurdu... biraz çapa sarfet..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@street

ben sadece diğer sporcu arkadaşlardan destek almak istemiştim belki bir başkası daha farklı bilşey biliyordur düşüncesi ile yanlış anlamayın art niyetim yok konu kalabalığıda yapmak istemem

Cebrail ŞEKER

Forum Demirbaşı
Tepki
409
bende sana öyle birşey demek istemedim ki zaten sen araştırman yeterli bence...

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
epix sele borusunu niye yollamadın?dolandırıcılığa gerek yok.

Adnan63

Aktif Üye
Tepki
4
Bisiklet sporcusunun beslenmesi hakkında bazı bilgiler.
(link)

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bağlantıdaki sitede yazan şu ifadeyi çok beğendim. :)
"Glisemik endeksi düşük yiyecekleri ateşin içindeki kütüğe; yüksek olanları da çalı çırpıya benzetebiliriz. "

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
Bisiklet sporcusunun beslenmesi konusunda bir yazı.
Yazılanlar doğru ama zaman içinde çok çalışma yayınlandı ve nedenlerine yönelik sonuçlar bulundu. Örneğin, neden önce değil de sonra karbonhidrat, makarnada yağ olsa ne olur - çabuk karbonhidratlar gerektiği için, yağ ise metabolizmasını yavaşlatıyor. Noktaların bazıları tekrara düştüğü için herhalde, neye neden olacağı biraz gizli saklı kalmış ama şu batı etkilenmesini de atarsak daha iyi olacak. Mesela kimse alkol almaz, bisiklete binen kimse bunu aklına bile getirmez çünkü susuzluğa neden olur. Pilav mesela, ingilizlerin yediği pilavla bizimki tamamen farklı. Bir kere onlarınki yağsız ve tamamen yavan. Bizim kültürümüze uygun şekilde pilav dediğimizde önceki önerilerle çelişen farklı bir besin grubundan söz etmiş oluruz diye düşünüyorum. Çok güzel bir rehber yine de.

• Beğen
Tepkiler: mdonertas