Bisiklet sürmeyi unutmamak

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar.Sizce insanlar 1 kere öğrenmiş olduğu bisiklet sürmeyi neden unutmazlar.Yada forumdaki arkadaşlarımızdan,ilk defa ilk okul da veya sonra öğrenip de uzun bir zaman geçtikten sonra tekrar pedalla karşı karşıya gelip ilk denemesinde süremeyen oldu mu? .Yada unutup tekrar öğrenmek sizce nasıl olurdu.

Ben bisiklet sürmeye arkadaşım sayesinde başladım.Mahallede defalarca denememe rağmen beceremiyordum.Bir gün arkadaşımla haliç parkına gittik.onun ufak tekerlekli bir bmx i vardı.kendisi bir kaç tur attı ben izledim sonra verdi bana ''hadi pedala bas dedi'' evet 1. pedal 2.pedal derken gitmeye başladım ve o anki sevincimi hiç unutamam.Fakat bir problem vardı,bisiklette fren yoktu ve ben o anki haz ile bastıkça bastım bastıkça bastım ama nereye tam Haliç'in pis sularına (mavi sularına demek isterdim lakin o zamanlar kanalizasyonlar halice akardı).Düşmeme ramak kalmışken direksiyonu kırmam ile çöp tenekesine bodoslama dalmam bir oldu.ufak sıyrıklarla atlattık..Şimdi böyle forumdaki konuları okurken aklıma geldi,keşke unutabilseydik ve yeniden başlamanın o hazzını tatsaydık güzel olmaz mıydı?

• Beğen
Tepkiler: Muratdd
Scudo

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Belkide freni Kontra frendi.

Ben ne zaman sürmeyi öğrendim tam hatırlamıyorum. Ama bisikletim olmadan önce; eskiden istanbulda boş arsalarda bisiklet kiralayan yerler olurdu. Onlardan önce üç tekerli (tekerleri büyük) sonra iki tekerli bisikletler kiralardım bayram harçlıkları ile. İlk bisikletim ortadan kırmalı sarı bir Pinokyo idi ilkokulu bitirme hediyesi olarak alınmıştı. Onu aldığımız gün pek de zorlanmadan kullandım. Yalnız ilk gün beyaz bir reno'nun yanında düşer gibi olmuş ve kahverengi elçik plastiği arabaya dokunmuştu. Arabanın sahibi izi görünce baya bir çekiştirmişti beni.

Kullanmayı unutmak istemezdim herhalde. Hala öğreniyoruz çünkü.

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@antecurs konu dısı avatar im legend mi yoksa bir oyundan mı.

@Barış TURAN labotomi nedir arastırayım bir ilk defa duydum.Hafızasını yitirip herkesi unutan insanlar da bisiklet kullanmayı unutmuyor enteresan gercekten

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Beynin bisikleti hatırlayan yeri biraz değişik, kolay kolay unutulmuyor:)
Ben de 35 yaşımda 20 sene sonra tekrar başlamıştım, ilk başta denediğim yerin de dar olması sebebiyle çok hakim olamadım bisiklete (üzerinde durabildim) ama 50-100 metre gittikten sonra sanki hiç bırakmamış gibi oldum.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@KaanG etkileyici bir video . gercekten yürümekte zorluk ceken biri nasılda gidiyor hiçbirşeyi yokmuş gibi.Ellerde titremiyor sanki.Acaba psikolojikmi,o an herseyi unutup sadece bisiklete odaklanıyor herhalde.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Ben 15-20 yıl sonra bindim, unutmamışım :) Unutulmuyor.
Ben bir de yüzmeyi öğrendiğimde çok büyük sevinç ve heyecan duymuştum.

@devilmycarlos kekemelerin rahatlıkla şarkı söyleyebilmesi gibi

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Orhan A burdan yola cıkılarak bu tür rahatsızlıklara birgün kalıcı çözüm bulurlar inşallah

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benimde çocukken bisikletimde fren yoktu ayağımı koyardım,

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet araba gibi degil ki unutalım öncesinde bisikletle bu kadar yakın degilken sadece yazın sürüyordum:) ve okul bitince ilk pedalı bastıktan sonra :) ah ah :)

pandelis

Üye
Tepki
36
düşününce yürümeyi de sonradan öğreniyoruz. ancak unutmuyoruz :)

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
bazen insanların aklına çok ilginç sorular takılıyor, şahsen benim şimdiye kadar hiç böyle bir soru gelmemişti aklıma ve emimim bundan sonra da gelmezdi.

"50 first dates" filminde hafızasını hergün kaybeden bir kadının hikayesi vardı.

Ama bu bisiklet sürmeyi öğrenme&unutmama'dan yola çıkılarak harika bir film yapılabilir bence.