Bisiklet sürmenin bele faydası

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Selam arkadaşlar ben bisiklet sürmeyi seviyorum fakat bisikletin bacak,kalça ve göbek için yararlı olduğunu duyuyorum. Ayreten belimede faydası olur mu bisiklet sürmenin. Belimde aşırı yağlanma söz konusu bunun için ne yapmalıyım. Teşekkürler..

Scudo
Tepki
39
Bisiklet
Scott
Akıllıca bir diyet ve bisiklet kullanımıyla beraber vücudundaki yağ oranını düşürebileceğin aşikar, ancak hemen bel bölgesinden yağ kaybını göremeyebilirsin; bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur diye biliyorum. Vücudundaki yağ oranı düştükce sıra bel bölgendeki yağlara da gelecektir. Uzun lafın kısası iyi bir diyetle beraber bisiklet kullanmak vücut yağ oranının düşmesine etki edecektir.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@sametutuncu
Tam yazıyordum ki siz yazmışsınız .Aynen katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: sametutuncu

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rüzgarınoğluyumben

Yağlanma sorununuzu güzel bir diyet ve kardio programıyla halledebilirsiniz. Uzun süre bisiklet sürmek orta tempoda buna örnek olabilir. Fakat diyet uygularken bir diyetisyene başvurmanız gerekiyor. Sonuçları hemen göremezsiniz biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Bol su tüketimi yağlanmanın azalmasını sağlar.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
Benim sadece bel bolgesinde yaglanma mevcut
8 aydir aktif bisiklet surdum soguk gunlerde suremedim ve 8 kilo verdim
Ama bel bolgesinde incelme olmadi
Bacaklarimdaki kas miktari artti sadece
Ozellikle kaval kemigi arkasi kople kas oldu
Ve dizimin ustundeki kas miktari az bisey artti ama
Vucudun belden ustu bolgesinde hic faydasini goremedim

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
Bence bisiklet dediğim gibi bacak,kalça ve göbek çevresindeki yağlanmayı yüksek miktarda erittiği kanaatindeyim. Bende bir süredir biniyorum bisiklete fakat üst bölgemde hiç bir değişiklik olmadı. Bel çevresi için olduğumuz yerde saymak diye bir etkili bir hareket öğrendim. Yani koşuyormuş gibi olduğumuz yerde saymak. Birde komando dansı diye tabir edilen squat hareketi var bu hareket bel bölgesini sıkılaştırıyormuş diye duydum. Ama tam olarak etkilimi bilmiyorum...