Bisiklet Toplama için Yardım

Mirza Kuzu

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Amoeba
Arkadaşlar Merhaba,

Bisiklet almayı düşünüyorum ve tecrübenizden yararlanmanın faydalı olacağını düşündüm. İlk bisikletim olacak. Sizce bisikletin parçalarını toplayarak kendim mi oluşturmalıyım yoksa hazır bir bisiklet mi almalıyım? Eğer toplamamı tavsiye ederseniz bisiklet toplamayı anlatan bir site, kitap, video vb. var mıdır?

Şimdiden iyi niyetiniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Mirza

Scudo

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Bütçeniz ne kadar ?
Bisikleti siz toplamayın. Parçaları alın iyi bir bisikletçide iyi bir ustaya toplattırın.
İşin inceliklerini çözene kadar böylesi daha iyi.

Mirza Kuzu

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Amoeba
Hocam,

İlgin ve yanıtın için teşekkürler. Benim öğrenmek istediğim ilk bisikletimi alırken, toplamak mı mantıklı yoksa hazır bisiklet mi alayım? Sonuçta benim tanıdığım bisiklet ustası da yok. Hazır bisiklet alırsam, başlangıç olarak ne almalıyım sence? Baktım, kron xc500, sedona diyorlar. Peki Giant Boulder ya da Rock nasıl? Bunlar hakkında bir fikrin var mı?

Mirza

zuluflu

Üye
Tepki
3
Eğer ilk bisikletini alıcaksan sedona tavsiye ederim kesinlikle . Ayrıca bence ilk
baştan piyasaya Giant la dalma :) sonra kolay kolay bisiklet beğenemezsin:)
Tabiki bütçenin ne kadar olduğunuda söylersen daha kolay yardım bulursun.
Hayırlı seçimler.

Mirza Kuzu

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Amoeba
Bütçem 500-700 YTL arası; Kaçkar Bisiklet'in web sayfasında Giant Rock ile Boulder'ın fiyatları sırasıyla 299-330 Euro. Zülüflü Hocam, bisiklet alırken ikinci el almak mı daha mantıklı yoksa sıfır almak mı (daha sonra değiştireceğimi de düşünürsek)?

Teşekkürler...