Bisiklet sürerken yanına çok fazla sayıda eşya alanlar

Scudo

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya orası kırılırsa da bi zahmet ölelim di mi, fazlası ısrara girer o saatten sonra :)

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Tepki
7
İsim
Furkan
@BisikletKolikK

Yapma bence mantıgın şu olsun ileride su bulurum denizlideyim 1 şişe evden doldurup yolda içiyorum ilaha bir adet çeşme denk gelir çeşme yanında sula kendini hocam
Veya matara büyütebilirsin daha mantıklı

Tepki
7
İsim
Furkan
Çok paranoyaklık iyi birşey değil
Bu hayatım çilesini cekicen sefasınıda
Gecen gün karci dagına cıkdık
Cocugun ön lastigi patlati neyse
Sonra az gittik arka lastigi patladi neyse sonra inerken arka lastigi fırladı ya
En spnunda zinciri dağildi
Yani başa geliyorsa cekicen

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Deneyerek tecrübe etmek daha iyi tabi

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Psikopata bağlamışsın sen. Birde çok ve fazla aynı anlamdadır

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
@BisikletKolikK Bu konuda ben de sizin gibiyim. Özellikle arabada bagajım yedeklerle doludur (şemsiye, ıslak mendil, yedek ayakkabı, yağmurluk vs) ve bu anlayış bisiklete de sirayet ediyor. Özellikle elektrikli bisiklet kullanırken de ağırlık sorun olmadığı için bagajımda Decathlon yağmur pantalonu, panço yağmurluk, katlanır tabure, pompa, Abus katlanır kilit vs oluyor (tamir kitleri ve iç lastikleri saymıyorum). Bagaj heybeli olduğu için dönüşte pazar falan denk gelirse bir de heybelerin aldığı kadar pazar alışverişi de yapıyorum :) Yakında tekrar katlanıra geçme planım var o zaman bu kadar ağır taşıma lüksüm olmayacak tabii.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
En iyisi arkaya romork yaptircan bi tanede yövmiyeci tutacan cevirsin dursun. Parasiyla degil mi kardesimmm :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletimi yeni aldığımda hiç güvenmediğim için tam boy zincirden, akort teline kadar birsürü yedek taşırdım. Sonraları bisiklete güvenmeye başladım, işte o zaman bütün fazlalıklardan kurtuldum. Şimdi 2 matara, telefon, kimlik ve para taşıyorum sadece. Mataralarımdan birinde çoklu alyan, 2 yedek lastik, pompa, levye vs var. Diğer mataramda da hayati sıvılar. Yani mekanizmaya güvenmeye başlamak beni gereksizlerden kurtardı, tabi demirbaşlar hep yanımda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kurtuluş E. Elektrikli katlanır alabilirsiniz hocam :)

@mariokaldato Römorkun 2 tekerleğine de 80 kilometre menzilli elektrik kiti falanda bağlayacaksın hocam, 80+80 160 kilometre :D

@Asfalt Adamı [yt] Hocam bende yanıma hiçbirşey almıyordum 2 yıl öncesine kadar, yolda göbek falan kırılınca almaya başladım.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BisikletKolikK İstanbul içindeki turlarda gerek yok aslında, herşeyin temini var. Bana kalırsa birkaç kişi yapılan turlarda eşya paylaşmak lazım. Mesela ben arkadaşımla tura çıkarken alyan, anahtar vs. gibi şeyleri o alıyor tıbbi gereçleri ben alıyorum

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@etkiliadam Hocam ben her zaman tek başıma sürüyorum, dediğiniz çok mantıklı aslında. Ciddi derecede ağırlık azaltılabilir bu yöntem sayesinde.

NoIde4

Aktif Üye
Tepki
163
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bence biraz fazla abartı bu, durduk yere niye kırılsın bisiklet. Hergün bakımını yapsan bişey olacağını sanmıyorum. Hadi diyelim oldu telefon diye bişey var jandarma yada bulunduğun yere göre polisi arayarak yardım isteyebilirsin. Niye bu kadar yanlız olduğunu düşündünki. Gerçekten bu kadar korkuyosan berl grylls falan izle hayatta kalma senaryoları :D

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur