Bisikletle ilgili kitaplar

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
arkadaşlar bisiklet sporuyla ilgili kitap arıyorum; fakat çok fazla birşey bulamadım, sizin bildiğiniz, tavsiye edeceğiniz kitaplar var mı acaba??

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Spesifik bilgi vermediğiniz için şunu tavsiye edebilirim: (link) Bu kitap bisiklet sporu hakkında bilgi edinmek isteyenler için fazlasıyla yardımcı olacaktır. Türkçe olarak bisiklet sporu hakkında kaynak bulmanız şu anda imkânsız. Kitapçılarda tek-tük olsa bile onların verdiği bilgiler ilkokul çağına hitap ediyor.

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
teşekkür ederim ne zamandır arıyordum bisiklet sporu hakkında herhangi bir kaynak

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
ya turkce ben de var bır tane bır turıst dusurmustu ama hangı dılde oldunu bılmıyorum :D

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Merhaba! Bu başlığı açmadan önce, forumu aradım lakin; çok fazla bir bilgi bulamadım. Gezi ve hatıra kitabı olmaktan ziyade, bisiklet sporu ile ilgili doğrular, taktikler, püfler ve güncel bilimsel bilgiler de içeren, bildiğiniz herhangi bir kitap tavsiyesi var mıdır arkadaşlar?

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
ingilizce istersen (link) kıyamet kadar var. Bağlantının geri kalanını görmek istersen üye olman gerekiyormuş.

Umut AL

Aktif Üye
Tepki
169
Herkese öncelikle bol pedallı günler dileğimle;
Arkadaşlar bildiğiniz bisiklet kitabı var mı?
Varsa bana kitabın adı-yazarı-yayınevi ve fiyatını yazar mısınız?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: hf_arcan

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Ben kızıma Zaman Sisikleti ve Bisikletliler diye iki çocuk kitabı almıştım, aslında Çocuk kitabı da sayılmaz bence hepimizin okuması gereken iki kitap :D
Sanırım Can Yayınları'ndandı.
Bisikletle Hayal Turu diye bir kitap okumuştum, pek edebi değil ama yine de okunabilir.Beğendiğimi söyleyemem.Zeynep Serhan Koşal'dı yazarı.
Bir de Lance Armstrong'un kitabı var , okunmaya değer bir biyografi.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Yaşama Çevirilen Pedal - Armstrong biyografi. Bence çok güzel. Goa Yayınları'ydı sanırım fiyat 7.99 du ben aldığımda

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
William Nealy - Mountain Bike!
A manual of Beginning
to Advanced Technique

İngilizce bir kitap ama karikatür tarzında ve eglenceli bir kitap bende fotokopisi ve pdf'si var ulastırabilirim isteyene...

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
@GiciK eRay ADALI

Bana ulaştırabilir misin? Özel mesajla mail adresimi yazıyorum, görüşmek üzere...

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Her saniye değerlidir, Lance Armstrong, Goa Yayınları, 15 tl.
Bigamekubasuyake ( ezberden yazdım umarım doğrudur ) Hülya koç, Yapı kredi yayınları. Fiyatı ?

Selamlar.

Not : Yaza doğru, Bisikletle İran- Pakistan- Hindistan turumuzu anlattığımız kitabımız basılacak diye umuyoruz. :)

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ö.m. ile soran birkac arkadas olmasının üzerine bilgisayarıma baktım pdf dosyasını silmisim bilgisayarımdan ama (link) baglantısını buldum ben misafirlikte oldugum icin indirmek istemedim isterseniz sizler bir sansınızı deneyin =)

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
@ateze

Evet Sevgili Ateze;
Bisikletle hayal turunu ben de okudum. Seninle aynı izlenimlere sahibim. Zaten yazarı 17 yaşında konu bisiklet ama çok dağınık ve edebiyat yapma uğruna heba edilmiş ne yazık ki. Ama yine de okunabilir.
Sevgi ile...

• Beğen
Tepkiler: ateze

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Asıl kitabı unutmuşum :D Velosipet İle Bir Cevelan isminde bir kitap var, mutlaka okunmalı. Ben çok sevmiştim. Bursa'yı 1800'lü yılların sonunda bisikletle gezen bir gezgini anlatıyor. Fena halde tavsiye edilir :D

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nereden Geliyorsun? Kuzeyden
Sargun A. Tont / Arkadaş Yayınevi
Ankara - 2008
11.TL

(Arka kapaktan)
Sargun A. Tont Türkçede son dönemlerde neredeyse hiç rastlanmayan "gezi edebiyatı"na muhteşem bir örnek olacak kitabını okuyucuya sunuyor.
Nereden Geliyorsun? Kuzeyden, Tont'un doğa ve edebiyat sevgisini harmanladığı, bilim dilini sanat diliyle ustaca birleştirdiği bir eser.

Sargun Hocanın bisikleti "Düldül" ile yapmış olduğu gezilerden örnekler de var kitabın içinde.