Bisiklet Toplama Sihirbazı

macabeyi

Üye
Tepki
22
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bilgisayarlar için böyle programlar var.Bisikletler içinde var mı? eğer yok ise teknik imkansızlık yüzünden mi? yoksa bisiklet toplayacak insanın buna ihtiyacı yok zaten biliyordur gibi bir varsayım yüzünden mi?
Son varsayım ise kimsenin bu iş için uğraşmaması....Eğer bu son varsayım geçerli ise gerekli teknik bilgiyi belirli markalara ayırarak excel tabanlı olsa bile bisikletforum ailesi olarak biz oluşturabiliriz.Rehber kıvamında olması bile yeterli aslında.Cevap ve görüşlerinizi bekliyorum.

Scudo
Tepki
8
İsim
çağan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
eğer boyle bir projeniz varsa,aslında 2017 de yazılmış öyle bir proje yaptıysanız bana link atarmısınız

fakafuka

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
ilyas
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzel bir çalışma olur lakin çok fazla değişken var yapılması zor olur diye düşünüyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bilgisayarda donanımların uyumu var ama bisiklet öyle değil. En kötü kadroya en iyi donanım da olur en iyi kadroya en kötü donanım da olur. Bu sizlerin maddi imkanları ile ilgili bir şey. Mesela elinizde standart bir kadro varsa buna takılabilecek göbek bellidir, ölçüsünü alır takarsınız. Jant genişliği kadroya özel olabiliyor o genişlikte göbek bulup jant örersiniz. Sonra janta rubleyi takar diğer donanımları eklersiniz. Bilgisayar toplama sihirbazlarında mesela anakartı seçersiniz o size hangi işlemcileri ramleri desteklediğini gösterir işlemciyi seçince ekran kartı uyumuna bakarsınız ki darboğaz olmasın. Tüm sistemi toplayıp en son güç. Kaynağı eklersiniz biter. İkisi çok farklı alanlar o yüzden sihirbaz hazırlamak zor ve gereksiz bana göre. Bisiklet toplama talebi bilgisayar kadar değil.