Bisiklet Taşıyıcıları

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
piyasada bol miktarda farklı fiyat aralıklarında Bisiklet Taşıyıcıları var.
mesela 30 ytl'den 130 euro'a kadar ürünler mevcut.

sormak istediğim konu şu:
- bu ürünlerden kullanan varmı?
- tavsiye edebileceğiniz bir ürün varmı?
- Bisiklet Taşıyıcılarının üzerinde bisiklet varken araca zarar veriyormu?

şimdiden teşekkürler...

Scudo

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Ucuzu da iş görüyor ben de var 30 liralıklardan.Araca taşıyıcı zarar vermez bisiklet zarar verebilir. Bu zarar daha çok boyanın çizilmesi şeklinde olur.Genellikle tek bisiklette hiç sorun olmaz çünkü araba ile arasında mesafe bırakabilirsin asıl iki bisiklet taşırken dikkat etmek gerekiyor.Hem bisikletlerin birbirine değerek zarar vermemesi hem de araba tarafındaki bisikletin arabayı çizmemesi için gerekirse araya karton vb tambonlar sıkıştırılabilir ve hareket edecek yerler taşıyıcının ipleri ile sabitlenir.Ayrıca taşıyıcının sağa sola oynaması zor olmakla birlikte araba zıpladıkça zıplaması daha kolaydır bu nedenle taşıyıcının alt tarafındaki ipi tampona sabitlemek ve germek gerekir.
Sonuç olarak en ucuzunu alabilirsin önemli olan yükleme ;)

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Çolak

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
Merhaba,

Bisikleti yaşıyıcıya yükledikten sonra arabayla kaç km yol yapacağınıza bağlı olarak bir taşıyıcı seçmelisiniz.
Bende ucuzundan vardı öncesinde sağlam bağladım Bolu'ya giderken otobanda 90 km/saat i geçemedim hep gözüm dikizde, durmak ve kontrol etmek zorunda hissediyorsunuz.
Hani iyilerden alayım dedim ( üçlü ) , bağladım istanbul dan hopa ya kadar
( 1200 km ) hiç problem olmadı.Fiat 100 ytl bir şey olması lazım.

Saygılar,
Tolga Gürgün

• Beğen

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Bende de 29 YTL'lik bir tane vardı. Tek sorun bisikletin değdiği yerler çok sert ve boyaya zarar verebiliyor. Ayrıca bağlantı kemerlerinin tokaları(başka şekilde anlatamadım) çok kaliteli olmadığından bir süre sonra gevşeyebiliyor. Biraz pahalı olanlarda bu sorunlar yok. Yine de ben eski taşıyıcı ile kefke'e gittim. Yol çok virajlı olduğu halde bir sorun olmadı. Şimdi pahalı bir tane almaktansa eskisinin bisikleti kadrosuna değen kısımlarını yumuşak maalzemelerle desteklemeyi ve bulabilirsem daha kaliteli kemerlerle değiştirmeyi planlıyorum. Zamanı olmayanlar için pahalılardan almak zahmetsiz olur.

Kolay gelsin.

• Beğen

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
ne olursa olsun 100 km den yukarı gitmenizi kesinlikle tavsiye etmem bende boluya gittim ve bisikleti parçalayıp aracımın bagajına koydum tehlikeli 100 le giderken oto yolda o bisiklet düşse arkadan gelende ona çarpsa allah korusun kaza yapmasına mı bisiklete mi acırsınız ?

• Beğen

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@Lütfü Çolak

Bende de ucuz bi tane var.Bu yaz yaklaşık 2000km. yol yaptık bisiklet taşıyıcıyla.Hiç bir problem olmadı.Ancak olmamasının sebebi taşıyıcının otoya bağlantı kısımlarına bez sardım ve bezleri dikerek sabitledim.Ayrıca bisikleti de otomobilden biraz uzak tutup sıkıca sabitldim.
Otomobilde bisiklet varken hertürlü yola girdim desem abartmış olmam, ve hiç bir sorun olmadı.Tek ufak dezavantajı otobanda yüksek hızlarda rüzgar sesi yapıyor.E o kadar da olsun.

• Beğen

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@no_name

Sayın No_Name,

Elbette Bolu otobanında ortalama 120 km / saat hızla gidilebilir.Otoban harici size katılıyorum temkinli olmak lazım.Sizin araç bisikleti parçalayıp arkaya koyabildiğinize göre partner, kanguu tarzı birşey heralde ...Bisiklet seyahat halinde iken eğer Allah korusun arkadaki taşıcıdan düşecek olursa saatte 100 yada 70 km hızla gidiyor olmanız felaketi hafifletmez ..ben ne yalan söyleyeyim bisiklete acırdım..

Tolga Gürgün

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
valla bende ne kangoo ne de parter var palio 206 tarzı araçlarda taşıyıcı araç içinde 2 yada 3 kişi varsa şart ama tek kişiyse ön arka jantları sokup kadroyu felan arka koltuğa koyulabilir uğraştırır ama en garantisi bu ben böyle yapıyorum bazen kalitelide bi taşıyıcım var taşıyıcıda da götürdüm ama şunu unutmayın arkadaşlar bendeki taşıyıcının el kitapçığında 90 km üstünde gitmek tehlikelidir uyarısı var bunu da dikkate alın derim

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bende bu 30 ytl olanlardan aldım gecen hafta fakat icinden bisikleti taşıyıcıya baglamak için hiçbir şey çıkmadı. güvenli bir şekilde bisikleti ne ile baglayabilirim ???

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar zamanında benim kullandığım o 25-30 ytl lik taşıyıcılar arabanıza bağlandığı kanca noktalarında aracın boyasını kaldırabilmekte ve bisikleti yeteri kadar sıkı bağlayamayacağınız için araçla giderken tedirginlik yaratbilmektedirler...
En son yalovaya gittiğimizde 2 bisikleti taşıyıcıya bir tanesinide bagaja koyarak taşımama rağmen en ufak sallantıda iplerin gevşemesi ve bisikletlerin bağlandıkları yerde yeterince sabit durmaması sebebiyle bana bir bıkkınlık geldi ve paraya kıyıp 95€ verip Thule nin taşıyıcısını aldım ...

Taşıyıcıyı arabama takmam sadece 1 dk kadar sürdü bisikletimi üstüne takıp sabitlemem ise bir 1dk daha...Ayrıca bisikleti sabitlerken bisikleti taşıyıcıya bağladığınız tutucu ayaklardaki sert bağlayıcılar sayesinde bisikletiniz mıh gibi bağlanıyor ve bu tutucuların gevşeme ihtimali olmadığı için aklınızda orda kalmamış oluyor...Ayrıca eskiden 2 bisikleti korkarak bağlamama rağmen şimdi 3 bisikleti sorunsuzca bağlayıp 100km/sa üstü hızlarda bi sorun yaşamadan gözüm aynaya takılmadan yol alabiliyorum...

Arkadaşlar ben taşıyıcımla bisiklet taşıdığımda üstüne yaklaşık 10000ytl asıyorum ve bunu öle dandik taşıyıcılara emanet etmek bana korkutucu geliyor...İşin maddi yanı bir yana gözünüz gibi bakıp toz toprağa kıyamadığınız bisikletleri taşıyacağınız taşıyıcılar 1 sefer alıp ömür boyu kullanıyorsunuz...Lütfen bu konuda dikkatli olun...

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
verdiğiniz bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkürler.
kafama takılan bir konu daha kaldı.

taşıyıcılar arka ve üst taşıyıcılar diye ikiye ayrılıyor.
şimdiye kadar yazılanlar arka taşıyıcılar ile ilgili.
arka ve üst taşıyıcılar hakkındaki fikirlerinizide öğrenebilirmiyim?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
eğer aracının üstünde kendiliğinden tavan rayları yoksa önce bu rayları taktırman daha sonrada tavan taşıyıcısı alıp bunu takman gerekecektir...taşıyıcıyı istediğide sökebilirsin ama rayla kalıcı olacaktır uğraşması biraz daha zahmetli...Ayrıca her koşulda indirme bindirme için rahat bir sistem değilaöa kapasite olarak 4 bisiklet taşınabiliyor..Gayette sağlam ama sürekli kullanmayacaksanız (yani sürekliden kastım her haftasonu yada haftada 3 gün felan gibi yoğun kullanım) iyi bir sistem değil...

• Beğen

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Sinto,
Bisikleti taşıyıcıya bağlamak için taşıyıcının iplerini kullanabilirsin, bunlardan ileriye doğru yani bagajın cam tarafındaki kısmına bağlananlar (Bunlar mandallı olanlar) özellikle uzun tutulmuş, içine sinmezse ahtapot dediğimiz lastikli kancaları da kullanabilirsin.