bisiklet terzisi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
slm arkadaşlar eğer bisikletiniz canınınızı sıkıyorsa yükseklik konusunda ve bkadronuzudanda vazgeçemiyorsanız bana gonderın ben size istedıgınız inçte usturayım ornegın bi 2005 dakar 18 inç lik 2005 dakar 18 inç lik eski hali(link) ve elimden gectıkten sonra (link) tam 12 inç şu an 3.5 metre den atlamaya dayandı ve yaptıgım dıger tum işkencelere yaanii test edıldı onaylandı

Scudo

saitbugay

Aktif Üye
Tepki
38
Merhaba,

Ben bu yazıdan hiçbirşey anlamadım ? Ne yapıyorsun kadroyumu küçültüyorsun ? Kaynakla falan ? !

İlginç ama hala anladığımdan emin değilim...

Sevgiler

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
yanılmıyorsam arkadaş büyük kadroları küçültüp jump bisikleti yapıyor ama alu kaynağı zordur çok kolay çatlar (kendi atölyem var ) ama ustaysa bişey diyemem ve kadro borularını kaynatırken çok iyi sabitlemesi gerekir çünkü kaynak çeker düzgün aparatlar ve usta bi kaynakçı ile sağlam bişeyler çıkabilir

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ben biraz anladım gibi ama fiyatı nedir böyle bir işlemin?

saitbugay

Aktif Üye
Tepki
38
Ben kırarım o kadroyu ;)
şaka bir yana yaratı herşeyi desteklerim ama genede dikkatli olmak lazım atlayıp zıplarken

Sevgiler

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
güzel işçilk.ama kaynağın yapım aşaması yukarıda arkadaşların dediği gibi çok önemli.eğer sağlam yaparsan helal olsun.

Tepki
1
slm arkadaslar valla bızzat kadrya kendım bınıyorum dedıklerınızın hepsı dogru ama hıc bırıde daha cıkmadı cunku burası antep burdan cıkıs yok herturlu hersey sanayıı acısından bomba gıbı bu sezon o bıkeyıde getırıcez kendı gozunuzle gorun ok sevgıler...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadasım bravo dıyolar burrada bakanlar bike ye gayet saglam oldu yanıı kendı ozel desteklerımızde var kadro uzeınde

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Manyacchh kardes vala bu işte nikin gibi manyachhh bişi :) extreme bi olay yapıosun gercekten yapmıssın hatta :)

Bu arada kaynak olarak Oksijen kaynagımı kullanıyosun? Bildiğim kadarıyla kaynaklar arasında alu için en saglam ve garantili kaynak yontemi oydu ..

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
peki maliyeti nedir bunun ne kadara yapıyorsunuz? biraz bilgi alabilirmiyiz mesela garanti falan verirmisiniz kırıılırsa bi şeyler yaparmısınız yoksa kadro kırıldığıyla kalırmı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yok bıldıgımız 7005 alumınyum kaynagıdır bu arada yaptırmak isteyen veya bılgı almak isteyen varsa acıgız bu konulara

Tepki
0
ben de kadro ımal edıyorum ama bmx kadrosu ama ben sıfır dan ımal edıyorum farkım burda kadroyu oynayıp orasını burasını kısaltmıyorum ve hıcbır teknolojıden yararlan mıyorum ve yaptıgım karyu kıracak olan olursa elini operım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bısıkletten ve maddesınden anladıgım kadarıyla alumınyum malzemeyı alumınyum kaynagından baskası tutmaz (burada ustalarım da olee dıyoo) bu arada kaynagı alumınyum cubuklu gazaltı kaynagı ile yaptık

Tepki
0
alımınyum kaynagı yapacakzanız argon kaynagını tercıh edın bence cok saglam vede dıkıslerı cok belırgın oluyor ben mesela argon kulanıyorum ama krom malzemede cok saglam vede kaynak goruntusu guzel oluyor

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
bu iş ne kadara mal oluyor ve kadro agırlıgında nasıl bı degısıklık oluyor

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
valla ne dielim helal olsun kolay bir iş deil çok güsel bi olay bi anlamda sanat yapıyosun:) falan diebiliriz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yaklasık 100 lıraya (max) maal oluyo agırlıga gelınce pek etkılemıyo eskı halı ile son halı hemen hemen aynı tekrar kaynak yiyor ya