Bisiklet sürmeyi bilmiyorum

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Sedona 300 güzel bir başlangıç bisikleti olur. Kilitlenebilir maşası var hem yolda hemde engebeli bozuk yollarda bisiklet sürebilirsin. Şehir içi turlara çıkmaya başladıktan bir süre sonra şehirler arası turlara çıkabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: 38life
Scudo

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Dağ bisikletiyle bile yol yaptıktan sonra , yol bisikletiyle hayli hayli yaparsın.Ah bir para ayarlasamda ince lastik alsam :) dişli lastikler giderken değilde dönerken zorluyor.

• Beğen
Tepkiler: 38life

uğur ufuk

Üye
Tepki
62
İsim
yakup
Bisiklet
Ghost
Ben de kendi kendime öğrendim,hafif eğimli boş bir yer bul otur seleye,birkaç kez düşer sonra öğrenirsin.:)

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
Öncelikle asla ama asla hiç kimsenin seni kısıtlayıcı sözüne takılma, forumlarda herşeyi bilen, öğüt machine tipler çok oluyor. İkincisi, teknik olarak yeteneğin varsa kendi başına öğrenebilirsin arkadaşlarında dediği gibi sele aşağıda bir şekilde, fakat benim öznel tavsiyemdir, düşmeyi göze alarak dene yapacaklarını. Üçüncüsü, birisi yardım etse (Bisiklette yardım etme bisiklet binme yeteneğine asla bağlı değildir. Bir kişi 10 senelik pro bile olsa öğretmesi maraba tarzı olabiliyor. Binmekle öğretim yeteneği bambaşkadır.) daha iyi olur.
Son olarak, genel tabirle rahatça tek elle sürmeyide becerebildiysen ve ufak tefek yokuşta ayağa kalkarak sürme, bayır aşağı freni dengeleyerek inme gibi farklı şartlarda da kullandıysan ve kendi kendine hız yapıp kendince ani fren testinide geçtiysen gerisi sadece kondisyon, vücut gücün ve %50 den fazla KENDİNE İNANCINA kalmıştır.

Sanırım 15-16 yaşlarındaydım. Altımda full çelik 300 liralik bianchi bisiklet. Mahalle mahalle amele gibi dolanırım, ne proluğu, proluk nedemek tur nedir hiçbişey bilmem. Dombili ama yinede atletik tospa gibi bi çocuğum. Bizim evin orda yaklaşık 200-300 metreye yakın yaşıma göre zorlu dik bi yokuş var. Normalde tek seferde yarısına kadar zorla çıkar dinlenirdim. Birgün yine çıkmaya hazırlanırken aniden içimdeki bi ses "Hayır, düşünme sadece yap, kes sesini !" dedi ve daha ne olduğunu anlayamadan yarıyı geçip yokuşun en tepesine yaklaştım. Bacaklarım önce cayır cayır yanmıştı sonra buz kesilip donmuştu hala hatırlıyorum. Zorla ucuna gelip ulaştığımdada ayaklarımı yere koymuştum ama koyar koymaz hissiyatsızlıktan yere düşmüştüm. Sokak arkadaşlarıma iddialaşsam asla yapamayacağımı söylüyorlardı ama ben kendimle inatlaştım ve bir an olsun acıyı düşünmemeyi istedim.

Bunu neden anlattın, ne alaka şimdi diyeceksin; bu forum veya başka yerlerde, nacizane ve işinin ehli insanların az sayıda, sanki bir makineyi çalıştırıyor gibi millete kendinin kullanma kılavuzu dağıtan insanların çok olduğunu gördüm. Özellikle karşısındakini zerre tanımadan hayat hikayesini çıkaran tipler sanal alemde gırla var. Bu yüzden biz ne dersek diyelim limit sensin. Gerçekten bir edebi eserde okuduğumdan değil, böyle olduğu için söylüyorum. Saygılarımla abi, inşallah en kısa sürede bisiklet zevkini tadarsın kolay gelsin :)

buio

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Mosso
Bence tek başına en kolay bu şekilde öğrenirsin. Eşimde denedik başarılı. Dengede durmayı kolay öğreniyorsun bu şekilde. Sonrasında dönüşler, tek el, ayakta sürme, fren... öğrenmenin sınırı yok zaten;)

Ahmet31

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Beldeyama
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende 26 yasindayim bi pedala basiom ama diger ayagimi koyana kadar denge kayboluyor ikinci ayagimi atsamda bastiramiyorum ceviremiyorum

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bende 26 yasindayim bi pedala basiom ama diger ayagimi koyana kadar denge kayboluyor ikinci ayagimi atsamda bastiramiyorum ceviremiyorum
Size eşlik edecek ve ilk kalkışta dengenizi bulana kadar bisikleti tutup arkanızdan koşacak birinden yardım alın,bir iki denemeden sonra fiziksel bir engeliniz yoksa kendi başınıza halledersiniz,bu arada bisiklet vitesli ise küçük viteste olmasına dikkat edin diğer türlü pedal sert döneceğinden kalkış ağır olur denge bozulur.

Ahmet31

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Beldeyama
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Size eşlik edecek ve ilk kalkışta dengenizi bulana kadar bisikleti tutup arkanızdan koşacak birinden yardım alın,bir iki denemeden sonra fiziksel bir engeliniz yoksa kendi başınıza halledersiniz,bu arada bisiklet vitesli ise küçük viteste olmasına dikkat edin diğer türlü pedal sert döneceğinden kalkış ağır olur denge bozulur.
Abim var ama bizim milleti bilirsiniz dalga gecmeye yer ariyorlar

Ahmet31

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Beldeyama
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ustalaşınca sende elleri bırakarak onlarla dalga geçersin:ckskc:
Bi ustalassak 15 -20 dk calisiyom ama donderemiyorum bacaklar cok halsiz yillardie evde playstartion bilgisayarla oyun oynayip durdum evden bile dogru duzgun cikmadigim icin yurumeyi bile zar zor yapiyom belde fitikta var bi kac kez cevirince uyusuyor bacaklar
Abim beni tuttu surdum de daha alisamadim bide millet yuzunden pek cikip surmuyorum

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bi ustalassak 15 -20 dk calisiyom ama donderemiyorum bacaklar cok halsiz yillardie evde playstartion bilgisayarla oyun oynayip durdum evden bile dogru duzgun cikmadigim icin yurumeyi bile zar zor yapiyom belde fitikta var bi kac kez cevirince uyusuyor bacaklar
Abim beni tuttu surdum de daha alisamadim bide millet yuzunden pek cikip surmuyorum
O zaman kardeşim bir an önce şu sürme işini çöz,sonrasında ne fıtık kalır ne bacakta halsizlik,benden söylemesi.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet31 ve MAERKEK

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
  • Beğen
Tepkiler: Ahmet31

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.437
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam elalem ne der kısmını aşamadığımız için bu hallerdeyiz zaten.
115 kg ile yol bisikletine geçtim. Bana söylenenler şunlardı.
Lann koltuk"sele" nerede olum. Kıçına kaçmış. hahahahaha
Olum o lastiklere yazık beee
Acıyorum sana kendine eziyet ediyorsun. Daha söyleyemediğim bir sürü yorum fikir.
Sonuç olarak 85 kg ya düştüm ve düşmeye devam ediyorum. Fıtık var, .ok şükür ağrılarım azaldı. Ortalama hızım 15-20 km geçmezdi. Şimdi 30 km üzerlerini görmeye başladım. Kim ne dersin ben bu spordan zevk alıyorum.
Bunlardan önce, Bende sizin gibiydim. Yaklaşık 100 bin tl lik bilgisayar ve ps5 sistemimi sattım. Tüm ekipmanlarımı. Hiçbir şey kalmadı.
Herkese kazasız belasız sürüşler.

Ahmet31

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Beldeyama
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam elalem ne der kısmını aşamadığımız için bu hallerdeyiz zaten.
115 kg ile yol bisikletine geçtim. Bana söylenenler şunlardı.
Lann koltuk"sele" nerede olum. Kıçına kaçmış. hahahahaha
Olum o lastiklere yazık beee
Acıyorum sana kendine eziyet ediyorsun. Daha söyleyemediğim bir sürü yorum fikir.
Sonuç olarak 85 kg ya düştüm ve düşmeye devam ediyorum. Fıtık var, .ok şükür ağrılarım azaldı. Ortalama hızım 15-20 km geçmezdi. Şimdi 30 km üzerlerini görmeye başladım. Kim ne dersin ben bu spordan zevk alıyorum.
Bunlardan önce, Bende sizin gibiydim. Yaklaşık 100 bin tl lik bilgisayar ve ps5 sistemimi sattım. Tüm ekipmanlarımı. Hiçbir şey kalmadı.
Herkese kazasız belasız sürüşler.
Azmin sonucu daima guzel olur gercekten dogruymus peki siz
Kac gunde ogrendiniz bisiklet surmeyi

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.437
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Azmin sonucu daima guzel olur gercekten dogruymus peki siz
Kac gunde ogrendiniz bisiklet surmeyi
Ben ilk bisikletimde bir kere düştüm. Babamdan sopa yedim neden düştüm diye. Sonra bir daha düşmedim 😂
Sanırım 5-6 yaşında falandım.

• Beğen

Ahmet31

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Beldeyama
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben ilk bisikletimde bir kere düştüm. Babamdan sopa yedim neden düştüm diye. Sonra bir daha düşmedim 😂
Sanırım 5-6 yaşında falandım.
Keske bizde 5 yasinda bisiklete binsek dayak yesekte ogrenseydik :D biz bisikleti 26 dan sonra gorduk sansa babamda dovmezde sevmezde oyle biri

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.843
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keske bizde 5 yasinda bisiklete binsek dayak yesekte ogrenseydik :D biz bisikleti 26 dan sonra gorduk sansa babamda dovmezde sevmezde oyle biri
milletin dediğine bakarak mı yaşayacağız amaan boş ver. Hiç kimseye hesap vermek zorunda değilsin git şehrin merkezinde öğren düş istersen kime ne ? Emin ol hayatında çok şeyi değiştirecek. Lolde mastera kasmaktan daha keyifli emin ol

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Abim var ama bizim milleti bilirsiniz dalga gecmeye yer ariyorlar
Özellikle çocuklar çok laf atacak. Ben de 35 yaşında youtubeda vidyolara bakarak sürmeyi öğrenmiştim. kötü sürdüğünü görünce laf atan çok olur ama it ürür kervan yürür diyeceksin.

• Beğen

Ahmet31

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Beldeyama