Bisiklet tavsiyeleri

xtjimi

Üye
Tepki
0
Selam herkese
Üni.ye gitmek için bisiklet alıcam.
Carraro cr race 012 var ikinci el 1000 tl. Sizce bu fiyat uygunmudur ikinci eli için. Sadece okul için alıcam okul evime 5 km. Bide salcano xrs 300 var 500 tl ye. İkinci el piyasasını pek bilmediğim için soruyorum. Yoksa beklemelimiyim biraz daha

Scudo

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@Jhin Danté (link) bu tam 1000₺ pazarlık payı ile daha düşüğe alabilirsin öne ve arkaya bagaj takılıyor tak bagajları çık başlığa git (link) bu üründe 1000₺ pazarlık ile azda olsa düşük bir fiyata alırsınız bunun arka bagajı hazır takılı geliyor öne takılmıyor. Ben sana ikisinden ilkini tavsiye ederim belki ileride daha farklı uzun yol yaparsan önede bagaj takıldığından daha avantajlıdır boy olarak mağazaya gidip üzerine binip deneyebilirsiniz satıcıda yardımcı olur. Diyeceklerim bu kadar iyi forumlar

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@KalemdenMeşrebim
Dediğin gibi carraro f/p olarak iyi. Ben tasarımlarınıda seviyorum bir carraro kullanıcısı olarak. Daytona seriside hoşuma gitti özellikle bu modeli rengine bayıldım. 2 yıla yakındır kullanıyorum herhangi bir sıkıntısıyla karşılaşmadım.
(link)

amedras

Üye
Tepki
6
Öncelikle hepinize merhaba,

Şehir içi ulaşım için bisiklet kullanımına geçmek istiyorum. Birkaç gündür forumda ve internette uygun bisiklet tercihi için araştırma yapıyorum lakin işin içinden pek çıkamadım, siz değerli bisiklet severlerin fikirlerinin yardımcı olacağını düşünüyorum.

Boyum 185cm, Kilom 115kg. Yaş 32 . Göbek çok az var ama iri yarı yapım var diyebiliriz. Anlayacağınız üzere birazda spor amaçlı düşünüyorum. Günlük yapacağım mesafe ortalama 10km kadar, şehir ise Sivas, fazla yokuşları olmayan bir güzergahım var...

15 yıldır bisiklet sürmüyorum. Haliyle yeni veya başlangıç düzeyindeyim diyebiliriz. Bisiklet genelde asfalt ve kaldırımda gidecek türden olmalı ki dağ taş gezmeyeceğim belli :)

Bütçe olarak 1250-1750 arası düşünüyorum. Sanırım Konforlu jel seleler, extradan daha bir çok yabancı olduğum aksesuarlara daha bakacağım da düşünüldüğünde normal bir bütçe gibi geldi.

Şimdiden okuyan veya yardım için çabalayan herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.

gencoey

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Genç
Arkadaşlar öncelikle bütçem 1300 gibi birşey ve günde en az 45-50 km yol yapıcam ona göreuygun bir bisiklet seçimi yapmak istiyorum ve bisikletlerden yna bilgim yok . Yardımcı olur musunuz ,?

Tepki
15
İsim
Furkan İpek
@Emert20
Teşekkür ederim hocam onu da aldım listeye kısmet olursa inşallah hafta sonu bakmaya gideceğim. Benim yaptığım listede önerdiğiniz var mıdır acaba ?

• Beğen
Tepkiler: Emert20

cuins

Üye
Tepki
2
İsim
Mahmut
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bu ürün daha önce forumda konuşulmuş.Gearbest gibi türkiyeye gönderim yapan sitelerde mevcut.Forumda olup kullanan varmı acaba. 16 inc olduğu için 186 boyunda binince çok mu garip görünür?

(link)
Kupon kodu:
MIQICYCLE

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@KalemdenMeşrebim
Carraro olanları önerebilirim. Vites sistemleri olarak hepsi birbirine yakın olsa da carraro'lar bir tık daha iyi gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: KalemdenMeşrebim

thyke34

Üye
Tepki
0
Biliyorum bu şekilde çok fazla konu açmışlar fakat neredeyse tamamı eskimiş linkler ile dolu. Bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum.

İstanbul'da nispeten düz bir yerde yaşıyorum. Özel bir diyet programı uyguluyorum ve günlük ortalama 1 saat yüksek tempo ile yürüyüş yapıyorum. Fakat bu aralar bisiklete merak saldım. Hem spor yapmak hemde bundan zevk almak istiyorum. Kilo fazla olduğu için yürüyüş eklem ağrıları, pişik vs sorunlara neden oluyor. Kilolu insanlar için yüzme ve bisiklet tavsiye ediliyor. Boyum 1,80 kilom 155 bana uygun 1000TL'ye kadar bisiklet önerisi olan var mı?

*Doktor ile görüştüm sorun olmayağını söyledi.

BoraRyz

Üye
Tepki
18
İsim
Bora Demiryolcu
Bisiklet
b'Twin
Bu iki bisikletten hangisini almalıyım?
Ikisindede tecrübesi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum
Şimdiden teşekkürler

Ysmn

Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Salcano city wind 40 ile city sport 40 arasında kaldım. İnternette detaylı karşılaştırma da bulamadım, konuya hakim birileri yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.

amedras

Üye
Tepki
6
Konu açmak yerine , açtığımız konuları bu başlığa taşıyan mantık eksiği olan moderatör arkadaşa teşekkür ederim. Hiç bir şekilde yardımı olmayan, tecrübesi olan insanlara ulaşmamızı engelleyen mantıksız düzenleme şeklinden dolayı tebrik ederim. İnsanların yardım alma şeklini daha çok baltalayın. Bilmiyorsanız yazayım, forumlarda çok önemli konular, bilgiler, duyurular sabitlenir. Geri kalan herkes konu veya topic açar , ne isterse yazar... Bu dünya genelinde popüler olan tüm forumlarda böyledir. İnsanların açtığı konuları bir başlık altına atıp, işe yaramaz hale getirmekte ayrı bir cehalet düşünce yapısı...

Bisiklet topluluğuna ladım yok fakat uyarlama ve modere etme şekliniz berbat ötesi...

mkaplan

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba yeni üye oldum. Bisiklet almayı düşünüyorum eskiden olsa alüminyum kadro olsun vitesi olsun yeter diyordum fakat bişeyler öğrendikçe insanın kafası karışıyor yardımcı olurmusunuz aslında özellikleri aynı gibi.

SALCANO NG400 HD 27.5

BİANCHİ ARX 627 27.5

Boyum 1.70 16'' mi 18'' kadro boyu bana uygun olur. Teşekkür ederim.

FISHCEK

Üye
Tepki
0
İsim
Kerem Emir
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Yakın zamanda CARRARO markalı bisiklet almak istiyorum bundan önce giant ım vardı yol bisikleti ama dağ bisikletine geçiş yapmak istiyorum bu konuda bana CARRARO markası hakkına bilgi ve 2500 tl fiyat bandında hangi modelini almamı tavsiye edersiniz ???

BoraRyz

Üye
Tepki
18
İsim
Bora Demiryolcu
Bisiklet
b'Twin
Sedona640 VE Ferrari CR052 bu iki bisiklet arasında kaldın acaba hangisi bana daha uygun olur?

mertznc

Daimi Üye
Tepki
471
Bisiklet
Ghost
@Ysmn city wind 40 donanım olarak bir tık yukarda. Ancak sürüş performansını cok değiştirecek bir fark değil. Görsel olarak wind40 i daha cok beğendim. Tercih sizin

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Arda Oral Accell Bisiklet'e sordum, 12.7 kg dedi, sanırım 2017 modeli için dedi. Ankara Erdoğanlar'da 2016 modeli var, onlar da tarttıklarını ve 12 kg geldiğini söyledi.

@Arda Oral HD frenli bir bisiklet için normal değil mi bu ağırlık?

uralkemal

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar biraz geç de olsa bisikletçiler arasına katılıyorum :)
Forumda da yeniyim. Yeni bisiklet almak istiyorum. Salcano city explorer 10 hd düşünüyorum. Bu bisikletle ilgili hiç bir yorum bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

@amedras haklısın. Bu ne kadar saçma bir forum anlayışıdır. Başka forumları araştıracağım.