bisiklet yolu var ama kullanılabiliyomu

rcw

Üye
Tepki
7
malesef bugün yanlışlıkla caddebostan sahilindeki bisiklet yoluna bi giriyim dedim girmez olaydım bisiklet yolunun üstünde biryığın insan hadi neyse insanlar olucak tabi hava güzel herkes gezmek istiyo hakkıdır doğal olarak ama o insanların arasına insan görünümlü hayvanlarda karışmış adamlar koloni halinde geziyo,geziyo ve yolu enlemesine komple kapatmış adamlardan yol istemeye korkuyosun verirse geçicen vermesse durucan gibi bi durum var ortada.bazıları durumu iyice abartıp bisikletli insanları görünce dahabi önüne geçiyo helebide bayanlara karşı olay iyice abartılıyo o kısıma hiç girmiyorum, altımda tayt olduğu için laf atanlar bi yandan .yeter artık ya böyle insanları toplumdan uzak yerlerde beslesinler veya yetiştirsinler yada toplumu rahatsız etmeden yaşamasını öğretsinler.

Scudo

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Aynı sorun İzmit' te de var maalesef.. Sözde üç beş kilometre bisiklet yolu yapmışlar. Bari bisiklet yolu ismini kaldırsınlarda ayıp olmasın. Bisiklet yolundaki şahısları kenara çekmek için bas bas bağırmak zorunda kalıyorum.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Haftasonu insanlar Istanbul'un heryerinden Caddebostan'in sozde plajlarina akin edince malesef oyle sorunlar ortaya cikiyor.

Kaskimin ustundeki isiga laf atan zihniyete kizarken senin taytli bir sekilde oradan gecmeni dusundum de gercekten cok haklisin.

Iki ayakli insanciklara karsi sabirli olmaktan baska yapilacak bir sey yok malesef.

Gecen gun denizden cikmis cimlere dogru gobegini kasiyarak giden bir adama carpiyordum bisiklet yolunda... Bagirsan ne fayda :rolleyes:

Bir de haftaici bir aksam gelmeni oneririm ciddi bir fark goruceksin :)

rcw

Üye
Tepki
7
evet bende ole yapıyodum zaten ya akşam yada hafta içi ama antrenmandan eve dönerken biraz geziyim ole gidiyim dedim işte bilsem hiç gelmezdim oralara

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kaldırım yerine caddede yürümeyi tercih eden bir toplumdan baskası için fedakarlık yapmayı bekliyoruz.O alan bisiklet alanıdır.Peki onlar için bisiklet nedir acaba? Bu sorunun cevabı nedenini açıklayacak :)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bunları, bu tip mesajları yetkililere de yollamalısınız ki, onların da haberi olsun.
Henüz bisiklet sitesine giren bir yetkili göremedik maalesef.

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
Bisiklet yolu mu?
Ben Dün (Marmaris)- içmelere bir gezi yaptım daha önce kullandığım sahil yolunu turistler için yaya yolu yaptıklarından bisiklet giremez uyarısı ile turnikeyle kapatmışlar.Ancak tezat şudurki turni,kenin hemen önünde aynı zamanda bisiklet kiralıyorlar.
Elbette ben gezimi yaptım hemde uzun uzun mantığı olmayan bir yasağa rağmen.Ayrıcada yalnız değildim birsürü bisikletliyle karşılaştım..
Bisiklet yolu istemekmi normal yollardan men etmesinlerde...

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
ya bide caddebostan bisiklet yolu olarak ayrılmış kırmızı kesim hiç de bisiklet yoluna benzediği yok yayalar için ayrılmış kesimi daha düzgün ve rahat sarsmayan bir sürüş durumu var. ne yalan sölim ben boş oldukça yaya yolundakullanıyorum.
bisiklet yolunun daha düzgün sarsıcı olmaması gerekmiyomu :(

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
aynı sorun Eskişehirdede var abicim, bir tek atatürk bulvarında bisiklet yolu var ordada iki ayaklı köpekler yürüyo..hele bazıları köpeklikten terfi etmiş adım adım ayılığa gidiyo..bi bisiklet yoluna bi yaya yoluna gir çık,gir çık imanım gevredi, en sonunda sinirlendim Allah ne verdiyse bisiklet yolunda hız yapınca ayı filan kaçışıo abi dene derim :D:D laf söyleyen oluncada, duruyorum,yanına gidiyorum ve gayet dalga geçerbi konuşmayla,bak burası bisiklet yolu burası yaya yolu,bisiklet,yaya,bisiklet,yaya,bisiklet,yaya öğrendin ? tekrarla bakıyım neymiş dediğim zaman yazık popo olmuş susuyo :D tabi böyle dalga geçmeden önce bi bak kaç kişiler die ben maxımum 3-4 kişiyse yapıorum gerisi tehlike sınırına giriyo:D

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
@tekteker

valla Eskişehirdede böyle :D aslında yol dümdüz, ama koca koca çam ağaçları dikili :D bisikletle gidiyorum,eğilmekten kambur kalıcam bi gün :D:D

R4UF

Aktif Üye
Tepki
33
aynı sorun antalyada da var kardeşim
bisiklet yolu yapıldı fakat insanlar kendilerinin yürüyeceği yerden değil bisiklet yolundan yürüyor şaşılacak durum gerçekten:boese157: