Bisiklet yenileme

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. uzun zamanadır bisiklet arıyorum ama maddi olarak içinden çıkamayacağım onu anladım. Onun yerine çocukluk bisikletimi yenilemeyi düşündüm. Orbit marka 1994 de abime alınmıştı.2003-2004 lü yıllarda da ben kullandım ve son 5-6 yıldır köyde sağda solda ölüme terk etdilmiş duruyor. Bunu emektarı hayata döndürmek için neler yapabilirim. Elbette tüm fren zincir vites takımları sele değişecek. Ön maşa bilyeleri ölmüştür onlar ayarlacak belki yeni bir maşa ki yeni amatisörlü gidondan kilitlemeli maşa istiyorum. Ellikler pedallar değişip tüm parçalar sökülüp zımpara ve boya yapmayı kendimce boyayım sticker yapmayı düşünüyorum. Bu kadar uğraşıp yapmaya değer mi dersiniz? Ne kadar masraf gider tahminleriniz nelerdir? Önerileriniz benim için değerli şimdiden teşekkürler

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bence bu kadar masrafa emeğe değmez 1994te alındı kenarda duruyor demişsiniz durumunun iyi olduğunu sanmıyorum. Kadro çelik büyük ihtimal yapacağınız masrafa ve harcayacağınız zamana yazık olur . 2.el aluminyum bisiklet alsanız daha iyi olur bence.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Emre GÜLEN

Katılıyorum.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Ben de katilmiyorum. Klasik bisikletler ve fixed gear bolumunde ki yenileme konularina bakabilir, yetmezse puf noktalari bolumundeki Bir bisikletin dogusu konusuna bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Murat Yavuz
Tepki
0
@Dogukanaksu

fixed gear ne demek olduğunu bilmiyordum ama araştırıp öğrendim teşekkürler. Ancak ben bu tarz bir bisiklet yapmak istemiyorum. Benim düşüncem turlara katılabileceğim, güncedelik kullanıma uygun kamplara gidebileceğim vitesli bir bisiklet yapmak.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ibrahim şener

Zaten mesajımda ben size o tarzı yapın demedim ki! Oradaki bisikletler tarzları dışında toplanış aşamaları yenileme şeklinde olduğu için bir bakın, fikriniz olsun dedim.