Bisiklet tavsiyesi 1000-1200 lira

synthopsis

Üye
Tepki
0
İsim
Ömer Yılmaz
Merhaba
Ben forumda yeniyim. 2-3 ay içerisinde bir bisiklet alarak aranıza katılacağım inşallah. Lakin kafam çok karıştı. İzmir'in bol yokuşlu ve yolları kısmen bozuk bir semtinde oturuyorum. Bisiklete alıştıktan sonra(6 ay civarı) gerek şehirler arası gerek şehirden köye tur yapmak istiyorum. Dolayısıyla aklımda Mtb modelleri var. Şehirlerarası turlarda 1.75 Schwalbe Maraton lastik takıp yoluma bakarım diye düşünüyorum. Sizin tavsite edeceğiniz 1000-1200 tl arası bisikletler nelerdir ? Tavsiyelerinizde mutlaka maşadan kilitli ön süspansiyon ve V-fren bulunmak zorunda. Bir de Carraro ve Salcano markalarından hangisi daha iyidir?

Boy :1.80
Kilo:80

Scudo

mfk

Üye
Tepki
37
İsim
Muhammed Fatih
Bisiklet
Kron
Ben Kron xc300 hd yi bayiden 1300 e aldım. Daha çok kullanmadım yeni olduğundan ama bi bakmanı tavsiye ederim. :)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@mfk ben 2015 modelini 2 ay önce 1200 liraya aldım.Özelden link verebilirim.Gayet memnundum ama 3-4 gün önce bi kaza geçirdim amortisör yere bile değmedi ama gitti şuan kilitli gibi çalışmıyor. Onun dışında bencede hoş.Ama bende hidrolik disk olan modeli var ve 29 jant,18 kadro boyum 172 ve kilom 60 zorlanmıyorum sürerken ama ayaklarım tam basmıyor.Dağ istemezsen city fun 50 hd de bakabilirsin illa v fren olacak demiyorsan.