Bisiklet toplama ve ön maşa

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Merhabalar.Salcano excel bisikletimi dün komple baştan yapmayı düşünüyorum shimano vites takımı taktım şimdide amortisorlu ön maşa takmak istiyorum.Ancak bu kadroya uyumlu maşa var mı bilmiyorum ve zaten vidalı bilyalı furç takımı takılabiliyor sadece ancak şimdilik yeni kadro alacak param yok bu kadroya nasıl amörtisorlu maşa uydurabilirim çok teşekkür ederim.Lütfen

http://buyukavm.com/pictures/2013102113137_salcano_excel_26_jant_bisiklet.jpg

Scudo

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Hocam eski bir bisiklet yani zaten benim degil ayrıca ugraşmayı seviyorum.Maşa alacagım ama olacak mı olmayacak mı bilmiyorum:s

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Bende ng650 bisikletimin parçalarını yükseltmek istiyorum yardım edecek birini bulmak lazım parçalardan anlayan vs.

• Beğen
Tepkiler: tolsen92

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Ben biraz anlıyorum ama benim sorun şu bisiklete amortisor takınca vidalı bilyalı eski tip furş ile uyum saglayacak mı?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Öncelikle furju falan düsünmeden önce bulmaniz gereken 1" masa, 1" amortisörlü masayi bulmak ise cok zor. Eger sans eseri birtane bulursaniz safti vidali olursa furj takimini degistirmenize gerek yok ama saftini vidasiz bulursaniz 1" ahead furjtakimi ile gidon bogazi almalisiniz. Normal 1" ahead vidasiz rulmanli furj takimlari bulunuyor. Gidon bogazini alinca gidon baglama yerinin capini gidonunuza göre alin yoksa birde gidon almaniz gerekiyor.
ama dedigim gibi 1" amortisölü masa bulmak cok zor. Bol sanslar....

Bende birtane var ama.....
1.JPG

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Hocam bu kilit mekanizması var mı ? birde bu kadro için ahead furş takımı uyar mı entegre yarı entegre felan