Bisiklet üstünde bir ölüm daha!

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Marmaris Taşhan mevkiisinde Fransız bir bisikletçi, bir arabanın çarpması sonucu ağır yaralandı... Vücudunda birçok kırık var.Bu kadar geniş ve rahat bir yolda bile böyle birşeyin olabilmesi inanılmaz düşündürücü.

Christian jean auguste niaffe...
Malesef iyi haber gelmedi...
Hastanedeki tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti....
Bisiklet üstünde bir ölüm daha...
Bizi ne zaman öldüreceksinizzzz?
Lanet olsun hepinize... (Alıntı)
11024757_10153046816993172_8619998888144611933_n.jpg
11261696_10153046817128172_5517754730023527741_n.jpg
11267491_10153046817238172_8026031725711817834_n.jpg

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
15.501
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük bir ihtimalle güvenlik kurallarını yerine getirmiş (kask, reflektörlü yelek) emniyet şeridinde seyrederken, araba kullanan bir öküzün çarpması sonucu hayatını yitirmiş. Toprağı bol olsun.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
388
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Marmariste büyüdüm. Bahsedilen mevkideki yollar gayet düz, görüş açısı yüksek ve geniş yollar. Resimde de görüleceği gibi emniyet şeritleri bile büyük ve kaçış yerleri mevcut. Bağır bağıra çarpmış olmalı araç sürücüsü. Başka bir açıklaması olamaz bu kazanın bence. Vefat eden bisikletçinin bir hatası yok ise ( ki sanmıyorum tüm önlemler alınmış resimleri mevcut ki yaşınıda hesaba katarsak yolda heyecan aramayacağını düşünüyorum) araç şöförünü zorlu bir gelecek bekliyor.:(

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
Dün bende emniyet şeridi kurbanı oluyordum Allah korudu, araba kamyonun arkasından benim gittiğim emniyet şeridine ani bir giriş yaptı ama beni görünce tekrar bi manevra ile kamyonun arkasına geçti bide artis artis bakıyo hey Allahım yaa...
Bu arada ben ters istikamette idim ama emniyet şeridi aynı resimlerde ki gibi geniş... Şimdi ben mi hatalıyım yoksa kamyonu sağlamaya çalışan sürücü mü?

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
539
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Resmen cinayet !
Bu kadar geniş bir yolda emniyet şeridinde ne işin var o koca arabanla?

Ufak bir düzeltme : Uzay Heparı, Etiler Koç köprüsü üzerinde aracı bozulan Demet Akbağ'a motosiklet ile arkadan çarparak vefat etmişti.

Tepki
54
İsim
Abdullah Keleş
Bisiklet
Scott
tur planlıyordum moralimi ve isteğimi sıfıra indirdi bu haber.

bkaan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
Muğla’da Otomobilin Çarptığı Fransız Bisikletçi Ağır Yaralandı

Türkiye turuna çıkan Fransız bisikletçi, Muğla-Marmaris karayolunda bir otomobilin çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı.Kaza, Marmaris’e 10 kilometre mesafedeki Taşhan mevkiinde meydana geldi. Bisikletiyle Türkiye...
http://www.enterhaber.com/images/haberler/muglada_otomobilin_carptigi_fransiz_bisikletci_agir_yaralandi.jpg

İlginizi Çekebilir
Fethiyede Taş Ocağı Rahatsızlığı
Yeni Okulun Temeli Atıldı
Edirnedeki Baraj İnşaatında Göçük Altına Kalarak Hayatını Kaybeden İki İşçi Toprağa Verildi
Funda Arar Konser Verdi
Türkiye turuna çıkan Fransız bisikletçi, Muğla-Marmaris karayolunda bir otomobilin çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı.
Kaza, Marmaris’e 10 kilometre mesafedeki Taşhan mevkiinde meydana geldi. Bisikletiyle Türkiye turuna çıkan Fransız vatandaşı Chrıstıan Jean Auguste Nıaffe (58), Muğla’da dinlendikten sonra Marmaris’e gitmek üzere yola çıktı. İddiaya göre, bisikletçi Taşhan mevkiinde rampa tırmanışına geçeceği sırada, 48 SK 338 plakalı otomobil, Niaffe’ye arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle yol kenarına fırlayan bisikletçi ağır yaralandı. Yoldan geçen vatandaşlar yaralıya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra 112 ve jandarmaya haber verdi. Durumu kritik olan bisikletçi önce Marmaris Devlet Hastanesi’ne, daha sonrada Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Otomobil sürücüsü ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
Olayı duyan Marmaris Bisiklet Derneği Başkanı Tolga Gök, hastaneye giderek yetkililerden bilgi aldı. Gök, hastanede yaptığı açıklamada, Fransız bisikletçinin geçirdiği talihsiz kazaya üzüldüklerini, bu yüzden sürücülerin karayolunda seyreden bisikletçilere karşı daha dikkatli olmalarını istedi. Trafik kanununa göre, bir bisikletçinin emniyet şeridini tek başına kaplayabilme hakkının bulunduğunu savunan Gök, "Araçların bisikletçileri daha çok fark etmelerini bekliyoruz" dedi.

Araç sürücüleri lütfen bize dikkat edin.

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
@bkaan Kamyonu emniyet şeridinden sağlamaya çalışan sürücünün beraatine...

BF Okuru

Üye
Tepki
0
Buradan moderatörlerin affına sığınarak öfkemi kusmak istiyorum : "Allah senin belanı versin medeni ayı, sağdan solladın da yetişebildin mi Katil öküz, rahatladın mı, boyun uzadı mı?"

İnşallah bu ülkede adalet vardır da 8 de 8 kusurlu çıkar

bkaan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yıldıray55 o başka bir konu Yıldıray..Sen tersteyim diyorsun bir kere..
(bisikletliyiz kanunlarda yerimiz var,trafikte bize saygı gösterisin diyorsak biz de kuralları bilecek ve uygulayacağız..trafikte bisiklet binmek bilgi gerektirir..deneyim gerektirir..)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.318
Bisiklet
Salcano
facebook'ta hayatını kaybetti diye okumuştum. umarım yanlış haberdir. resmen kelle koltukta gidiyoruz.
silivri dönüşü yayla gibi geniş emniyet şeridinden gidiyordum. Sollamak için fırsat bulamayan öküzün teki emniyet şeridine girerek önündeki aracı geçti ve beni de sıyırdı geçti.
emniyet şeridinin geniş olması sizi fazla rahatlatmasın bu tür tehlikelere de yol açabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: GürkanG

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.317
Bisiklet
Specialized
@m/yalcin

Bisiklet Derneği Başkanı bile yanlış biliyor. Taşıtların (motorsuz bir taşıt olan bisiklet dahil), zorunlu haller dışında emniyet şeridine girmeleri yasaktır. Mevzuata göre bisiklet, en sağ şeridin tamamını kaplayarak gider. Ama bunu yapmak o kadar tehlikeli ki, bütün bisikletliler varsa emniyet şeridinden gidiyor...

BF Okuru

Üye
Tepki
0
Komik bir savunma olacak muhtemelen.aracımda duyduğum ses nedeni ile emniyet şeridine çektiğim sirada....iyi hal de eklenince oh miss

Yukarı Alt