Bisiklet sürerken güneşten nasıl korunuruz?

Tepki
10
Arkadaşlar bisiklet sürerken özellikle yaz aylarında gündüz saatlerinde güneşin yan etkilerinden nasıl korunuruz?Güneş çarpması veya bir diğer sorun çıkmaması için aldığınız önlemler var mıdır?Birkaç günlük tura çıkmayı planlıyorum fakat havalardan dolayı günümün birkaç saatini de (öğle vakitleri) bekleyerek harcamak istemiyorum.Kask takmak bu açıdan kafamızı korumaya yeterli midir?Bunun dışında genel olarak turlarda alacağımız bazı önlemlerle güneş altında sorunsuz yol alabilir miyiz?

Scudo

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
suya dayanıklı güneş kremi,veya gavurlar gibi bol uzun kollu birşeyler işe yarıyabilir ama suya dayanıklı güneş kremi daha akıllıca gibi hoş şehir içinde kullanmıyorum vıcık vıcık oluyorsun ama kullanmak lazım kanser bu boru değil

• Beğen
Tepkiler: Mücahit Kıvrak

hasan ali

Üye
Tepki
13
güneş ışığına direk maruz kalmak tamamen kanser yapıyor.o yüzden bol uzun kollu kıyafetleri tercih etmenizi öneririm.Güneş kremide bi olasılık tabiki fakat ilerleyen zamanlarda terlemeniz durumunda görünüş açısından oldukça sıkıntılı bi durum.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
eğer uzun kollu vs vs giymeyecekseniz, güneş kremi olmazsa olmaz... (ama sinekler yapışıyo dikkat :D)
ıslatılmış buff... sırılsıklam başına geçiriyosun, rahat ediyosun :)

Tepki
10
@Candan Cığız

Teşekkür ederim.Bu buff olayını ben de düşünmüştüm gerçekten faydalı birşey olur =)