bisiklet ve politikacılar

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
ablam ve abim danimarkada yaşıyorlar .bu ülkede millet vekillerinin meclisteki işlerine güzel havalarda çoğunlukla bisikletle gittiklerini ve bisiklet yollarında sıkca sıradan vatandaşlarla selamlaştıklarını bana anlattıkların da epeyce şaşırdım...bizde en ufak bürokratın bile bir yerden diğer bir yere siyah arabalı şaşalı kortejlerle gittiklerini hepimiz biliyoruz. hele bu bürakratik hiyararşi yükseldikce yollar kapatılır kortej konvoya dönüşür. kortejin üstündede helikopterler ucar, kısaca medeni olmanın şaşaha ve gösterişten geçmediğini insanların aklının içinde var olduğunu ve küresel ısınmaya ve diğer doğal etkenlere zararı olmayan hatta insanın sağlığınada iyi gelen en medeni ulaşım aracın bisiklet olduğunu düşünen bir arkadaşınız olarak: sizce biz ne zaman yollarda bisikletle meclise giden millet vekillerimizi görebiliriz açaba???????bu günleri görebileceğime pek inancım yok. ama olurda olur bir gün görürsem yada duyarsam ülkemiz için güzel hislerim dahada artacak....siz ne dersiniz olabilirmi böyle birşey?????????????

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bunun gerçekleşmesi pek zor değil maliyeti ne ki? Zaten iş beyinlerde bitiyor.
En başta güvenlik şart bunun için yol yapılması gerekiyor. Bunun maliyeti de ne ki her seçim zamanında yollar deşilip tekrar örülüyor o sırada bir kenara bisiklet yolu çizgileri çekilse bile kafiyiz :eek:..
Önemli olan kalbi medeniyet ve bu ülke için çarpan siyasetçileri başa getirmekte bitiyor..

• Beğen
Tepkiler: bisikletseven

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Zeki.Alper

anayoldan ayrı bisiklet yollarına bile araba park eden bir toplumda sizce şeridi takarlarmı. hiç sanmıyorum.

yüreği bu ülke için çarpan siyaseçilerin başa geçmesini tabiiki isterim ama toplumumuz bir çuval kömür karşılığında oylarını kullanıyorlar.

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Yani.Bisiklet yolu olsa ne değişecek,boş bisiklet yolu olduktan sonra,o yolda taciz edildikten sonra...