Bisiklet üstünde beslenme

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
mola vermeden hemen ayak üstü atıştırmalık ne tavsiye edersiniz... enerji jellerinden değilde daha çok böyle alışveriş merkezinde kolay erişebileceğimiz şeyleri söylerseniz sevinirim...
taşıması kolayda olsun yeri gelince sırtımızdaki cebe rahatca ata bilelim yada çıkartıp hemen salalyı verelim ağzımıza

Scudo

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
yapılacak mesafeye göre 4-5 Snickers yeter. üzerine de sıvı ve mineral dengesi için 1 gazor - 1 maden suyu :)

• Beğen
Tepkiler: Serkan.Ç.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@Koray06

bazı yerlerde 20 dkda bir harcanan enerjinin geri alınması gerektiğini söyleniyor da kafama takıldı
hem birde şeker çikolata çok susatmaz mı

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
snıckers gibi fındık içeren çikolata ve vişne suyu. glıkoz takviyeside yapmış olursun. yorgunluğu atarsın.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şeker, çikolata, snickers vb. gibi şeyleri asla yeme. Hepsi zehir, insanı yavaş yavaş öldüren şeyler. Bisiklete binmeden 1 saat önce yemeğini ye, binerken hiçbir şey yeme. Mola verirsen fındık, fıstık, ceviz gibi karbonhidratlar ye.

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Nefes de almayalım malum karbonmonoksit. Yavaş yavaş öldürüyor insanı. Yanımıza sac da yapılmış yufka ekmeği, memleketten glen tereyağı ve bal alsak. Su olarak da zemzem içsek nasıl olur ki ? :)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Karbonmonoksite cok güldüm acıkınca yersin 20 dk bir acıkıyorsan dostum sorun var demektir :D

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
@muratcolakoglu

Bisikleti karadeniz'in yaylaları'nda sürmüyorsanız çevrenizdeki araçların hepsi bu gazın salınımını yapar. Havada sadece oksijen mi var sanıyordunuz ? Şehir içinde aldığınız nefes yediğiniz çikolata kadar zararlı'yken, sadece çikolata gibi fabrikasyon ürünlere tepkiniz ilginç.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çikolata zararlı ancak, dediğiniz gibi hemen atıştırmalık olarak iyi bir seçenek,,,Bunlardan hariç evde bulursam kuru kayısı ve üzüm de iyi gidiyor.Elimizden geldiğince doğal beslenmeye çalışsak da bezen yetersiz kalıyor, ilk adres maximus, snickers vs vs.

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Koray06

Konumuz yemekdi, hava olsaydı havanın kalitesini de yazardık.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
çikolata bu sıcak havalarda forma arkasında tereyağ gibi oluyor arkadaşlar ya alındığı an tüketilmeli yada tercih edilmemeli
benim tavsiyem 2 adet muz ile birlikte kuruüzüm ceviz ve leblebi hepsinden bir miktar hazırlatıp bir poşet içinde muhafaza ederek idman sırasında rahatlıkla tüketebilirsiniz sıvı olarak suyun dışında powerade önerebilirim mola verecekseniz eğer mola yerinde sade bir soda kaybettiğiniz elektrolit miktarının yerine konmasına olanak tanıyacaktır

canvargun

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Konserve haşlanmış kuru fasulye ve barbunyalar var. Tur yaparken sabahları bir kaba yulaf ezmesi ve süt(yoksa su) koyup yiyorum uzun sğre tok tutuyor ve kana karışmazı kademeli ve uzun sürdüğü için çikolaya vb. işlenmiş şekerler göre daha iyi. çikolata yersin 30 dk sonra yorulursun tekrar ve iyi değiller... Acıkınca konserve haşlanmış kuru veya barbunyalar var. Bim de yurt barbunya var 1. terchim hem ucuz hem de doyurucu. biraz da ekmek kat yanına ohhh. Bir başka öğün ise ton balığı kaşar ve ekmek. yarım ekmege koy ye. ayrıca te kullanımlık 1tl civarında salamlar oluyor. onları deneyebilirsin. her türlü kuru yemiş de iyi bir seçim sürüş sırasında koy cebine 2 avuç arada bir at agzına.. Çok gerekmedikçe çikolata bisküvi vb. işlenmiş şekerlerden uzak dur. Genel sağlık için...

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
İçerisinde yağ bulunan ve yüksek enerjisi bundan kaynaklanan Snickers ve benzeri ürünler özellikle performanslı kullanımlarda mide şikayetlerine yol açabilir. Bu yüzden kurutulmuş erik, kayısı gibi marketlerden bulabileceğiniz ürünler enerji ihtiyacı için kullanılabilir. Hatta mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız kendi enerji barlarınızı da üretebilirsiniz.

• Beğen

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Marketlerde fıstık krokan ve cezerye satılıyor onlardan alıyorum bitanede şu dilim keklerden :) içecek olarak da powerade ve cappynin kücük şişlelerde portakal şeftalı suları var onlardan.

• Beğen

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Eğer uzun süreli enerji verecek şeyler arıyorsan makarna,pilav,patatese dayanmalısın :) Ama bunlar bisiklet üstünde nasıl yenir şöyle ki :)

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/297513_482237051804466_475538865_n.jpg

Tabi bunu bizlerin yapması biraz zor ben şahsen bisiklet üstünde yarım ekmek yiyen biriyim ama sizleri bilmem :) Snickers ve maximuslara çok güveniyorsunuz ama zaten bisiklet üzerinde giderken aşırı tükürük salgılanıyor bir de o snickersı yiyince ağızda çevir Allah çevir.Bunun yerine Koska'nın susam krokan,fındık krokan gibi ürünleri var Candan hanım da örneğini vermiş o tip şeyler yerseniz hem susuzluk çekmezsiniz hem de Snickers kadar enerji alırsınız.(Tecrübe ile sabittir daha iyisini bulmanız zor) :) Ve son bir hayat kurtaran enerji takviyesi de gazı kaçırılmış kola.Belki içmek pek zevk verici değil ama biten enerjinizi anında yeniler.Çünkü içinde bolca şeker var ve kana çabuk karışıyorlar.Asitli olarak içerseniz de vücudunuz kafeinden dolayı canlanır ama pek önermem çünkü vücuttaki karbondioksit oranını artırarak akciğerleri daha da zorluyor.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
gazı kaçırılmış kolaya katılıyorum içinde 8 küp şeker oranında şeker varmış bir de konserve ve çiftlik balıklarını haftada 2-3 kereden fazla tüket meyin bir araştırma yapmışlar 3 öğün çiftlik balık tüketilcekmiiş 14. gün tüm denek insanları testten çıkarmışlar çünkü vücuttaki çinko oranı okadar artmışki yemden biraz daha tüketirlerse kanser olacaklarmış

• Beğen
Tepkiler: Furkan D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu çantaya konan su torbalarına süt+gevrek+kakao ekliyorum .Sonra giderken içiyorum işe yarıyor