Bisiklet sürmenin yaşlanınca ne gibi faydaları olur?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunu hep merak ediyorum.

Scudo

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Tombul bir yaşlı olmazsın.. Fit olursun, sarkmalar en aza iner... Stresli yaşamadığın için saç dökülmesi daha geç zamana ertelenir...

Geçen gün Cuma Akşamları Bisiklet Turu'nda 70 yaşında triathlon a hazırlanan bir büyüğümüz vardı mesela :)

Benim dedem kendini zor kaldırıyor,Davut amcamız triathlon a hazırlanıyor... Aradaki fark bu işte :)

• Beğen
Tepkiler: Harun.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
50 sinde 30 undaymış gibi genç dinamik olabilirsin binmene bağlı damar tıkanmaları az olabilir hareket yüzünden işleyen demir hesabı

• Beğen

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Geçen hafta dünya barışı için mekkeden romaya giden bisikletçileri karşıladık, 18 i Holldandalı 4 Türk vardı ve yabancı takımda bir çok yaşlı vardı, saçları beyazlamış 70 yaşında bir kişiye şahit oldum, yalovaya geldiklerinde 2600 km yapmışlardı :). Kısacası gayet fit ve formdaydı.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Arkadaşlara ilaveten elbetteki iyi bir kas yapısı ve çok daha güçlü kemikler. Yaşlılıkta insanı ayakta tutacak önemli iki unsur.

• Beğen

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Gecen hafta bisiklet antremani yaparken ayni parkurda iki buyugumuzle tanistim.gayet formda,fit ve zinde gorunuyorlardi.Birisinin 81 digerinin 74 yasinda oldugunu 74 yasindaki Umit Bey'in hala triathlon yarislarina katilip kalp cok cok saglikli oldugunu ogrenince sanirim bu sorunun cevabini ben kendimce bulmus oldum.

• Beğen