Bisiklet tavsiyeleri

Kubi5897

Üye
Tepki
13
İsim
Kubilay
@Msah1n

Legarda 1721 MDM kullanıyorum düz maşa 2 haftalık gayet memnunum. Çocukluk bisikletlerimi unutturdu bana. Ne kadar pedal o kadar hareket 0 amortisör kaybı. Ben N11 Üzerinden mavi olanını 830TL ye aldım. Yanında da dandik bir bisiklet kilidi hediye gelmiş :)

• Beğen
Tepkiler: Msah1n
Scudo

Onuragl

Üye
Tepki
0
İsim
Onur akgül
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bu biskleti almayı düşünüyorum daha önce kullanmadım göbekten 3 vites ile hafif rampalar zorda olsa çıkır mı zorluk derecesi nedir

Dosyalar

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Öncelikle kullanım amacımı yazayım, senede 1'i uzun Avrupa, 2-3'de kısa yurt içi sürüşler dışında fitness amaçlı kullanacağım bir bisiklete ihtiyacım var. Amortisörlü maşayı 4 senede 2 kere kullandığım için gereksiz yük taşımanın anlamı olmadığına kanaat getirdim, düz maşa bundan sonraki tek tercihim olacak MTB almadığım sürece :)

Bütçem 2500 TL.

2 bisiklet arasında kaldım diyebilirim. Bunlardan birisi Sedona İstanbul (2015), diğeri Mosso 771TB3 DMD Deore. İstanbul sram via - gt 2X10 set kullanırken, Mosso Deore 610 set kullanmış. Sedona 6000 serisi alu, Mosso 7000 serisi alu kullanmış. Her ikisi de alu maşaya sahip. İstanbul 11.1, Mosso 12 kg. Vitesler arasında bir farklılık var Sedona nispeten yol bisikleti, Mosso ise MTB'ye yakın vites kullanıyor. Hiçbir turumda 25 kilo yük taşımayacağım için Sram'ın yüklü rampada yaratacağı muhtemel kayıp ile Deore'nin vereceği ferahlık çok da hissedilir olmayacaktır diye düşünüyorum.

Seçenekleri 2'ye indirmişken arkadaşımın Trek fx 7.1'ini (2015 ve sadece 1000 km kullanılmış) satışa çıkardığını gördüm. 3. ama zor bir seçenek olarak ise Trek'i alıp fren-vites sistemlerini değiştirmek ortaya çıktı.

Bir el verirseniz kararım biraz daha şekillenebilir..

Bir onay gelse de yol haritası çizsem :)

xxalexx09

Üye
Tepki
1
İsim
Ümit-G
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve yeni bir bisiklet almaya karar verdim.

Aklımda şu anda Salcano NG450 27,5 v VE Salcano Astro 27,5 v var ikisine de bütçem yetiyor sizce hangisini almalıyım?

Bu sırada boyum 1.87cm bacak boyum 90 cm

Sariibey

Üye
Tepki
0
İsim
Semih güler
Bisiklet
Diğer
Merhaba beyler iyi forumlar bende corvette pyhton bisiklet vardı küçükken almıştım idare de ediyordu dershaneye gittiğimde 5tl lik kilitle bağlamam sonucu biskleti çaldırdım bisikelt almayı dusunuyorum fakat konuya hiç hakim değilim bir yere gidip konussam adam kendi menfaatleri doğrultusunda belki yanlış bilgiler vericekti size danışmak istiyorum amacım şehir içi geziyorum dershaneye okula falan giderken kullanmak istiyorum 500-800 arası bisikletler önerebilirmisiniz

Sançar535

Üye
Tepki
0
İsim
FURKAN
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar ben yol bisikleti almak istiyorum ama o kadar para vermek istemiyorum sizce klasik yol bisikletleri nasıldır alınır mı çok sıkıntı çıkarır mı birde klasik bisiklet seçerken nelere dikkat etmeliyim

Tepki
0
İsim
Ozan Emre Ayrım
Bisiklet
Whistle
Öncelikle Merhaba sevgili forum ailesi ;

Gördüğünüz gibi forum da daha yeniyim üye olarak . Başlıkta belirttiğim gibi Whistle 1683D almayı planlıyorum bu hafta içerisinde , bisikleti beğendim genel olarak ama bu bisiklet ile yol yapmayı planlıyorum günlük neredeyse 50 km deviriyorum kendi topladığım bisikletimle bu bisiklete geçtiğim de fark edecek mi ?2018 Sezonun da Erciyes de bulunan yarışlara katılmayı düşünüyorum bu yüzden kadro sağlamlığı da önem gösteriyor , Whistle kadro da kendisini ispatlamış bir marka ama dayanıklığı tartışılır mı ?

Önerebileceğiniz bisikletler varsa lütfen söyler misiniz ?

Fiyat Max: 1700 TL dir .

Bir bisiklet için daha yüksek bir bütçe gerekiyor biliyorum ama öğrenciyim fazla biriktirme imkanım olmuyor masraflardan dolayı.

Carraro marka giriş seviyesi baktığım MTB tür bisikletler bana ağır geldi kullanım olarak bayırlar da zorlayacaktır diye düşünüyorum.

Bianchi marka orta seviye bisiklet denedim ödünç alarak aşırı rahattı yolda kaymak gibi gidiyordu bana göre ama vites atarken bir zorlanma hissediyordum . ( Kendi toplama bisikletim de bu sorun hiç karşılaşmadım saat gibi çalışıyordu vites geçişleri .)

Salcano marka giriş seviyesi bisikletler kadrosu nedeniyle güven vermiyorlar . Beğendiğim modellerin de kadro fazla ince kalıyor gibi geliyor .

Diğer markaları siz önerebilirsiniz ben genel anlamda duyulan ve tanınmış markaları yazdım .
Bu konu da yardımcı olursanız gerçekten sevinirim . mivok-1683.jpg

Eray iren

Üye
Tepki
0
İsim
Eray
Merhaba arkadaşlar elimde gayet güzel bir bisiklet , tüm parçaları var ( direksiyon hariç ) ama hepsi civatalarina kadar sökülmüş durumda yani anlayacağınız gövdenin üstünde sadece pedallar var tel lastikler hepsi civatalarına kadar sökülmüş durumda ben bunu toplamaya nereden baslamaliyim bisikletciye götürdüm adam 120 TL istedi , birde direksiyonum yok , sanırım bisiklet 21 veya 18 vites babamın çalıştığı yerden bir arkadaşı oğlu üni ye gidince vermiş ve her parçası sökülmüş durumda toplamaya ve parçaları takmaya nereden baslamaliyim direksiyon sanırım 20-25 TL civari

Tepki
0
İsim
Berke K.
Merhabalar öncelikle bu forum da yeniyim.Yaklaşık 8 senedir aynı MTB (dağ) bisikletini kullanmaktayım.Hiçbir sıkıntı yok fakat artık verdiğim gücü geri alamıyorum örneğin 10 pedal hız hapıyorsam 8.pedalda ki hızla 10. Pedalda ki hız değeri aynı.Yol bisikleti almayı düşünüyordum sonra dağ bisikletinden direk yol bisikleti ne geçmeyi doğru bulmadım üstelik bizim burası asfalt fakat bazı yerler çok bozuk MTB de almak istemiyorum dağlık veya böyle arazi gibi yerler pek yok o yüzden hem asfaltta hız yapabileceğim hem de arazi de bir sorun yaşamıyacağım hibrid almayı uygun buldum.Bütçem 800-900 fakat 1000 i bulabilir.Önerilerinize açığım.

oguzhansal

Üye
Tepki
15
İsim
oğuzhans
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaslar bisikletim kron x 4 ve birsuredir arka disk balataya sürtüyor burdaki servise goturuyorum olmuyor 20170906_172800.jpg bisikleti servise gonderdim servisten farklı bir jant ile tekrar bana gonderdiler sorun duzelmedi ve taktıkları jant su an kron xc 150 gibi alt seri ile aynı model bu konu hakkinda da bilgilerinizi eksik etmezseniz mutlu olurum simdiden tesekkurler

Dosyalar

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
Merhaba forum sakinleri tur bisikleti için çelik kadro arıyorum uygun fiyata bianchinin iki tane var Star'da modeli (link) ve Alto modeli (link) bu ikisinden hangisi daha iyi şekil olarak ve bunların çelik nasıl bir çelik bir surly 4130 chromoly gibi iyi mi bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim o çelik bianchi bisikletler iş görürmü uzun turlar için bana 4130 chromoly kadroda önerebilirsiniz uygun olan var ise yardımlarınızı bekliyorum.

forumcu3

Üye
Tepki
1
merhaba yeni uye oldum almak istedigim bir bisiklet var . Bir kac marka arasında kaldım yardımcı olabilirmisiniz?

1 . Salcano City Life 20 V Fiyat olarak 850 tl

2. Mosso 1721 MSN v 850 tl

3. Carraro Sportive 220

4. salcano City Fun 60 v 750 tl
hangisini tavsiye edersiniz neden?

saygırımla

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@forumcu3
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. City life 20V'nin kilitlenebilir maşaya sahip olması güzel bir özellik ama benim bisikletimde de olmasına rağmen çok fazla kullanmadığım bir özellik. Benim tercihim görüntüsünden dolayı Mosso olurdu. Sizinde hangisinin görüntüsü hoşunuza gittiyse onu alabilirsiniz.

forumcu3

Üye
Tepki
1
@Emert20
ilginize tesekkurler.

mossa Mosso 1721 MSM v 21 vites
Salcano city life 20v ise 24 vistes sanırım .
birde Carraro Sportive 220 900 tl
olarak duzelteyim..

vites bu konuda onemli sanıyorum sizin gorusunuz nedir acaba
birde kullanılan malzemler acisindan degerlendirme sansınız varmı acaba..

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@forumcu3
Vitesleri hakkında çok net bilgim yok ama hepsinde aşağı yukarı aynı sistemler kullanılmış. Dediğiniz gibi city life 20'nin vites sayısı daha fazla. City life 20'de mantıklı bir seçenek fiyat/performans olarak. Diğer alıcağanız modellerinde sizi çok üzeceğini sanmam. Görüntü olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa hangisini sürerken daha iyi daha mutlu süreceğini hissediyorsanız onu alın. İnsan çok düşününce işin içinden çıkamıyor:D
Bir de bir soru sorayım carraro 2016 model mi 2017 mi?

forumcu3

Üye
Tepki
1
@Emert20
carraro için modelini bilmiyorum malesef

ilginize tesekkurler sanırım yrın salcano city life 20 v alacagım bir aksilik olmazsa ...

• Beğen
Tepkiler: Emert20

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
@forumcu3

Bence @Emert20 arkadaşın da dediği gibi hangisi gözüne güzel geliyorsa onu almalısın. Bisikleti almadan önce biraz araştırma yapmıştım. Vites sayısı her zaman güzel bir karşılaştırma değil. Önemli olan dişli sayısı ve en küçük en büyük dişli arasındaki boyut farkı gibi birşey diyordu denk geldiğim bir yazıda. 21 vites bence fena sayılmaz, çok profesyonel bir kullanım olmayacaksa yeterli olacaktır bence.

Ben de sorup soruşturdum hakkın nabzını tuttum biraz :) birçok insan mossoya sıcak bakıyor. Bana sorarsan estetik açıdan tatmin edici. Tabi bu değişir. Gidip bir bisikletçide kendi gözlerinle görmeni tavsiye ederim. Aklında daha güzel canlanıyor . Kolay gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: Emert20

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
arkadaşlar herkese selam.
2000 2500 tl fiyat aralığında dağ bisikleti tavsiyelerinizi bekliyorum.
boyum 1.77 kilom 77
bisikletler hakkında marka donanım vs olsun pek bir bilgim yok
konu açmadan önce baya bir araştırma yaptım ama kafam çok karıştı iyi markalar var orta markalar var , iyi markaların orta donanınımlı olanları var orta markaların iyi donanımlı olanları var , sonuç olarak bu fiyat aralağında sizce alabileceğim en iyi bisiklet hangisi olur , alacağım bisikleti uzun süre kullanacağım . ikinci temizde düşünebilirim , önemli olan ne alacağıma karar vermek.

tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.