Bisiklet ve Park Sorunu :)

Kaan Aslan

Aktif Üye
Tepki
56
Arkadaşlar,

Bisiklet alıyorum almasına da bir sürü detay geliyor aklıma. Eskiden mtb mi bir yere bırakırken ayaklığını indirirdim kısa süreliğine ayrılabilirdim yanından.

Giant XTC modelde tabi ki böyle bir ayaklık yok. Yani tabi burada model önemli değil. Orta ve üst sınıf hiçbir mtb de yoktur diye düşünüyorum.

Benim sorum siz bir yere gittiğinizde bir restoran olabilir, kafe olabilir, arkadaşlarınızla gidip vakit geçireceğiniz bir yer olabilir. Böyle durumlarda bisikleti ayakta tutacak bir mekanizma mı taşıyorsunuz yoksa başka bir çözümünüz oluyor mu?

Belki de sadece şansınıza bisikleti dayayabilecek bir yer mi bakıyorsunuz? :)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kafe tarzı, içeride uzun süre geçirdiğim yerlere giderken evde bırakıyorum. :)
Malum, sürekli çalınma haberleri duyuyoruz.

Market gibi yerlerde ise kaldırım kenarı, yaslayacak herhangi bir yer vs. tercihim oluyor.

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Ayaklık olmayan bir bisikleti ,arka tekerleğinden hafif bir açı ile düz duvara bile dayasanız dengede durur.En azından ben öyle yapıyorum.

ozancan

Üye
Tepki
49
Aman göz önünden ayırmayın da bisikleti.

Önemli bir sıkıntıysa sizin için ayaklık taktırın bisiklete, olmaz mı?

Enes Kılıç

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet
Giant
Ben de arka tekeri belli bir açıyla duvara yaslıyorum. Böylece arka aktarıcı ve ya barendlerim de hiç bir yere sürtmemiş oluyor. Lakin güvenlik sorunundan ötürü bir yere park etmemek en mantıklısıdır bence. Giant kolay alınmıyor :D