Bisiklet zayıflatmaz diyenlere

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Antalya'da fazla kiloları nedeniyle iş ve özel hayatında zorluklar yaşayan 22 yaşındaki Osman Koç,bisiklet sürerek 15 ayda 60 kilo zayıfladı. Mermer ustası 22 yaşındaki Osman Koç, sürekli "hazır yemek" tarzı beslenme ve tatlı bağımlılığı nedeniyle hızla kilo almaya başladı. Günde ortalama 4 ekmek ve en az 2 kilogram tatlı yiyen Koç, 22 yaşına ulaştığında tartıda 133 kiloyu gördü. Koç'un hayatı yaklaşık 15 ay önce bisiklete binmeye başlamasıyla değişti. O yaşa kadar kilolarını kafasına takmayan ve hayatla barışık olan Koç, katıldığı bisiklet grubunda istediği performansı sergileyemeyince zayıflamaya karar verdi.

Günde 90 kilometre bisiklet sürüyor
Günde ortalama 90 kilometre bisiklet süren Koç, diyet yapmadan hızla kilo kaybetmeye başladı. Koç, 15 ayda 60 kilo vererek 73 kiloya düştü. Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazen günde 150 kilometre pedal çevirdiğini söyledi. Kiloluyken iş ve özel hayatında zorluklar yaşadığını anlatan Koç, "Arkadaşlarım ve ailem de zayıflamam yönünde baskı uyguluyordu. 'Ameliyat ol' tavsiyesinde bulunanlar oldu ancak kabul etmedim. Bisikletim sayesinde kilo vereceğime inandım. Hem zevk aldığım bir spordu hem de sağlığıma kavuşturdu. Çok mutluyum" dedi.

"Bisiklet hayatımın bir parçası"
Diyet yapmadan kilo vermenin ayrı bir mutluluk olduğunu belirten Koç, "Bisiklet hayatımın bir parçası gibi. Her yere onunla gidiyorum. Yeni tanıştığım arkadaşlarıma eski fotoğraflarımı gösterince inanamıyorlar. Uzun süredir görüşmediğim arkadaşlarım beni tanıyamıyor. Sağlığımı, formumu, bisiklete borçlu olduğumu söylüyorum. Bisiklete binerek kilo verdiğimi duyan yaklaşık 10 arkadaşım da bisiklet alarak sürmeye başladı. Onların da kısa sürede kilo vereceğine inanıyorum" dedi.

Kaynak: (link)

Scudo

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
günde 90km ile her türlü kilo verilir zaten. tabi ki beslenmeye dikkat etmek şart. eskiden günlük 50km yol yapıyordum işe gelip gitmek için ve ne kadar yesem de kilo almıyordum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende diyet vs birşey yapmadan sadece ortalama haftada 70km bisiklet sürerek 75 kilodan 63e kadar indim.(sanırım 1 yılda)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ahmet Ayaz

ben de böyle düşünüyorum

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
bendeküçükken 13 yaşındayken 60 kiloydum 1 ay bisiklet sürdüm haftalık 65-70 km 1 aysonra 52 kilo olmuştum :D

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Scott bisikletin parasi yemeyi biraktigi tatlilardan cikmis zaten :hihi:
Sakasi bir yana iyi karar, azmin zaferi :harika:

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Kiloluyken katıldığı grupta nasıl bir gaza maruz kaldıysa günlük 90 km yol yapmaya varmış iş.

90 kiloluk bünyeme bakılırsa o gazdan bana da lazım galiba.

• Beğen
Tepkiler: Yalnız Pedal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 ayda 98 kilodan 75 kiloya indim. Bisiklet, kardiyo ve sağlıklı yaşama bilinci (diyet değil) zayıflamanın benim için anahtarları.

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
Azim ve başarı birbirini takip etmiş.tebrik ediyorum

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeme alışkanlığı değişmezse herhangi bir sebeple bıraktığı an hızla ve fazlasını geri alır..
Ayrıca zayıf olma sağlıklı olmak demek değildir.
4 ekmek 2 kg tatlı yemeye devam ederse ileriki yaşlarda değil 90 km bisiklet üstünde uyuyacak kadar 24 saat kullansa fark etmez..

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Ben de hep merak etmişimdir; bisiklet sürerek kilo verdiğimizde kas kütlesinden de gider mi sadece yağ mı gider? Kilolu değilim ama yağ oranım çok iyi değil, sadece yağ yakmak istiyorum.

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
şimdi trtde haberi çıktı :D

mel

Üye
Tepki
11
İsim
Mel
Valla bravo buyuk bir azmin ve sabrin sonucu. Kiskanmadim degil gunde doksan kilometre gercekten muthis. Kisa bir hesapla 365 gunden hafta sonlarini ve resmi tatilleri cikararirsak 249 gun kaliyor bir de 3 ay artik var yani 315 gun kadar hadi diyelim 10 gun kadar cikmadi hastalandi 305 gun 90 kilometre surmus. Yani 27450 kilometre  Turkiye'yi sinirdan dolassa (10765 km) yaklasik 2.5 defa dolasabilirdi. Niye hesapladim bilmiyorum ama televizyonda Turkiye'yi dolasip yoresel yemekleri mideye indiren programlar yerine bu tur islere el atsalar fena olmaz gibime geliyor