Bisiklet yolunda bisikletlilere yer yok!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında biozalp tarafından paylaşıldı.

 1. biozalp

  biozalp Metalhead

  Yaş:
  19
  Kayıt:
  24 Mart 2014
  Mesajlar:
  818
  Beğeniler:
  608
  Şehir:
  Karsiyaka, Izmir
  Adı:
  Bio
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  hani izmir'li herkesin yakindigi bir konu vardir, konak'tan alsancaga uzanan bisiklet yolu, artik haber oldu, duyurun yayalara, artik adam ezmekten biktim, nisan'dan beri 5 kisiye carptim, kusadasi daha iyi bu konuda izmirden

  Bisiklet yolunda bisikletlilere yer yok!
  İzmir'de bisiklet tutkunları yıllar sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yoluna kavuştu. Ancak yol bisikletçilerden başka herkes tarafından işgal edildi. Yaya, motosikletli ve patencilerin bisiklet yolunu kapatması şikayetlere yol açtı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Körfez'i kordon gibi kucaklayan bisiklet yolu yaptı. Uyarı tabelaları, yere çizilen işaretlerle bu yolu sadece bisikletlilerin kullanabileceği duyuruldu. Bisiklet yollarının tamamına yakınında sürekli sorun ile karşılaşmaya başladı. Bisiklet yollarına yayaların yanı sıra patenciler, motosiklet sürücüleri, 3 tekerlekli el arabalarını kullananlar da girdi. Bisiklet tutkunları çoğu zaman yollarının işgal edilmesi nedeniyle asfalt ve yaya kaldırımlarına sapmak zorunda kaldıklarını belirterek çeşitli tehlikeler yaşadıklarından yakındı. Bisikletliler, şöyle yakındı:
  "Yurt dışında bisiklet yollarına yaya bile ayak bassa ceza ödüyor. Fakat bizde henüz bu kültür daha oluşmadı. Bizim dışımızda herkes bu yolu kullanır oldu. Yaptığımız tüm uyarıları dinleyen yok." (İZMİR/DHA)

  http://www.radikal.com.tr/cevre/bisiklet_yolunda_bisikletlilere_yer_yok-1198250
   
  Enis Arslan bunu beğendi.
 2. Hasan Saylık

  Hasan Saylık Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.214
  Beğeniler:
  1.805
  Şehir:
  Aydın, Karacasu
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Polisler,polisler,polisler iş polislerde bitiyor eski polisler para peşinde (hepsi değil), yenileri saat, gözlük, telefon peşinde(hepsi değil). Polisler böyle olayları küçümsedikleri için bu hale geliyoruz yani polislere göre bu tip olaylar umursanmayacak konular. Onlara göre siyaset olmalı, büyük işler olmalı diğer işlere kimse ilgilenmemeli herkes herkesi idare etmeli . Sonuç bu hale geliyoruz kim daha kavgacı ise yada silaha sahipse onun borusu ötüyor, hak aramak isteyen bizlerse ortada kalıyoruz.
   
  biozalp bunu beğendi.
 3. Yunus Emree

  Yunus Emree Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Nisan 2013
  Mesajlar:
  863
  Beğeniler:
  151
  Şehir:
  giresun
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Açık açık söylüyorum bisiklet yolundan 2 3 kişi yürüyerek geçenlerin yanları boş olsa da santimlik yanından geçiyorum. Kolunun dibinden geçiyorum birini geçip ötekinin hemen önüne geçiyorum. Geçiyorum ki benim hakkım olan yolda eğer onlara değersem döndüğümde burası benim yolum sizin için ayrılan koskoca yolda yürüyün diyebileyim. Abartmıyorum 8 metreye yakın alanda ufacık bisiklet yolu var ve etraf boş olduğu halde millet burda yürüyor. Hadi yürüdünüz yürüdünüz de karşıdan geldiğimi gördüğünüz halde çekilecek kadar da mı olamadınız, hadi çekilmediniz ileride veya gerinizde eşşek kadar bisiklet figürünü de mi görmediniz?? Kaç kere hızımı alıp ilerliyorum grup halinde karşıma çıkanlar oluyor.
  Bisikletliler de bazen garip oluyor, yolu yavaş şekilde ortalayıp gidenler oluyor. Bir bayanı da karşıdan görüyorum en soldan gidiyorum, o da tam karşımda(kendi sağında) yanım boş olduğu halde direkt üstüme gelmeye devam etti en sonunda bisiklet yolundan çıkıp tekrar girdim. Arkamda sağımda birileri mi geliyordu ondan mı oraya geçmedi yoksa cinsliğinden midir anlamadım.
  En sonunda bu yol benimdir diye pankart takacam selenin altına felan...
   
  biozalp bunu beğendi.
 4. D.Mustafa

  D.Mustafa Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Nisan 2014
  Mesajlar:
  1.310
  Beğeniler:
  978
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Geçen konakta iken bisikletli polis arkamızdan geldi.Altlarında carraro artis artis takılıyor.Sanıyorum ki devriye geziyordu.Hoşuma gitti bisikletli polis.İmajı filan da iyi.Yani oradayken kimse bisiklet yolundan yürümüyordu ama işte onlarda hep orada takılamazlar ki.İnsanımı zı eğitmemiz lazım önce.
   
  Enis Arslan bunu beğendi.
 5. MustafaNR

  MustafaNR Genellikle Okuyucu Mod

  Kayıt:
  26 Haziran 2013
  Mesajlar:
  396
  Beğeniler:
  758
  Şehir:
  Bilecik,Gölpazarı
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Airsoft Tabancalardan Edinmek Lazım.Kimse Birdaha Yaklaşamaz Bence. :mlk:
   
 6. D.Mustafa

  D.Mustafa Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Nisan 2014
  Mesajlar:
  1.310
  Beğeniler:
  978
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Ne yapacaksın onunla merak ettim.Bisiklet yolunda yürüyenlere mi göstereceğiz.
   
 7. Murat B.

  Murat B. Forum Trolü

  Kayıt:
  23 Eylül 2013
  Mesajlar:
  2.559
  Beğeniler:
  5.955
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Ülkemizde trafiğin sağdan aktığını düşünürsek karşıdan gelen hanımefendi en doğrusunu yapmış bence.
   
  Oguz_, Murtega ve Tahsin Y. bunu beğendi.
 8. mete semiz

  mete semiz Üye

  Yaş:
  52
  Kayıt:
  2 Haziran 2013
  Mesajlar:
  99
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Mete Semiz
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Hiç kimse İzmir'de bisiklet yolu var demesin.
  Özellikle Alsancak-Konak Arası.
  Bisiklet yolundan gitmiyor diye bisikletliye ceza yazan polis kardeşim neredesin?
  Bisiklet yolundan giden yayalara, motosikletililere kestiğin cezalar var mı?
   
 9. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.125
  Beğeniler:
  43.644
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  istanbulun bostancı-tuzla arası bisiklet yolumu varmış ben görmedim :islik:
  ha var bi şeyler yaptılar nasılmı yaptılar kesik kesik yaptılar bir ucube bisiklet yolu ,
  şimdi bisiklet yolu nerden başlıyor kadıköyde deniz otobüs terminali geçtikten sonra bisiklet yolu başlıyor moda sahil boyunca devam ediyorda millet bisiklet yolundan yürüyor,devam ediyorsunuz sonra bisiklet yolu bitiyor hafif bi eğim sonra sağdan dönüyorsunuz moda iskeleye doğru bisiklet yolu başlıyor sola dönüyorsunuz kurbağalı dere boyunca gidiyorsunuzda gene millet bisiklet yolundan gidiyor,devam ediyorsunuz köprüye geldiniz sağa dönüyorsunuz bisiklet yolu devam ediyor ama fenerbahçede bitiyor,
  marinadan sonra hayda nerede bisiklet yolu bi bakıyorsunuz karşıdan başlıyor orduevine doğru sağdan şerit var
  ama bakıyorsunuz bisiklet yolu başlangıcında araç parl etmiş.eğimi alıyorsunuz orduevi önünden direk sahile bostancıya kadar bisiklet yolu varda yayalar sağdan yürüyor siz soldan takip ediyorsunuzda bu millet gene bisiklet yolundan yürüyor,
  yaya yolu ile bisiklet yolunu mavi yolla ayırmak sorunu halletmiyor,ister ise bisiklet logosu olsun insanlar aldırmıyor,
  bostancıda bitiyor bisklet yolu hayda nereye gitti bi bakıyosrunuzki ta balıkçılardan sonra büfelerden sonra başlıyor kardeşim aradaki bisiklet yolu nerde yok öyle bi durum neden çünki terminalleri yıkacaksınız deniz otobüsleri terminalini devam ederek balıkçılarıda büfeleride yıkacaksınız bisiklet yolu yapacaksınız böyle bi durum zati söz konusu olamaz,ama ne olur yola bisiklet yolu yapar idiniz taksiciler için ayrı park yeri bisiklet için ayrı ,geldik büfelerden sonra başlayan hem sahilden giden bisiklet yolu hemde yol kenarından giden ama yol kenarından giden bisiklet yolu he babam kesilir araya araç yolu girer yada araç park eder ya da mangal yaparlar,sahilden gitseniz millet bisiklet yolundan gider yani kurtuluşumuz yok bunlardan ,
  devam ediyoruz kartala geldik eyvah dikkat bisiklet yolu varda oraya araç park etmiş olabilir,hele o balıkçıların olduğu yer tam bi rezalet ,devam ediyoruz pendiğe doğru ve pendikte feribotun olduğu yerde ben bisiklet yolu görmedim devam ediyoruz ne idüğü belirsiz bi yan yol var ora bisiklet yolumudur yoksa araç park etme yerimidir belli değil askeriyenin orada durum netleşiyor hiç bi şekilde kaynarcadan sonra bisiklet yolu yok görmedim bu kadıköy moda sahilden başlayan ne idüğü belirsiz bisiklet yolunu bence kaldırsınlar böyle bisiklet yolu olmaz bisiklet yolu emniyetli olacak araya araç yolu girmeyecek ve kesintiye asla uğramayacak ,böyle yapacaklar ise baştan yapsınlar insanların gözünü boyamasınlar.
   
  Oguz_ bunu beğendi.
 10. Enis Arslan

  Enis Arslan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  31 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  208
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Berk Bu Konunda Digeri gibi On Numara..Neden?Cok iyi yere degindin..Söyleki;Yemin ederim Bıktım..Bazen İnsanların yanından santimle geciyorum..Cok basit görünüyor ama ölümle bile sonuclanabilir..Bizim kaskımız olabilir..Hani aman efendim bisiklettir..Ne olucak gibi mi düşünülüyo anlamıyorum?..Bisikletin ortalama hızı ile birisine vurması resmen o adamı kadını cocugu felc eder..Yasıyoruz..3kere yasadım..Saka gibi 3. de artık arkadan bisikletli adam vurup yere yıkıp bayıldım mı öldüm mü? umrunda olmadan kacanlar basladı..Sag ayagım kople Fail...3gündür yatıyorum..Abi özenle Kırmızı bisiklet yolundan gidiyorlar diger taraf bombos..Rengimi cazip geliyor vallahi cözemedim..Ayaklarım harita gibi oldu..Ayagıma korusun diye kıslık tayt aldım
  [​IMG]
  belki biraz korur bacaklarımı ss alsam ne oldu sana dersin..Spor yapalım diyoruz hastanelik oluyoruz..Eger kask vs olmasın felc gecirtirler adama..

  Abarttım gibi görülebilir fakat gercekten bisiklet yolundaki insanlar-Dengesizleri..Düz yolda giden insanın bi anda VAHİY gelmişcesine kendini sola atıyor..Carpmamanız icten bile degil..Anlamıyorum..İsallah düzelirler..(Hic ümidim yok-Birisi yazmıs Bisiklet yolunda mangal yapmıs adam haberde cıkmıs fazla söze gerek yok)

  Edit: Kıslık taytı yazın giyiyorum Düsün artık...
   
  biozalp bunu beğendi.
 11. Oguz_

  Oguz_ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  299
  Beğeniler:
  131
  Şehir:
  Wrocław / Polonya
  Seviye:
  Burası da pek farklı sayılmaz, bisiklet yolu geniştir 2 bisiklet sığacak şekilde, vatandaş ortalıyor bu yolu 15km/h bisiklet sürüyor, sağdan mı geçeyim soldan mı?
  Adam bir sağ gidiyor bir sol :)
  Yine paten kayanlar ızdırap oluyorlar ama o kadar da vurdum duymaz değiller, pedal kesiyorum ve 8metre kala öksürmeye başlıyorum, yetiştiğimde açıyorlar yolu.
   
 12. Yunus Emree

  Yunus Emree Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Nisan 2013
  Mesajlar:
  863
  Beğeniler:
  151
  Şehir:
  giresun
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Akış yönündr haklısınız ama bayanların trafikteki hareketlerini düşünürsek onu düşünerek hareket ettiğini hiç sanmıyorum. Bir de onun sol arkasında erkek arkadaşı olduğunu düşündüğüm biri de vardı, kaçış noktam sadece sol taraftı. Yani bana kalan kısım soldu.
   
 13. Oguz_

  Oguz_ Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  299
  Beğeniler:
  131
  Şehir:
  Wrocław / Polonya
  Seviye:
  Bayan demişken, bayan şoförler genelde pek sevilmezler genelde ama bisikletliler ne düşünüyorlar bu konuda?
  Burada durum farklı biraz, Türkiye'yle kıyaslamayacağım, burada bayan şoförler on numara açıkcası, bisikletçiyi görüyor, yavaşlıyor, sinyal veriyor 1 metre, 1.5 metre yanımdan geçiyor...
   
 14. Özgür TÜRK

  Özgür TÜRK Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2014
  Mesajlar:
  87
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  orda gene bisiklet yolu varmış. ankaraya davet ediyorum izmirli arkadasları. yaya kaldırımında bile araclar var. normal yoldan tek farkı duruyor park edilmiş olmaları. yakında yaya yolundada araba sürenleri görürsem sasırmam. hatta büyükşejir belediyesi bunun üzerinde calısmaya başlamıstır bile.
   
 15. D.Mustafa

  D.Mustafa Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Nisan 2014
  Mesajlar:
  1.310
  Beğeniler:
  978
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Klasik bayan şöfor tartışmasına girmek istemiyorum ama içimde kalmasın. Bizde genelde bırak bisikletliyi görmeyi, yoldaki arabaları bile görmüyorlar.Birden önünüze kıran, soluna bakmadan ara yoldan çıkan vsvs... İyisimi mümkün olduğu kadar araç yolundan gitmemek lazım diyeceğim ama konu başlığına göre bisiklet yolu da pek güvenli sayılmaz.
   
 16. Yunus Emree

  Yunus Emree Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Nisan 2013
  Mesajlar:
  863
  Beğeniler:
  151
  Şehir:
  giresun
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ben olaya cinsiyet ayırmaksızın baktım, bizim burdaki insanlar da sağolsun yol verirler bisikletteyken çok rastgeldim. Yaya olduğumla aynı hemen hemen.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-3-26_12-33-9.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
upload_2016-5-10_14-56-31.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...
PicsArt_09-19-07.46.46.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...