bisiklet yolu projesi var mı?

masculine

Aktif Üye
Tepki
103
arkadaşlar duydugunuz, bildiğiniz bisiklet yolu çalışması var mı?yolların kenarına sarı şeritlerle sadece bisikletçilerin kullanabileceği(ki bizim trafik ve taksiciler buraları da işgal eder gibi geliyor) bir hat mesela:)bilgisi olan varsa paylaşımlarını bekliyorum

Scudo

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
Olsada bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum. Motorlu taşıtlardan bize gene yer kalmaz sanırım.

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
raylı sistem ve metro çok çok az İstanbul'da. Dolayısıyla kaliteli toplu taşıma hizmeti verilemiyor,insanlarda kendi arabalarını kullanmayı tercih ediyorlar. Heryerde trafik var artık İstanbul'da. Herggün binlerce araç katılıyor trafiğe ama yollar yetersiz. Şimdi bu tabloya bakınca bisiklet yolu meselesi bana masal gibi geliyor. Belediyeler ve karayolları yolların sağındaki mazgalları yola paralel koymamayı becerseler o bile bana yeter...

• Beğen
Tepkiler: Can_517

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Var, hemde çok ama ; "dış mihraklar" hep engelliyor böyle güzel şeyler yapmamızı ! :D :D :D

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@masculine

benim böyle bir projem var aslında.....ama......karayolları genel müdürlüğü ve belediyelerin yok....:boese157: :boese157:

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bisiklet yolu yapacak olan bir belediye baskani baya bir oy toplar ama akillarina gelmiyor ki...

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisikletliler derneginin bu konuda belediye ile temaslari var. subat ayindaki TEMA toplantisinda belediye temsilcisi onumuzdeki 10 yili icine alan bir projeyi anlatmisti ve bu kapsamda bisiklet yollarinin 600km ye cikacagini soylemisti. sadece yol degil diger alt yapi hazirliklari da olacakti, park etme yerleri, kamu araclarinda tasinma gibi. ancak ben de bugune kadar bu anlamda birseylere baslandigini goremedim. gelecek yil belediye secimleri var, sanirim o zaman birseyler goruruz. ancak daha fazlasi icin bisikletliler dernegine kayit olup destek vermeliyiz. dernegin uye sayisi ne kadar cok olursa sesi o kadar gur cikar.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@gokdaltercume

Doğru söylediniz:) Alt tarafı yol kenarına sarı fosforlu bir çizgi çizecekler al sana yol yapmak bu kadar basit :D

masculine

Aktif Üye
Tepki
103
avrupa veya baska bir ulkeyi memleketimizle kıyaslamak hosuma gitmese de yazacaklarım "işte şehir" dedirtenlerden.biliyorum ekonomi, eğitim, kultur vs. sorunlar cozulmeden zor ama bilginize sunayım:

zürih-şehiriçi haritasında metro hattı gibi bisiklet yolu hattı da bulunuyor.tıpkı yukarıda yazan arkadısımızın ornegi gibi(sarı fosforlu, 1m. eninde bisiklet hattı).dönüşlerde sorunu nasıl mı çözüyorlar; doneceginiz tarafa dogru ilgili kolunuzu kaldırıyosunuz:)ilk başlarda komik geliyor ama alışıyosunuz.

diger bir olayda trenle belli bir yere kadar gittikten sonra; o istasyonda inip, istasyonun hemen yanındaki bürodan bisiklet kiraliyorsunuz.40-50km. veya ne kadar isterseniz geziyorsunuz.geri donmeden tren istasyonu olan başka bir yere bisikletinizi teslim edip, trenle devam edebiliyorsunuz.

umarım o gunleri biz de goruruz....

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@masculine

Umarım görürüz, Gerçekten de sistem olarak çok mantıklı

fleylak

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
izmir 'de Sahil yolunda bisikletler için ayırdıkları yol berbat,sarı fosfor yok.
Yayalar anlamıyorlar bile.
Çok mu pahallıdır acaba 1 metre eninde sahil yolunu asfaltlamak.
(seviye farkları ve mazgalları yazmıyorum bile)