Bisiklet yolundan yayaların yürümesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ziya Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Ziya Yılmaz

  Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Eylül 2011
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  63
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Bisiklet almadan önce bisiklet yolu dururken yaya yolundan giden bisikletlilere bir bir kaç kez tartışma yaşamıştım.:rolleyes:

  Şimdi bisikletim var. Fakat bu sefer de bisiklet yolundan giden yayalar bayağı rahatsız ediyor. Siz ne gibi tepkiler veriyorsunuz? :boese157:
   
 2. Eser Sevinç

  Eser Sevinç Onursal Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  5 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.812
  Beğeniler:
  2.677
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Eser Sevinç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Tepkisiz kalıyoruz genelde. Hangi birine laf anlatacaksın ki. Ben usandım artık insanlara bir şeyler anlatmaktan.
   
 3. Doğa Can Yaman

  Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2011
  Mesajlar:
  247
  Beğeniler:
  299
  Şehir:
  dünya
  Bisiklet:
  Cesur
  Seviye:
  Bence bisiklet yolu, yaya yolu diye ayrım yapmaya gerek yok :D İnsanların bile tıkış tıkış gittiği çok kalabalık bi kaldırımda sürmedikten sonra nerde sürdüğün pek fark etmez. O zaman araba yoluna da girmeyelim yani değil mi :D
   
 4. Onur İşcanlı

  Onur İşcanlı Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2011
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İzmir
  Genellikle 20-30 metreden zile ufak bir dokunuş. :)
   
 5. sonEr´´

  sonEr´´ Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.349
  Beğeniler:
  1.575
  Şehir:
  İstanbul/Esenler
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  karşıdan geliyorsa üstüne sürerim...yaya'ya eyvallah'da mangal yakanları görünce aklımdan kötü kötü şeyler geçirmiyor değilim...ışıklarda özellikle yaya ışığı kıpkırmızı yanerken trafiğe rağmen karşıya geçmeye çalışanlar YEŞİL YANIYOR diye bağırmaya başladım artık..Dr'lar içinize atmayın diyor ne yapak ölek mi :):)
   
 6. Doğa Can Yaman

  Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2011
  Mesajlar:
  247
  Beğeniler:
  299
  Şehir:
  dünya
  Bisiklet:
  Cesur
  Seviye:
  Yayaya arkadan yaklaşırken pedalı geriye doğru çevirmek de olabilir sesinizi duyurmak için.
   
 7. Ali YILDIRICI

  Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Ekim 2011
  Mesajlar:
  378
  Beğeniler:
  360
  Şehir:
  ISTANBUL
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  hafta sonu sahil yolundan tuzlaya gittim orda söylerlerdi inanmazdım bisiklet yolunda mangal yapan yurdum insanları gördüm güldüm valla dicek bisey bulamadım bende arka fren sıkıyorum yaya falan gelince sesten gerilip çekliyorlar bide telefonla konusup hiç duymayan görmeyen alıcıları kapalı olanlar var onlara daha çözüm bulamadım varsa fikriniz bende öğrenmek isterim
   
 8. Cyclist999

  Cyclist999 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.192
  Beğeniler:
  855
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  Harun Sayı
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Trafikle hareket edin, sağda bize ayrılan 10 cm lik bir şerit var orayı tuttirirsek (frutti) :D yaparsak çok güzel gidiliyor. :)
   
 9. Gokalp Gokmenler

  Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Haziran 2011
  Mesajlar:
  890
  Beğeniler:
  349
  Şehir:
  Istanbul - Çanakkale
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Malesef bizim halkımız bisiklet zili sesine karşı inanılmaz duyarsız. Yarım metre arkalarına yaklaşıp zile bassanız bile çoğu tepki vermiyor. Benim çözümüm ise eğer karşıdan geliyorsa bisikleti tam üstlerine sürüyorum ve aynı zamanda zilimide çalıyorum. Eğer ben onların arkasından geliyorsam, hiç ses çıkarmadan son hız yaklaşıyorum ve adeta önümde bisiklet yolunda yürüyen kişiyi yalarcasına sağından yada solundan geçiyorum. Böyle yapınca oldukça korkuyorlar.
   
 10. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.303
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Bisiklet yolumuz yok ancak:
  Medeni bir yayaya hemen arkasından "Pardon" deriz.
  Duymadıysa ton'u arttırıp "Hey" şeklinde seslenmek yeterli olur.
  Bazen gözünüze baka baka geçebileceğiniz o tek alanda kazık gibi dikilirler.Onlarla bu dilde anlaşamazsınız.Onlara Angus muamelesi yapıp "Şşşşşşt" şeklinde sesleniriz.Zira bilindiği üzere angus ithal bir sığır türü olup,kendisi bu coğrafyaya yabancıdır ve kusurları affedilebilir.
  Bir de bizim yerli Danalar vardır ki bunlar için zil de çalsanız korna da öttürseniz başedemezsiniz.Altındağ belediyesinin mehteran bölüğü arkasından topluca zurna çalsa tınlamaz.Ağızlarında sigara,ellerinde bir cep telefonu şayet boşta bir eli varsa o da cebinde olmak kaydıyla üzerinize üzerinize gelir,bununla da yetinmeyip kafa bile tutarlar.Bunlarla karşılaştığınızda paniğe kapılmayın.Katırları dehlemekte kullandığımız ( dilimizi üst dişlerimizin arkasından hızla çekmek suretiyle çıkardığımız çık çık çık) sesi kullandığımızda derhal çekilecektir.
  Son gruptakiler ise çözümsüzdür.Hiç bir dil kar etmez."Aha da çarppıy...." demeye kalmadan kendinizi yerde bulursunuz.Bu tür'ün nereden ve nasıl önümüze çıktığı henüz mobese kameraları ile bile tesbit edilememiştir.
  Bu sebeple,bir kulağının arkası kalmış bir büyüğünüz veya arkadaşınız olarak tavsiyem odur ki:Hep dikkat,pür dikkat gençler.Unutmayın Bu da olur mu? Dediğiniz her şeyin yaşamınızda gerçekleştiğini zaman size gösterecek,bundan kaçış yok.Yeter ki olacak olan şey olduğunda siz de önleminizi almış olun.
   
  Ali YILDIRICI bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

rub-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-8-14_11-47-41.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
Ekran Görüntüsü (6).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...