Bisiklet Tercihi...YARDIM

Tepki
1
Herkese merhabalar..forumda özellikle bisiklet seçimi başlıklarını bir haftadır okuyorum.
max 1500 tl fiyatlı bir bisiklet almak istiyorum.
amacım uzun seyahatlerde kullanmak (400-500 km)
forumdan edindiğim bilgiler neticesinde; tur bisikletlerinin benim için uygun olduğu sonucuna vardım ancak bisikletin sağlam ve kaliteli bir kadroya sahip olmasını,jant ebatının 28,lastiğinin ise 700x35 yada 35+ olmasını istiyorum.bu konuda önerilerinizi ve yardımlarını bekliyorum.

ayrıca; (link) bu bisiklet sirrus un karbon çatallı olan modelimi ?(SSE tabir edilen) eğer o değilse o modelin fiyatı hakkında bilgisi olan var mı ? bu bisikleti alırken aldığım yerden 700x28 lastiklerin yerine 700x35 lastik talep edebilirmiyim ? aradaki fiyat farkını karşılamaya hazırım ? ve buna 700x35 lastik takıldığında bu bisiklete uyar mı ? sorun çıkartırmı ? son olarak; ön amortisörü olmayan bu bisiklet türkiye şartlarındaki kötü yollarda uzun süre kullanıldığında rahatsız edici olur mu ?

(link) bu bisikleti sirrusla kıyaslama imkanı olanlarda yardımcı olursa sevinirim.

uzun oldu biraz ama,herkese şimdiden çok teşekkür ederim. = )

Scudo

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Hocam pek anlamıyorum ama Crosstrail Sport Disc daha iyi gibi , fiyatından da belli zaten Hem Disk fren bu.
Alabiliyorsan Crosstrail Sport Disc al derim ben

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Specialized Sirrus Sport, scott sub,trek fx2-fx3 aradığınız özelliklere uygun.Bunların içinde sadece scott sub ön amortisörlüdür,diğerleri amortisörsüzdür-ki bu da tur'a daha uygun olduğu anlamına gelir.Fiyatlar ise üç aşagı 5 yukarı yakındır.evet 28'' için 700/35 kullanabilirsiniz ancak hiç gerek yok.700/30 yeterli olur.Satın alma aşamasında orijinal lastiğinizi bırakıp istediğiniz lastikle fark ödeyerek değişiklik yapıp yapamayacağınız konusunu satıcı ile görüşmenizde fayda var.Ankarada Güngörler bu anlamda şimdiye kadar hiç bir dediğimi iki etmediler.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Trek fx 7 serisi öncelikli tercihimdir, sonra specilzead sirrus cannondale bad boy, sedona 321, whistle guipaggo. Disk frene gerek yok bende mtb var ama v brake değiştirmeyide düşünmüyorum :)

Onur ALKAÇIR

Daimi Üye
Tepki
92
şehir bisikletinde amörtisöre ve disk e gerek yok patikada surmucen bişi yapmıcan o yuzden dediğim şekildeki modellere bak :)

Tepki
1
sirrus elite (karbon maşalı) model aktifpedalın elinde kalmamış..3-4 ayı bulur gelmesi deniliyor ? napıcam bilemiyorum.kaliteli bir kadro istiyorum;

sirrus sport-trek 7.3 - scoot sub düşünmeye başladım.tavsiyelerinizi bekliyorum.

Barkın Kenan

Forum Demirbaşı
Tepki
54
@Beray Atalay

Aktif pedal'ın 3-4 ayrı şubesi var hepsine sordunuz mu acaba? Bu arada linkte verdiğiniz modelde yani sirrus sport'un 2011 modelinde karbon maşa yok. 2010 modelinde kullandıkları karbon maşadan vazgeçmişler her nedense. Ben de 2011 modeline sahibim.

Aşağıdaki linkte sirrus sport diye başlık atılmış fakat resimlerde karbon maşalı sirrus elite görünüyor. Bir arayıp sorun derim.

(link)

Tepki
1
@Barkın Kenan

aktifpedalın tüm şubelerine sordum karbon maşalı model sıfır kalmamış.2. el 15 gün kullanılmış bir tane ellerinde varmış ama oda içime sinmiyor kesinlikle. = (

(link) bununda dış görünüşüne bayıldım ama teknik olarak özellikleri nasıl ? kadrosu vitesleri vs yeterli kalitede mi bilgim yok ? teknik özelliklerinden pek anlamıyorum.

Tepki
1
sirrus elite i aktifpedal dışında satan başka bir yer yok mu acaba? eğer yoksa trex 7.3 te karar kılıcam gibi görünüyor,7.3 ün sirrus elitten artıları ve eksileri nelerdir acaba ? birde sirrus sport mu trek 7.3 mü sizce ?

Tepki
1
amacım:uzun yol,tur...

specialiazed sirrus sport (karbon maşasız modeli) (1350 tl)

(link)

trek 7.3 (1600 tl)

(link)

1-2 gün içinde yardımlarınızla bi karar verip 2 sinden birini almak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.hangisini almalıyım?

Tepki
10
Bence denemeden karar verme.Ben ilk trek fx düşünüyordum ancak sirrus u denedikten sonra çok daha rahat ettim.Sizin için bunun tersi söz konusu olabilir.Ayrıca Türk markaları Salcano ve Sedona da artık iyi iş çıkarıyorlar.Onlara da bakabilirsiniz.
2010 ile 2011 Sirrus arasında geometri farkları da var.Bunu da dikkate alın.Üst boru yukarı doğru bombeli olduğu için bacak arası mesafesine dikkat!2012 modellerde üst boru daha düz.2012 specialized sirrus yazıp google.co.jp den arattırabilirsiniz.