Bisiklet tavsiyeleri

mrtoztrk

Üye
Tepki
38
İsim
Murat ÖZTÜRK
Bisiklet
Sedona
Bende şuan sedona 420 üzerine yoğunlaştım, 2016 ve üzerinde donanım seviyesi gerçekten çok güzel

Scudo

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
ben dağ bisikletinden tamamen vazgeçtim arkadaşlar , trekking tarzı bisikletler tam benim aradığım sınıf.Biraz araştırma yaptım merida crossway 600 baya hoşuma gitti
(link)
3000-3500 tl bandında sizin önerileriniz nelerdir ?

Tepki
1
İsim
Umut
Merhabalar forumda yeniyim bu konuya yorum yapmak istedim ben şimdi sıfır bilgiye sahip biriyim bunu başta belirteyim. Sonrasında arkadaşlar ben 190cm boyunda 100 kilo biriyim amatör balıkçıyım ve spora başlamak istiyorum bunu da şöyle harmanlamak istedim... Çok fazla bütçem yok bisiklet almak istiyorum boyuma göre ne seçmeliyim hangi tür seçmeliyim? Kullanma amacım ve niyetim oltamı alıcam sırtıma evden çıkıcam çantamla hem balık hobimi gerçekleştiricem hem de maltepe de balık yok ise hop kartal orda da mı yok hop pendik hiç mi bulamadık hop moda ve balık dışında kilo da vermek amaçlı ve gezebileceğim bir bisiklet istiyorum lütfen yardım edin

Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
2000 tl bütçe max,14 yaş,1.55 boy uygun sıfır dj bisiklet önerirmisiniz scott voltage dersiniz büyük ihtimalle . Ben scott voltage yz 0.1 isterdim ama pahalı. Toplama olmaz bu arada @Burak uzun abim de yardım ederse mutlu olurum:koptum: yada bu bisiklet uygunmudur kadro boyu vs 155 cm boyumScreenshot_20170912-141127.png

Ha eğer derseniz bu parayla satın alma topla ozaman nerden alınır fiyatları nedir boyutları özellikleri hiçbir bilgim yok eğer bu parayla toplama olursa bilgili biri yardim edebilirse çok iyi olur

Burgony

Üye
Tepki
26
İsim
Sezer
Bir sorum var forumda açılan bir konuda 165-170(boyum 169) arası 51-53 kadro arası alın yazıyordu
(link)
Bu bisiklet 53 kadro adam 172 iken almış pek bilmiuor ama 180e kadar boyu olanlar alır yazıyor, ne yapmam lazım?

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@Jhin Danté aradığın bisiklet şehir bisikleti arkaya bagaj takılanlardan al bir tane işini görür.

xman

Üye
Tepki
28
GHOST KATO 3 27,5'' Dağ bisikleti almak istiyorum. Sizce nasıldır sorunsuz kullanabileceğim bir bisiklet midir? Yada önerebileceğiniz başka bir marka model varsa yazarmısınız. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

bilginfun

Üye
Tepki
20
İsim
İrfan
Bisiklet
b'Twin
Herkese selamlar..
Carraro Sportive 321 ile B'twin Triban 100 arasında bir seçim yapmayı düşünüyorum.Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@oktay_karan
Kaç zamandır kullanıyorsunuz ? Iyi ve kötü yönleri nelerdir ?

krmozcan

Üye
Tepki
20
İsim
Kerem
Bisiklet
Kron
Tx 800 Kullanıyorum gayet memnunum en azından tx serisi için bir fikriniz olması için .

pascal41

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf
Bisiklet
Cube
(link)
merhaba arkadaşlar bu bisikleti almak istiyorum.Boyum 1.70 hangi kadro boyunu almalıyım.ilk bisikletim olacak şehir içinde ulaşım tur gezi için kullanmak istiyorum.bütçem 3000 tl.başka önerilerde olabilir.şimdiden teşekkür ederim.İyi forumlar iyi pedallamalar;)

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar bende bu gün yeni bir yol bisikleti aldım markası xrs 060 ben ilk bidiğimde bisiklete bayıldım çok hızlı atak ama denenildiği gibide biraz belim ağrıdı ama zamanla alışılır vallaha ben aslında bu xrs pek sıcak bakmıyordum ama üstüne binince ama hemen fikrim değişti ama bisiklette tek sorun yaşadım nokta ön yaprak ayna kol ben büyük dişliye almakta sorun yaşıyorum ve bisiklete topu topu 1 saat binmeme ramen 4 kere zinciri attırdım bu konuda bir önerimiz varsa lütfen yazsın sevinirim

Ha bu arada bisiklet bu 150558333928436433971.jpg

Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Bianchi
Iyi gunler 1200. 1300 tl civari bi bisiklet alacagim bu bisiklet dag bisikleti olmali almamin sebebi atlmak merdivenden inmek vs seyler bu konuda yardimci olurmusunuz simdiden tesekkur ederim.

Bu arada boyum 1 80 yasim 15 kilom 58 boyumun daha da uzayacaginu hesaba katabiliriz tesekkurler.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1500 tl e kadar şehir bisikleti, gerçi pek tavsiye veren olmamış diğer sorulara ama...

Tepki
15
İsim
Furkan İpek
Merhaba arkadaşlar. Bu sene sınava tekrar hazırlanıyorum. Hep evde oturmamak adına aktivite amaçlı bisiklet almayı planlıyorum. Ailem yüzmeye git dese de ben elimin altında sıkıldığımda kafa dağıtmalık bir şey istiyordum. Bisiklet hevesimde vardı zaten bayağıdır. 1 aydır araştırıyorum.
Liste yaptım huzurunuza sunmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Vaktinizi çaldığım için kusura bakmayın.
Genel olarak alırken hangi kriterlere bakmam lazım anlamadım. Hangi fren modeli olsun, hangi pedal türü olsun. Baktığım kriter fiyat, fren türü, maşanın kitlenip kitlenememesi. Tam olarak hangisini almam gerektiğini çözemedim zira düşündüğümden daha zor bir işmiş. Kullanacağım alanlar Florya'daki Atatürk Ormanını. Resimdeki yer (link):
Onun dışında evimi içine alan 2,5 kilometrekarelik daire içinde ara sıra bir yere gitmem gerekirse kullanacağım. Boy 169 kilo 60. Yaptığım liste şu şekilde.

1- Focus Whistler Elite 2017 -Bunu alma ihtimalim düşük ama çok hoşuma gitti-
2- Merida Big Seven 100 - Bu da hoşuma gitti ama alma ihtimalim düşük- Bunları yazma sebebim eğer alacağıma tam anlamı ile her şeyi ile değecekse al derseniz belki alabilirim
3- Ghost Tacana 1 -En çok hoşuma giden ve almayı planladığım-
4- Sedona 810 ve Scott Aspect 670 -İkisi de aynı sınıf bir bisiklet gibi, Ghost'un alternatifi hoşuma gitti-
5- Carraro Daytona 2927 ve Carrao Force 291 -İkisi de aynı sınıf bir bisiklet gibi, hoşuma gitti, F/P olarak verimlş olduğunu düşünüyorum-
6- Focus Crater Lake Elite -Pek bir düşüncem yok-

Alternatif Liste
1- Mosso Black Edition -Ghost'un alternatifi gibi-
2- Giant Spilt 2 ve Giant Escape 3 - Model olarak hiç hoşuma gitmedi, çok çocuksu-
3- MBM Fuoriserie

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İyi geceler

Tepki
0
İsim
Musa Can
Herkese selam

3 Ay önce almıştım bisikletimi. Çok fazla kullanmadım. Ynai yaklaşı 100 150 işe git gel yapıyodum. Sorun vites değiştirirken zincir sıkışıyo. Pedalı zorlarsam da bu sefer aktarıcıyı sıkıştırıyorum mecburen sol 3 sağ 7 ( sayıları tam bilmiyorum :) ) kullanıyorum. Bu durum için ne yapabilirim ?

Şimdiden teşekkürler :) :D

Yeumyang

Kalbin ilacı Rabbini anmasıdır
Tepki
24
İsim
Sezai
Bisiklet
Salcano
700 800 arası bisiklet arıyordum markalara baktım ikisi arasında kaldım 3 4 gün içinde alacağım sizce salkano NG 650 mı masso wildfire 26 mı birde salkano NG 450 ile 650 nin arasında ne gibi farklar var
(link)
(link)