Bisiklet ve Kitap Buluşursa... 21 Şubat

Tepki
41
Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet ve kitap buluşursa dedik...
Ve bisiklet ile ikinci el kitapları buluşturduk. Ortaya (link) çıktı. Özetle ikinci el kitap satıp bunları adrese bisikletle teslim eden ekolojik bir girişim. Bu projeyi 4 aydır yapıyoruz. Amacımız zaten halihazırda İstanbul içi ulaşım aracı olarak kullandığımız bisikleti para kazanabileceğimiz bir alana da sokarak bisikletli yaşama ve bisikletli yaşamın artılarına - eksilerine dikkat çekmektir. Ayrıca yıllardır sahafların da yaptığı gibi biz de ikinci el kitap satarak yenisinin alınmasını önlediğimizi ve aynı zamanda kitapları adrese bisiklet ile teslim ederek de fosil yakıt tüketimini sıfıra indirdiğimizi düşünüyoruz.

Bu konu medyanın da ilgisini çekti ve bizimle röportajlar yaptılar. Mesela :
(link)
(link)

Şimdi gelelim neden burda bunu paylaştığım konusuna. (link)' in önünde bir etkinlik düzenleyeceğiz. Etkinliğe tüm bisiklet ve kitapseverleri, ekolojiye ilgi duyanları, masal ve tohum sevenleri bekliyoruz. Etkinlikte kitap tezgahımız da olacak. Ayrıca geçen sene yaptığımız (link) , (link) ve Mart ayında çıkacağımız Türkiye Masal ve Tohum Turu ( 9 ay boyunca bisikletle Türkiye yi gezerek masal toplayıp tohum takası yapacağız ) ile ilgili de sohbet edeceğiz.

Sevgiler,
Filiz & Rüzgar.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Takip ediyorum, güzel işler çıkartıyorsunuz. Tebrik ediyor ve destekliyorum.

Başarılar dilerim :)

Emre Semerci

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
b'Twin
Öğlen o haberi görmüştüm. Tesadüfen burda da gördüm şimdi. Turunuzda başarılar diliyorum :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Ya abi ayda 10 gün izin yapıyorum ama niye bu tarz organizasyonlara denk gelmiyor :/ perşembe cuma izinliyim ama denk gelmiyor işte:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir ara bu konu yada benzeri bir daha açılmıştı, açan kişi aynı mı bilmiyorum ama orada şöyle diyordu.

Siz sığır gibi çalışın didinin paranızla kitap alın, sonra bize satın yada bağışlayın sanki Darüşafaka, bizde dünyayı gezelim diyordu kısaca.

Ne küfür etmiştim. Aynı olay ise tekrar etmiyorum. Copy yapıp üstünüze Paste yapabilirsiniz.