Bisiklet yüzünden kilo alamamak

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@eren konu
Aslında protein tozları da doğal ürünler, köy yumurtası gibi organik değiller elbette. Ben zaten böyle ürünler kullanmıyorum, ağırlık çalışıyorsam da belirli bir çizgiyi aşmıyorum, protein ihtiyacımı bilip ona göre et - süt - yumurta gibi ürünleri çok tüketiyorum. Protein tozuna ihtiyacım olacak kadar yüksek beklentim yok, yavaş yavaş olduğu kadarı ile ilerlemeye çalışıyorum.

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Neden kilo almak istediğinizi anlamadım...
Yaş büyüdükçe zaten kilo artıyor genelde. Dolayısıyla şu yaşınızda kilo almak için zorlamayın.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Bunda anlamayacak ne var :) Gençlik gittikten sonra kilo neyime yarayacak 35 yaşımdan sonra?
Kiralık katiller kendilerine gelen müşterilere "Amaan boş ver, zaten eninde sonunda ölecek" mi diyor? :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Gökhan Akkaya
Gençlik gitmedikten sonra neyinize yarayacak?

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Fit olmak iyidir bende senin yaşlarında 60 larda geziyordum yaş ilerledikçe metabolizma hızı düştükçe kilolar birer ikişer geldi 100 kg ya dayandık şimdi o kiloları vericez diye haftanın 4 günü spor salonundan çıkmıyorum kilonuzun kıymetini bilin almayada çalışmayın

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
Bunu bisiklet üstündeyken aldığın enerji yiyecekleriyle sağlayabilirsin diye düşünüyorum. Koşu veya bisiklet gibi sporlarda vücud bir süre sonra yağları yakmaya başlar sonra ise vücudundaki proteini kilo vermenin sebebi bu olabilir eğer bisiklet sürmeye başlamadan önce enerji çikolataları flan yersen ben bir ara snikers yiyordum yediğin enerjiyi harcarsın ara ara da sürerken beslenmen lazım çünkü günde 40 km vücud için az bir sayı değil çok yakar :D

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Akkaya

Siz bize gençlik gitmiş gördün mü demeye getiriyorsunuz?

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Akkaya

Borsacıların güzel bir tabiri vardır. Uzun vade-kısa vade ile ilgili.

"uzun vadede hepimiz ölüyüz.

Tepki
12
Bisiklet
b'Twin
ya arkadaşım valla şişman zayıfın zayıfda şişmanın halinden anlamıyor. ben üniversite hazırlıga basladıgımda 115 kilolarda gezen bi ogrencıydım. 1 yılda diyetle 80 e kadar dustum. Şimdi yatıslardayım 5 sene oldu kilo vereli. 84 85 aralıgında gezınıyorum fakat sureklı dıkkat etmek zorundayım. bacaklar yine davul gibi oldu. kiloyu bacaktan alan tayfadanım bende. kilo verdiğim zamanlarda ne yesem kilo alamıyordum. artık metabolizmam nasıl hızlı çalışıyordu bilemicem ama çok hoştu :)) sizinde şuan öyle sanırım yedikçe alamıyorsunuz. bunun kıymetını bilin derim. dar pantolon giyersiniaz ne güzel ama azıcık o bacak şiş olsun imkanı yok girmiyor belinize tam olan pantolon :))

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Aynen öyle kardeşim, halen daha orta yaşlara gelmiş kişiler ne gerek var kiloya, bak biz veremiyoruz diyor.
Yahu senin yaşın ile benim yaşım bir mi? Senin isteklerin ile benim arzularım bir mi? Senin yapın ile benim yapım bir mi?

Ben yiyip yiyip davul olacağım demiyorum ki. Yeyip yeyip obez olacağım demiyorum ki. 180 boyunda gencin 56KG olması hoş mu?
Kız arkadaşlarım (dost) sadece biraz zayıfsın diyor ben de bu yüzden kilo almak istiyorum. Zaten kendim de farkındayım zayıf olduğumun.

Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi bisiklet sürerken yeterli düzeyde beslenmeyince vücut proteinden çekiyor yani kaslarınızdan. Yazın 4 aylık süreçte bisiklet yüzünden kollarımdaki hacim bile belirgin şekilde azaldı mesela.
Ben evli değilim, çoluk çocuk sahibi değilim. Hacim denilen şey lazım bana hepsi bu.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Diğer koşullar sabit olmak üzere daha az gıda alanlar, normalden azıcık az yiyenler daha geç yaşlanır daha geç ölürler diye bir dedikodu vardır. Aslı olabilir. Ben de hemfikirim.

serdarsezgin

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Serdar Sezgin
Bisiklet
Kron
Gökhan kardeşim aynı şeyleri ben de yaşadım. Seni çok iyi anlıyorum. Benim boyum daha kısa tabi oradan biraz şansım vardı (aslında büyük şanssızlık:)
13 yaşımda 56 kilo oldum ve üniversiteyi bitirdikten sonra iki yıl çalıştığım sürede hâlâ 56 kiloydum (22 yaşına kadar). Sonra inanılmaz bir hızla kilo almaya başladım. Bu iş metabolizma meselesi. Yavaşladığı anda kilo almaya başlıyorsunuz. Şu an 28 yaşındayım ve 69 kiloyum. Yediklerime çok dikkat ettiğim halde daha aşağı inemiyorum. Boyum 169. Ancak bazıları 25 e kadar da almıyor. Bence yapacak çok birşey yok. Çünkü hastalık veya oruç gibi en ufak bir fırsatta vücut hemen ideal kilosuna geri dönüyor. Kilo almak için emekleriniz boşa gidiyor.

• Beğen

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Haklısın abicim, kilo alırım almasına ancak bu düzeni sürdürmesi bana bile ölüm gibi geliyor. Hiç bu kadar yemek düşünmüyordum. Gece bile yemek yiyorum.
Her akşam 1 litrelik süt kutusunu bitiriyorum protein amaçlı. Evde yumurta kalmadı benim yüzümdem :) 1 koli yumurta 16TL oldu :)

Zaten ne zaman bir şeye ihtiyacımız olsa o zaman olmaz, ne zaman ihtiyacımız olmasa o zaman olur. Hayat felsefesi haline geldi :)

• Beğen
Tepkiler: serdarsezgin

taskin90

Üye
Tepki
58
İsim
TAŞKIN K.
@Gökhan Akkaya kılo konusunda 3 yıl once benım de senın gıbı endıselerım vardı.184 boy 65 kılo cıvarındaydım 9 ay duzenlı vucud gelıstırme yaptım gunde bes ogun yemek yıyordum ve yedıklerımın karbonhıdrat proteın oranlarına delı gıbı dıkkat edıyordum ve tam dısıplın ile devam eden 9 ayın sonunda 77 kıloya yukseldım fakat hıcbır sekılde yag olarak almadım bu kıloyu.Hızlı kılo alıp verme sıkıntısı aldıgınız kılonun yag olmasından kaynaklıdır proteın agırlıklı beslenme ve dogru bır ıdman temposu ıle kas alarak aldıgınız kıloyu normal sartlar altında sittin sene kaybetmezsınız yanı yag yaktıktan sonra kas yakar tamamen utopiktir 1000 km ve ac karnına bısıklet sursenız belkı.vucud gelıstırmeyı omuzumda olusan ödemden kaynaklı braktıgımdan berı 78 84 kg bandındayım kısacası saglam besın saglam ıdman ıle olusturulan kas kutlesını yok edemezsınız

Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökhan Akkaya kardeşim bisikletle 40 km de iyi kalori yakılır. O enerjiyi geri alman gerekir bunun içinse sana önereceğim protein ağırlıklı beslen. Ve karbonhidrat. Ama bol bol ye günde 5 öğün ye benimde ark vardı 60 dan 80 e çıktı 4 ayda yapılmayacak bişey değil

• Beğen

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence hic bir sey yapma, evlenince nasil olsa kilo alacaksin, hic olmazsa evlendiginde kilo verme ugrasina dusmezsin..

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Valla kendimi tutamıyorum yine arkadaşlar :) Her akşam yorgun argın 40km yapıyorum yine ama hiç yormuyor, 30km'lik kısım zaten düz asfalt.
Kilo alma işi de çok çok soğuk havalara kalır artık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
169 a 53 kg iken gitmediğim doktor kalmamıştı kilo almak için birde o kilo aldırıcı tozlardan falan kullanmıştım. Nasılda kafaya takmıştım :) 15/03/2008 de sigarayı bıraktım ve her hafta mangalbaşına gittim 4 ay sonra 62 ye çıktım şu an 66 yım . Sigara içimiyorsan et yemeni tavsiye ederim sporu bırakmadan kasa dönüşür.