Bisiklet Şortu / Genital Bölge Hakkında!

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar. Bugün bisiklete sanıyorum ki yanlış oturma hareketimden dolayı yahut dikkatsizlik sonucu yalpaladım, testislerin altında bulunan kısımda damarlarda sızlama hissettim. Tayt sıkıyor beni yalnız şu ürünleri gördüm. Gerçekten işe yarayacağını düşünüyorum.

79 TL

(link)

149 TL Olanı

(link)

Kıyafetin özelliği sayesinde genital bölge nefes alacak, de facto marka kısa kapri tarzı şort giyiyordum. Hem rahatsız edici hem de baya terliyor insan. Şimdi ben öğrenciyim. Almışken en iyisi olsun isterim, uzun süre kullanırım. Size sorum, 79 TL ile 149 TL olan ürün arasındaki fark sadece jel dolgulu olması mıdır arkadaşlar? Sizce taksitle 149 TL olanı mı almalıyım? Çünkü sağlık bu, riske de atmak istemiyorum.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şortların taytlı olup olmadığı belli değil. Birde testislerin büyükse hiç birşey işe yaramıyor.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir alışma süresi geçmesi gerekiyor. Alıştıramazsan ped de çare olmuyor. Dekatlon mağazasında indirimli tayt'lar da vardı.Tam boy pedli taytı 26 TL gibi bir fiyata aldım.Bedavadan biraz pahalı.:) Bu indirimler internette olmuyor pek,mağazaya gitmek lazım.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
gidip görmen lazım fark için, kumaş ve pedin malzemesi farklıdır olsa olsa. ben decathlondan en ucuzundan tayt aldım, koşu amaçlı şortun içine giyiyorum yeterli geliyor... pamuklu hiçbirşey giyme rahatsız eder teri atmaz, baktığın şortların içinde pedli tayt da olması lazım zaten...

10-20km biniyorsan fazla para verme, sele ayarlarını da mutlaka kontol et, ve rahat bir sele örneğin brooks b17 tayt olmadan da rahatça kullanılabiliyor bunu da bir değerlendir...

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Teşekkürler arkadaşlar. İşte ben de sadece tayt giymeyi sevmiyorum. Üzerine bir de şort giymeye kalksam bu sefer sıcaklaşmaya başlıyor. Yoksa bahsettiğiniz Btwin tayt 25 liraya almıştım. Ben de de var. :)

Bu şortlar bir de hava alabiliyor, bol kesim o yüzden gözüme çarptı. :) Ne kadar ucuz o kadar iyi aslında. Daha lastik bakacağım, fazla borca girmemem lazım, öğrenci adamız sıkışmayalım.

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Bende o 25 liraluk taytdan kullaniyorum, uzerine evdeki sortlarimdan giyiyorum. Yetiyor bana...

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bu taytların kullanabilirlikleri iyi değil,şortlar nefes alan ama sert bir kumaştan yapılıyor, hareketi biraz engelleme durumları var. Şort alınacaksa likralı ve sonuçta bir miktar esnek olması en önemlisi bana göre..

Tepki
45
Bisiklet
Kron
İnanın hiç bir bilgim yok bu konuda. Daha 300 KM'yi yeni yaptım. Yani siz tavsiye etmiyor musunuz? İnce pedli 25 liralık Btwin tayt var. Bunun üzerine ne tür hazır giyim şort giymeliyim? Yahu şöyle olsa, LCW gibi markaların deniz şortları var. Onlardan mı alsam? Onlar da genelde % 100 polyester.

Nasıl bir şey tavsiye edersiniz acaba?

Güncel!

Yahu şortlara falan baktım ama teri dışarı atabilecek kapasitede bir şey bulamadım.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
tayt al üstüne şort giy onlara iyi bak :) gelecek nesillerinin olması için haha

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Vallahi ben de onu düşünüyorum zaten ehehe.. İşte hocam terliyor bir de genital bölge. Şaka bir yana bir işi yapıyorsak düzgün yapmalıyız. Şortun altına tayt giydim, üstelik gece ve hava soğuk olmasına rağmen şort dediğim de kapri.. İkisinde de ter izi çıktı. Yokuş falan çok çıktım. 10 km yol yaptım gece gece..

315 KM falan olduk ehehe..

Yarın şu şorta bakmaya gideceğim. Sizi de bilgilendiririm arkadaşlar.

Ben diyorum ki % 100 pamuk tipi ince bir şort alayım. Onun altına da kaliteli bir tayt? Ne dersiniz? Hava sirkülasyonu sağlanır mı ki acaba? Sadece tayt giymeyi sevmiyorum.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bisiklete biniyorsan heryerin terler. Bunu engelliyemezsin.

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Kesinlikle yalnız, doğru ürün ile bir nebze hava almasını sağlayabiliriz. Vallahi hiç hava almıyor taytın üstüne kısa kapri giyince.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
şorttan nasıl hava almıyor yahu çok dar mı giyiyorsunuz siz şortlarınızı.. ben bisiklet üstünde terlesem bile 1 dk geçmiyor ter kalmıyor hiç bi yerimde

Tepki
45
Bisiklet
Kron
Eyvallah arkadaşlar, teri çabuk atma özelliğine sahip bir şort aldım Decathlon'dan. :) 25 TL deneyeceğiz artık ehehe..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
tayt güzel bi giysi... hele de kaliteliyse tadından yenmez...

pek çok spor dalında da tayt cinsiyet ayrımı olmaksızın giyilir... mesela bisiklet, koşu, mesela orienteering, mesela binicilik (benim bildiğim 4 müş :),
herkes taytıyla koşar, taytıyla biner atına, taytıyla çevirir pedalları...

ve üstüne giyeceğiniz her ek giysi, konforunuzu çalar...

ha tayt kadınlara erkeklerden daha çok yakışıyo, e erkeklerin de o kadar dezavantajı olsun artık canım =)

(nike'ın dri-fit serisi bence süper, ben hem üst hem alt giysi için tercih ediyorum, bildiğiniz bol şortunu da aldım, denedim... gayet başarılı geldi bana-tabi ki ped yok.eğer erkek anatomisi açısındanillaki ped olmalı diyorsanız, denemeyin)

(bir de şunu fark ettim, mesela eskiden bana kötü gelen, rahatsız eden taytlar, benim performans arttıkça iyi gelmeye başladı... meğer sorun onlarda diilmiş bendeymiş :) yani 20-30 km için ped ne kadar önemli, kaliteli malzeme ne kadar önemli, tartışmak lazım :) )

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Karamanoğulları

Şortu deneme fırsatı olduysa burda bizimle değerlendirmelerinizi paylaşırsınız. Doktorlar, spordan sonra ph 5.5 sabun öneriyorlar artık. Özellikle ayak ve genital bölge gibi kapalı kalan bölgelerde mantar, egzama riski var. ph 5.5 ile temizlenip, bu bölgeleri iyice kurutmanız lazım.