Bisiklet tavsiyeleri

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@BisikletKolikK Çeşitli maddeler sıralamışsınız. Onlara cevap verdim. Cevaplarıma değil cevap vermiş olmama takılıyorsunuz gibi geliyor bana.

• Beğen
Tepkiler: Decsan ve K-Pax
Scudo

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
2000 liraya kadar düz maşalı ve hidrolik disk frenli şehir bisikleti olarak ne önerirsiniz? 0 ya da 2.el hiç farketmez.

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
Yoğun olarak trafikte kullanılacaksa yol bisikleti. Çünkü hızlı ve çevik.fakat ara yollarda kaldırımda vs binilecekse hybrit bisikletler daha iyi olur.1_2 km den gibi mesafeler ise katlanır bisiklet mantıklı olabilir.mesela metroya kadar katlanırla gidip indikten sonra 1_2 km gibi kısa mesafeler için birebir

• Beğen
Tepkiler: Decsan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BerkEvren Cevap vermiş olmak ne alaka hocam?
Bende maddeleri sıraladım, burada foruma yeni kaydolmuş ve uzun süredir bisiklet kullanmamış insanlar oluyor. Sadece şehiriçi ulaşım için bisiklet tavsiyesi istiyorlar. Bu insanlara 50-34/11-28 dişli oranında, 23 milimetre lastikli, eğik gidonlu bisiklet tavsiye etmek hiç etik değil. Hiç yoktan gider normal bir şehir bisikleti alır, yol bisikleti isteyip istemediğine ilerde karar verir.

vivianas

Üye
Tepki
0
@BisikletKolikK Evet donanım olarak çok daha iyi bisikletler var fakat o bisiklet markalarındada çok fazla şikayet mevcut. Bende şanssız biriyim gelip beni bulur. Uğraş dur sonra açıkçası bundan korkuyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ultrAhmet
Sedona 400 serisi mükemmel hocam.

@vivianas Kesinlikle şanssızlık bazen kötü oluyor hocam, birisi daha alt bir seri aktarıcı satın alır 5 sene kullanır. Kimisi ise enn kaliteli aktarıcılardan alır 3 ay sonra bozulur.

vivianas

Üye
Tepki
0
@BisikletKolikK İşte hocam bendede o şanssızlık var. O yüzden bu markaya yönelmek istiyorum açıkçası. İlerde Modifiye ederek yukseltirim diye düşünüyorum

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
2500 TL'ye kadar şehir-tur bisikleti arayışındayım.
2 bisiklet arasında kaldım diyebilirim. Bunlardan birisi Sedona İstanbul (2015), diğeri Mosso 771TB3 DMD Deore
İstanbul sram via - gt 2X10 set kullanırken, Mosso Deore 610 set kullanmış. Sedona 6000 serisi alu, Mosso 7000 serisi alu kullanmış. Her ikisi de alu maşaya sahip. İstanbul 11.1, Mosso 12 kg.
Gönül min. tiagra set istedi ama bulamadı:)
Az biraz yardım ederseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim..

bir not: V fren dışında fren kullanmayı düşünmüyorum, mosso'da disk fren var onu seçersem bile diski v ile değiştireceğim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BisikletKolikK
Şimdi yol bisikleti kullanacak bir insana da bilmeden yol bisikletini kötülemek etik midir?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Valla ben şıklardan Dağ Bisikleti dışında hepsini kullanabilirim ulaşım için. :D Her birinin belli şartlarda avantajı var çünkü.

Eğer ulaşımın yapılacağı noktalar arasında patika bir kestirme varsa dağ bisikleti de işin içine girebilir :islik:

-Çok ciddi uzun mesafeler kat edilecekse, 50+km gibi yani mecburen bir taşıt (metro gibi) kullanılacaksa tabiki katlanır bisiklet tercih edilmeli bence. Her gün 50 gidiş 50 gelişi her babayiğit yapamaz, yapan var mı var :D Metin Bektaş abim yapıyor :D

-Eğer Konya gibi düz bir şehirdeysek fixed bike keyfini yaşamayı kesinlikle isterim. Hatta ben bunu İstanbul'un yedi tepesinde bile yaşamayı isterim çünkü acayip çevik,hareketli,eğlenceli bir bisiklet :asik: Eğer ulaşım rotası ciddi yokuşlar içermiyorsa İstabul'da da rahatlıkla tercih edilebilir.

-Ben bisiklet yolu kullanacağım, kaldırım kullanacağım, hiç terlemeden gideceğim, acelem de yok zaten, ayrıca gideceğim mesafe de 15 km'yi geçmiyor derseniz o zaman şehir bisikleti mantıklı geliyor bana. Şehir bisikletiyle trafiğe çıkmak ölüme meydan okumak çünkü. Giremezsiniz o bisikletle araçların arasına. Ezer geçerler, net... Onunla anca kaldırım ve bisiklet yolundan gidersiniz (Bizim ülkemizden bahsediyorum) bence... Kısa mesafe ulaşım için bence şehir bisikleti. Ayrıca Konya,Adana,Sakarya,Yalova gibi bisiklet dostu şehirlerde de şehir bisikleti çok avantajlı bence o_O En azından yoldan gidebilirsiniz!

-Ben uçup kaçmak istiyorum ama rotada ciddi yokuşlar var, fixed ile mümkün değil, derseniz o zaman da yol bisikleti mecburiyetten. Fixedin keyfi kadar olmasa da (arka tekeri öyle tatlı kaydıramıyoruz ühü :( ) yol bisikleti de sizin işe heyecanın doruklarında gitmenizi sağlayabilir. Ayrıca uzun mesafeli rotalar için de uygundur yol bisikleti. Bisiklet geçmişiniz varsa ve bacaklar iyiyse, Avcılar'dan Levent'e kolaylıkla gidebilirsiniz 1 saat (hadi 1.5 olsun) gibi bir sürede :ssrtcbya:

Bence durum bu :D :islik:

Tepki
0
Merhaba,
Turkcell'in kampanyasıyla bir telefon alacağız, bu durumda da bir bisiklet dehiye edecekler. Ancak bisikletler hakkında hiç bilgim yok. Bildiğimiz şeyler; kelebek vites, disk fren gibi ama onları da anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

(link)

Frenler disk mi?

Vites kelebek mi?

Arazide de kullanacağım ancak asfaltta da kullanılır mı?

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saglam.serdar

Aktif Üye
Tepki
247
Bisiklet
Scott
@frt2107 Amacınız yol bisikletine geçmekse vakit ve para kaybetmeyin. Şimdiden yol bisikleti alın.

@Atkn7 Dağda şehir bisikleti kullanamazsınız.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Bilmeden kötülemek?
Ben kötülemiyorum ayrıca, en yakın zamanda bende yol bisikletine geçiş yapmayı düşünüyorum.

Şehiriçinde kaldırımlar, bozuk yollar, türlü türlü mazgallar var. Mantıklı olarak şehir bisikleti tavsiyesi yapılması gerekir.

Tepki
41
İsim
oktay karan
Bisiklet
b'Twin
kron tx 450 kullanıcısıyım çok başarılı bisiklet ağırlığı 13 kilo çivarı

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@Serkan Mıstınoğlu aynen benim kafamdakini yazıya dökülmüş hali. bir ara sedona 310 vardı bende lady kadro ön amortisörlü 15-20 kg çeker. eminönü hacıosman arası gidicem ama barbarostan levent üzerinden maslak ordan devam. Bu yolu bilen bilir hızlı olman lazım yoksa canına okurlar. köprü bağlantıları doludur. hafif rampasıda vardır. sedona 310 ile ben o yolda öldüm öldüm dirildim ve kenara koydum. çünkü hızlı olmam lazım olamıyorum.araya girmem lazım giremiyorum. kıvrılamıyorum. kaçamıyorum. yol ile öyle değil. gidon dar araya girersin. kalkışta araçların arasında kalmazsın. çok seri şekilde hızlanırsın. ha mesela sedona 410 aldım. oda sorunsuz şekilde kaçmamı sağlıyor. yol kadar olmasada oda kıvrak. yani bence şehir içinde gidiceğimiz güzergah bile ihtiyaçlarımız değiştiriyor.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@serkant yakıt Hocam bende dağ var şuan kenardan kenardan gidiyorum ama yokuş yukarı cidden yoruyor yeni bisiklet alıcam yollar biraz taşlık olduğu için yol alma mahvedersin dediler şehir bisikleti konusunda araştırma içinde sayılırım ama şehir de beni yokuş yukarı yorar mı?
Bu arada maketci misiniz?

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BisikletKolikK
Herkes anlayamaz
Zaten anlatılmaz yaşanır..

Konuyu uzatmanın gereğini yok..
Herkes yazacağını yazdı
Ben kullanıyorum öneriyorum önermeye devam edeceğim.