Bisiklet Taşıma Aparatı

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Dostlarım Merhaba,

Hatchback modeli arabamda kullanabileceğim bisiklet taşıma aparatı arıyorum, önerebileceğiniz bir marka var mı?

Scudo

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Bana bu konuda yardımcı olabilecek yok mu? Bazı aparatların araçlara zarar verdiğini duymuştum, bu sebeple deneyimli arkadaşlarımın önerilerini bekliyorum

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
İnternetten Thule diye aratırsanız bulacaksınız, biraz fyatlı ama aradığınız kalite ise budur diyebilirim:) tavan sistemlerini de ayrıca öneririm bütçe uygunsa:)

• Beğen
Tepkiler: Ünal Altay

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Çok teşekkür ederim dostum :) Oldukça kaliteli görünüyor, ben gittidiyorda filan bakmıştım, maksimum 50 TL filandı ama kullananlardan araçlara zarar verdiğini duymuştum bu aparatların

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
Ben de fiat uno model hatcback araba var, şahsen ona ''perruzzo 382'' modelini kullanıyorum.
Thule lere bakmıştım en başta, ama fiyatları biraz tuzluydu...
yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve arabanın boyasına bir zarar vermedi

• Beğen

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba
Taşıma aparatının arabanın bagaj kapak yuvalarına bağlandığı yerlere eski bisiklet lastiklerinden kestiğim parçaları koyuyorum. Böylece kaportaya zararı olmuyor.
Taşıma aparatını internet ortamında değilde bire bir görerek alacaksanız mutlaka almadan önce arabanıza takın. Ayrıca satıcı 3 bisiklet taşınır diyorsa 3 bisikleti de aparata yüklesin.Bazı marka ve modellerde sorun oluyor.
Kolay gelsin.

• Beğen

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
@Sungur Çağırgan

Çok teşekkür ederim, söylediğiniz gibi Thule markasında fiyatlar biraz yüksek ama kaliteli görünüyor. İnternetten sizin vermiş olduğunuz modelide araştırıp öyle karar vereceğim :D

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
@Sabri Atalay

Teşekkür ederim üstad, bu pratik çözümde aklımda olacak mutlaka :)

-Yunus-

Üye
Tepki
16
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar Herkese,
Çok uzun bir aradan sonra başka başlık açmamak için buradan yazayım dedim. Bisikleti araçla taşırken ne kullanıyorsunuz acaba? Taşıma aparatları ne kadar güvenli ? hem aracı çizmemesi açısından hem de bisikleti gerçekten sağlam tutabilmesi açısından. Önerilerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saris çok başarılı. Geçen hafta 3 bisiklet koyup, Datça'ya gidip geldik. Ortalama 120 km hız ile sürdük, zaman zaman 140 oldu ama yerinden milim oynamadı. İpler sadece ön maşayı sabitleme gerekli oluyor.
IMG_20230521_091922.jpg

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar Herkese,
Çok uzun bir aradan sonra başka başlık açmamak için buradan yazayım dedim. Bisikleti araçla taşırken ne kullanıyorsunuz acaba? Taşıma aparatları ne kadar güvenli ? hem aracı çizmemesi açısından hem de bisikleti gerçekten sağlam tutabilmesi açısından. Önerilerinizi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
2012 yılından bu yana 2 bisiklet taşıyacak şekilde Thule Proride kullanıyorum. Çok farklı araçlarda ayakları değiştirerek kullandım. Hız konusunda 150 üzerine hiç çıkmadım, ne bisiklette ne de araçta bir sorun yaşamadım. (Max 1lt/100km ye kadar tüketimi arttırıyor, 100km/sa üzerinde rüzgar sesi artıyor.) Karbon kadro ile kullanımı konusunda çekincelerim var, hatta bunun için basıncı dağıtacak aparat çıkarmış Thule, henüz denemedim, araştırıyorum.

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
398
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar Herkese,
Geçen sene yerli malı Topp Rack Pro 3 almıştım (ACS PRO - 3 ile aynı ürün sanırım). 1000km kullandım ve memnunum. Bu aletler 3 aşağı 5 yukarı standart, markalar arasında malzeme farkı olabilir ama bağlantı mantığı aynı. Sedan ve hatchback arabalarda da kullanılıyor.

Bende 2 araba var, ikisi de hatchback ve ikisinde de küçük spoiler var, orijinal fabrika çıkışlı. Arabalardan birinin spoileri sağlam duruyor ve aparatı hep bunda kullandık ama diğer arabanın spoileri plastikimsi ve taşıma aparatını bağlamaya korkuyorum. Bu yaz risk alıp deneyeceğim.

Ricochet

Daimi Üye
Tepki
1.046
İsim
A.SÜVARİOĞLU
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiat 500L için bir araştırma içerisindeyim ama arka cam patlar diye gözümü korkuttular açıkçası!!!
Tavsiyesi olan var mı acaba? Doğru mudur bu tesbit?

Tepki
20
İsim
Hasan Ersoy
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de bu "(link) ürünü kullanıyorum bir sorun yaşamadım, şehirler arası yol yaptım bir problem çıkarmadı. Karbon kadrolar için de uyumlu olduğunu söylüyor. İtalyan markası.

Yolculukta-taşıma esnasında bir sorun yaşamadım, kadrodan tutan kolun kilit mekanizması bozuldu. Tabi bisiklet üstündeyken değil. Firma sıfırıyla değiştirdi hiçbir sorun çıkarmadan. Kullanmaya devam ediyorum. Yeni gelen sorun tekrarlanmadı.

Tepki
43
İsim
Mehmet Çetinkaya
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşık beş yıldır Seasucker talon modelini kullanıyorum. Tavsiye ederim, neden:
+Araç üzerinde sürekli sabit bir taşıyıcı olmadığı için olumsuz rüzgar sesi ve yakıt tüketimine bir artısı olmuyor.
+Birden fazla aracınız varsa veya sık araç değiştiriyorsanız bu sizin için sorun olmuyor.
+Seasucker kalitesini ispatlamış bir ürün dolayısıyla yüksek hızlarda güvenle kullanılabilir. (Ama tavsiye etmem)
+Sök takı çok pratik, yanında taşıma çok kolay
+Yeni serilerde 9,12 ve 15 mm sokma mil seçenekleri ile geliyor, farklı tarzda bisikleti olanlar için ideal.

Dezavantajı
+Güvenlik. Bir yere park ettiğinde gözümün önünde olacak bir yer seçmek zorundayım. Çıkarılması çok kolay.
+Önlastik söküldüğü için insan dalgınlıkla unutabiliyor ☺
+Ve maalesef yüksek fiyatı ile üzüyor.

nhtpkl

Daimi Üye
Tepki
461
İsim
Nihat
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şahsen bende buzzrack kullanıcısıyım hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar kocaeli kuşadası arası yer yer 140 160 km hızlara çıktım ama bir sıkıntı yaşatmadı virajlarda salma vs gibi tek önemli olan sağlamca sabitlemek

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şu ana kadar araç arkası bagaj üstü (bnb rack swift touring) , tavan barında taşıyıcı (mont blanc) ve tavanda vakumlu taşıyıcı (rassine) ile kullandım. arabaya karavan için çeki demiri taktırdım bisiklet içinde çeki demiri bisiklet taşıyıcı aldım..
sanırım benim gibi hepsini denemiş biri yoktur :))
**en pratik olanı vakumlu tavan taşıyıcı.. takması sökmesi kullanması işin bitince saklaması çok kolay..
**güvenlik ve sağlamlık olarak çeki demiri taşıyıcı // tavan barında taşıyıcı.. kilitliyorsun kafan rahat.. tavana kaldırması biraz zahmetli// çeki demirine takmak daha pratik.
**arka bagaj üstü olanlar ise; iplerle kayışlarla fln bisikleti sabitlemek bağlamak lazım, bazen pedal vs bagajı çiziyor pedal sökmek lazım.. plaka ve stop lambaları kapanıyor.. o bir sıkıntı.. ama içlerinde en uygun maliyetli olanlar tabi..

• Beğen
Tepkiler: isok ve mcanerg