Bisiklet yolu Meclis gündemine taşındı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mahsun YILDIRIM tarafından paylaşıldı.

 1. Mahsun YILDIRIM

  Mahsun YILDIRIM Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2011
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Bisiklet yolları Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi. CHP’li Güleken, “Ankara’da ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve arttırılması için ne gibi çalışmalar yapmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

  ANKARA Hürriyet’in ısrarla gündeme getirdiği Başkent’e bisiklet yollarının yapılması ve bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşındı. Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Fazıl Güleken, Meclis’e sunduğu önergede, “Ankara’da ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve arttırılması için ne gibi çalışmalar yapmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu. Güleken, sorularını şöyle sıraladı:
  ''Ankara’da Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarında Eryaman, Batıkent, Ümitköy, Çayyolu, Sincan – Fatih ve Yenimahalle – Demetevler gibi yerlerde bisiklet yolları yapmayı düşünüyor musunuz?
  Özellikle üniversite öğrencilerinin yaygın olduğu Cebeci, Beşevler arasındaki eskiden kullanılan özel otobüs yolu gibi özel bisiklet yolu düzenlemesi düşünülmekte midir? Ankara ulaşım planı hazırlıkları sırasında Ankara’nın her yerinde uygun yerlere bisiklet yolları planlamayı düşünüyor musunuz?
  Metro yapımı biterse hali hazırda işleyen Ankaray ve Metro istasyonları ile yeni açılacak metro hatlarındaki metro istasyonlarına bağlanacak bisiklet yolları yapmayı düşünüyor musunuz? Metro istasyonlarında bisiklet park yerleri ve bisiklet kiralama tesisleri kurulması düşünülüyor mu?
  Ankaray içinde bisikletle yolculuk yapacak yolcular için vagonlarda yer ayrılması, metro istasyonlarında bisikletli yolcuların iniş ve binişleri için düzenleme yapılacak mıdır?

  Hürriyet
   
 2. Ahmet Kırıkhanuğur

  Ahmet Kırıkhanuğur Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  146
  Beğeniler:
  77
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  güzel bir haber en azından bizlerin dışında da düşünen birilerinin olduğunu duymaya başladık ama ne yazıkki ülke olarak halen 100 yıl gerideyiz pek çok konuda
   
 3. ilkcan çağdaş

  ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Şubat 2010
  Mesajlar:
  634
  Beğeniler:
  265
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  çok çalışmalıyız,çook ( bir reklamda küçük çocuğun dediği gibi ) :D
   
 4. burak adalı

  burak adalı Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Kasım 2010
  Mesajlar:
  48
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  marmaris
  Seviye:
  En büyük üzüntüm bu kafayla giderse bisiklet yolları yapılsa bile en azından son halini benim göremeyecek olmam... :boese157:
   
 5. Murat Çetinkale

  Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  578
  Beğeniler:
  328
  Şehir:
  Ankara/Batıkent
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Arkadaşlar, bu gelişmeler durup dururken olmuyor. Bizlerin bu ve benzeri platformlarda biraraya gelmemiz, sıkıntılarından bahsetmemiz, gruplar, dernekler kurmamız sonucunda, ihtiyaçlarımız ve sıkıntılarımız gün geçtikçe yetkili ve ilgili makamlara da yansımaya başlıyor. Bence bu çok güzel bir haber. Melih Dayı Ankara'yı bırakmadan bize bir güzellik yapar mı dersiniz? Olur olur, hiç belli olmaz bu işler. Umut ve azim bir araya gelince birçok iş başarılıyor, çok engeller aşılıyor. Pedala kuvvet, aynen devam :)
   
 6. Murat Çetinkale

  Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  578
  Beğeniler:
  328
  Şehir:
  Ankara/Batıkent
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Peki, Belediye'nin cevabına dair bir bilgi var mı? Varsa onu da paylaşır mısınız? Bu arada bu haberin linkini de vermeniz mümkün müdür?
   
 7. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.869
  Beğeniler:
  4.915
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Sonuç hakkında henüz bir gelişme sanırım yok.

  http://www.hurriyet.com.tr/ankara/19527071.asp
   
  Murat Çetinkale bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-21_18-26-14.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
stelvio-pass-hill-climb1.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
upload_2017-7-17_11-24-32.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...